- Monika Grigutytė, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Dalis biuro reikmenis tiekiančių įmonių atstovių sako, kad dėl COVID-19 pandemijos darbo vietoms persikėlus į namus teko imtis įmonių veiklos perorientavimo. Nors toks žingsnis, anot jų, padėjo išlaikyti apyvartas, sąnaudos, kurias lėmė veiklos pokyčiai, ženkliai paveikė įmonių finansus.
Kanceliarines prekes ir biuro reikmenis teikiančios įmonės „Biuro gidas“ vadovė Rima Jankūnienė Eltai teigė, kad nors kanceliarinių prekių poreikis užsidarius biurams ženkliai sumažėjo, dalis darbdavių užsakomų prekių keliauja tiesiai į darbuotojų namus.
„Žinoma, labai jaučiasi, kad įmonės sumažino savo poreikius, labai krito prekių krepšelio suma: geriausiu atveju per pusę arba ir dar mažiau. Visgi kai kurios įmonės užsako pristatymus į skirtingus adresus. Žmonės dirba iš namų, tad bent minimalus biuro prekių papildymas kartais užsakomas, nebūtinai įmonės adresu. Tačiau sunkiau derinti pristatymus, tai labai didina įmonės sąnaudas“, – teigė ji.
„Visgi įmonės tapo gerokai atsargesnės, žymiai mažiau investuoja į darbo vietos patogumą, skiriasi ir perkamos prekės bei jų poreikis“, – pridūrė R. Jankūnienė.
Anot „Biuro gido“ vadovės, užklupus sunkmečiui, siekdama išsilaikyti rinkoje įmonė nusprendė perorientuoti savo veiklą.
„Kiekvienas sunkumas yra ir galimybė. Mes persiorientavome: mūsų pagrindiniai klientai buvo biurai, o dabar bandome savo prekių asortimentą orientuoti į fizinį vartotoją, į mažus namų biurus“, – tikino ji.
Mes persiorientavome: mūsų pagrindiniai klientai buvo biurai, o dabar bandome savo prekių asortimentą orientuoti į fizinį vartotoją, į mažus namų biurus.
Tačiau R. Jankūnienė pažymėjo, kad šis sprendimas neišvengiamai lėmė papildomas sąnaudas įmonei.
„Visa tai kainuoja labai daug įmonės sąnaudų, nes tai yra dideli programavimo darbai, reikalingi visai kitokie sandėlių likučiai, o mažų prekių kiekių siuntimas sudaro didelius pristatymo kaštus. Galbūt mes ir turime nepakitusias apyvartas, bet labai padidėjo sąnaudos. Vertiname tai kaip sunkmečio padarinį, tačiau jeigu ilgainiui taip liktų, tektų kelti prekių kainas“, – akcentavo ji.
Savo ruožtu biuro reikmenis teikiančios įmonės „Eurobiuras“ komercijos vadovė Evelina Jokubaitienė sakė, kad perorientavus veiklą pavyko išvengti apyvartos kritimo.
„Kalbant apie apyvartas, lyginant šiuos ir praėjusius metus, mūsų apyvarta išliko praktiškai ta pati, tačiau tik dėl to, kad greitai persiorganizavome: nebepardavėme biuro reikmenų, bet pardavėme dezinfekcines priemones. (...) Bandėme kuo greičiau rasti iš kur gauti dezinfekcinio skysčio, pirštinių, kaukių. Gana nemažus kiekius jų tiekėme, todėl apyvarta praktiškai nekrito“, – tikino ji.
„Bet šių metų pradžia jau pasidarė skaudi, nes ir įmonių, tiekiančių dezinfekcijos priemones, daugiau atsirado, ir visi pradėjo labai stipriai konkuruoti“, – pridūrė „Eurobiuro“ atstovė.
Visgi E. Jokubaitienė pažymėjo, jog įmonė tik laikinai pakeitė savo veiklos pobūdį.
„Tai buvo laikinas persiorientavimas. Dabar jau matome įsibėgėjančius (kanceliarinių prekių – ELTA) pardavimus, atsigauna ir viešieji konkursai, jau vos spėjame vežti prekes“, – teigė ji.
Tačiau didesnių pardavimų vykdymą šiuo metu stabdo užsakomų prekių gamybos ir pristatymo vėlavimai, akcentavo E. Jokubaitienė.
„Daugumos prekių gavimas dėl įvairių transportavimo problemų, dėl siuntimo iš Kinijos pabrangimo bei pačios gamybos vėlavimų taip pat labai vėluoja. Užsienio šalys yra susimažinusios darbuotojų ir darbo valandų skaičių, ir nespėja gaminti reikiamų prekių kiekių. Tad pardavimai nėra itin geri, atsirado kitų problemų, kurias sukėlė pandemija“, – tikino ji.
Tuo tarpu įmonės „Biuro reikmenys“ Vilniaus padalinio vadovė Kristina Čereškevičienė teigė, kad įmonės pardavimai karantino laikotarpiu krito kone perpus.
„Karantino metu sekėsi išties blogai. Įmonės ir darbuotojai buvo prastovose, ir užsakymai bei apyvarta, nors ir turime elektroninę prekybą, buvo kritusi 50 proc. (...) Nebeliko didesnių pirkimų, apskritai prekių judėjimas atsirado tik tada, kai atsilaisvino mokyklos ir darželiai, nes turbūt ir tėvai galėjo grįžti į biurus“, – Eltai sakė ji.
Anot K. Čereškevičienės, dėl vystomos elektroninės prekybos įmonė nusprendė savo veiklos neperorientuoti.
„Mes likome tame pačiame sektoriuje, vertėmės su elektronine prekyba. Kadangi visos mūsų parduotuvės turi atskirus įėjimus, tiesiog išlaukėme iki kol buvo galima jas atidaryti ir dabar turime tam tikrą klientų srautą. Nors jis nėra didelis, jis gelbėja“, – teigė ji.
„Biuro reikmenų“ atstovė taip pat pridūrė, kad įmonei pandemijos sukeltą krizę išgyventi padėjo valstybės teikiama parama.
„Gavome paramą iš valstybės. Ji iš tiesų labai stipriai padėjo, nes įmonės darbuotojai kurį laiką buvo arba visiškose prastovose, arba dalinėse. (...) Ir pakankamai laiku tas subsidijas gaudavome“, – tikino ji.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
D. Kreivys iš naujojo ministro tikisi darbų tęstinumo8
Darbą baigiantis energetikos ministras Dainius Kreivys viliasi, kad sekantis Energetikos ministerijos vadovas toliau tęs vykdytus darbus, įgyvendins pradėtus projektus. ...
-
ES teismas atmetė Lietuvos ieškinį dėl 13 mln. eurų sumažintos paramos žemės ūkiui
Europos Sąjungos Bendrasis Teismas (ESBT) atmetė Lietuvos ieškinį Europos Komisijai (EK) dėl jos sprendimo daugiau nei 13 mln. eurų sumažinti paramą šalies žemės ūkiui. ...
-
Sostinės taryba spręs dėl parkavimo kainos kėlimo, įves mažos taršos zoną senamiestyje1
Vilniaus miesto taryba trečiadienį spręs dėl rinkliavos didinimo visose penkiose miesto parkavimo zonose ir mažos taršos zonos dalyje senamiesčio įvedimo. ...
-
G. Nausėda susitiks su kandidatu į ekonomikos ir inovacijų ministrus L. Savicku
Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį susitinka valdančiosios koalicijos narės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatu į ekonomikos ir inovacijų ministrus Luku Savicku. ...
-
Vyriausybėje – siūlymas neskelbti viešojo konkurso įsigyjant vikšrines kovos mašinas5
Vyriausybė trečiadienį spręs, ar leisti neskelbti viešojo pirkimo konkurso, kai įsigyjamos vikšrinės kovos mašinos. ...
-
Žiniasklaida: turtingiausių Lietuvos žmonių sąraše pirmauja G. Žiemelis, V. Germanas – 19-tas5
Žurnalas „Top“ paskelbė 500 turtingiausių Lietuvos žmonių sąrašą, kuriame pirmauja verslininkas Gediminas Žiemelis, skelbia portalas „alfa.lt“. ...
-
Teismas atmetė visuomenininko ieškinį I. Trinkūnaitei ir priteisė jai 3 tūkst. eurų13
Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį atmetė Lietuvos žmogaus teisių asociacijos prezidento Vytauto Budniko civilinį ieškinį finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ vadovei ir akcininkei Ievai Trinkūnaitei dėl garbės i...
-
Lietuvos bankas: būsto paskola neturi tapti nepakeliamu įsipareigojimu3
Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko pavaduotoja Julita Varanauskienė, pristatydama atlikto būsto rinkos tyrimo rezultatus teigia, kad nors būsto įperkamumas Lietuvoje yra „vidutiniškai geras“. Visgi ji pabrėžia, kad vertinant skai...
-
Kandidatas į finansų ministrus: priimant 2025-ųjų biudžetą bus didinamas skolinimosi gynybai limitas
Kandidatas į finansų ministrus Rimantas Šadžius sako, kad naujai Vyriausybei ir Seimui priimant kitų metų biudžetą bus didinamas skolinimosi gynybai limitas. ...
-
R. Šadžius – už didesnį kai kurių pajamų, prabangaus NT apmokestinimą2
Kandidatas į finansų ministrus Rimantas Šadžius sako, kad reikėtų labiau apmokestinti kai kurių veiklų pajamas, taip pat didinti prabangaus nekilnojamo turto (NT) apmokestinimą. ...