D. Grybauskaitė: energetikoje lengviau atsikvėpsime po dvejų metų Pereiti į pagrindinį turinį

D. Grybauskaitė: energetikoje lengviau atsikvėpsime po dvejų metų

2013-06-11 16:14
D. Grybauskaitė: energetikoje lengviau atsikvėpsime po dvejų metų
D. Grybauskaitė: energetikoje lengviau atsikvėpsime po dvejų metų / Shutterstock nuotr.

Įvairių jėgų įtakos veikiamai Lietuvai blaškantis dėl energetikos strategijos, šalis lengviau galės atsikvėpti po dvejų metų - turėdama jungtis su Švedija ir suskystintų dujų terminalą (SGD) terminalą Klaipėdoje, teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Reikia atsilaikyti dar bent dvejus metus. Galėsime atsikvėpti lengviau, kai 2015-aisiais jungtys su Švedija bus baigtos ir pasistatysime suskystintųjų dujų terminalą Klaipėdoje“, - metiniame pranešime antradienį teigė šalies vadovė.

Jos teigimu, būtent energetika yra pavojingiausias geopolitinis instrumentas, naudojamas ekonominei, socialinei ir net politinei nepriklausomybei sumenkinti.

„Kol mes nesutardami ir neapsispręsdami blaškomės, kurdami jau septintą Nacionalinę energetikos strategiją, už mus sprendžia slapti “Rosatom„ vizitai, paslaptingi “Gazprom„ memorandumai ir pseudo žaliųjų kuriami filmukai. Dedamos didelės pastangos norint sustabdyti viską, kas gali mus padaryti energetiškai savarankiškesnius. Įtaka daroma tiesiogiai per oficialius asmenis, per suinteresuotus verslininkus, žiniasklaidos priemones, tarpininkus. Svetimi ekspertai sprendžia už mus, kuri atominė elektrinė geriausia Lietuvai – Visagino, Kaliningrado ar Astravo, iš kur mums pirkti dujas ir kas turi žvalgyti mūsų žemės gelmes“, - metiniame pranešime teigė prezidentė.

D. Grybauskaitės teigimu, šaliai vis dar trūksta nepriklausomų kompetentingų energetikos specialistų.

„Dėl energetinio mūsų šalies neapibrėžtumo Lietuvą aplenkia ir didesnės, energetiniams resursams imlios užsienio investicijos. Blaškymasis ir sprendimų atidėliojimas gali kainuoti mums tarptautinį pasitikėjimą. Vien ties ekonominės naudos formulėmis ir kainų skaičiuokle užstrigę politikai gali iš energetinio saugumo kelio išsukti valstybei pragaištingu vienadienės naudos takeliu. O tai reiškia, kad energetinis savarankiškumas ir laisvė gali tapti mainų objektu“, - tvirtino šalies vadovė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų