Atskleidė, kokie sektoriai šiemet sulauks didžiausio VMI dėmesio

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad praeitų metų antrąjį pusmetį, atnaujinus kontrolės veiksmus, mokesčių mokėtojams papildomai priskaičiavo 69 mln. eurų nesumokėtų mokesčių.

Pirmąjį praėjusių metų pusmetį visiems, pamiršusiems praeityje sumokėti mokesčius ir pasinaudojusiems vienintele galimybe atsiskleisti be jokių pasekmių, mokesčių mokėtojai prisiminė 42 mln. eurų.

„Atitinkamai, kai minėtas langas užsidarė, antrajame šių metų pusmetyje VMI ėmėsi vykdyti savo įsipareigojimus, kad tie, kurie nepasinaudos galimybe, neišvengtų atitinkamų sankcijų už paslėptų mokesčių sumas. Antrąjį pusmetį pradėjome apie 650 valstybinių patikrinimų ir tai gerokai daugiau nei per visus 2018 metus. Tai leido pasiekti apie 69 mln. eurų nuslėptų mokesčių“, – antradienį sakė VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas.

Viešojo maitinimo, statybų, naudotų automobilių prekybos ir remonto bei autodetalių prekybos, mėsos ir jos gaminių gamybos bei prekybos, PVM prievolė augo 42 proc. (apie 25 mln. eurų). Šiuose sektoriuose mokesčių administratoriaus dėmesio sulaukę verslininkai sparčiau didino ir vidutinį darbo užmokestį, jis pakilo 4,4 proc. daugiau nei kitų mokesčių mokėtojų, paskelbė VMI.

Įvertinus odontologijos paslaugų kainas, kyla abejonių, ar tikrai visos pajamos bei mokamas darbo užmokestis šiame versle yra oficialiai apskaitomi.

2020 m. kontrolės išteklius VMI toliau skirs statybų, viešojo maitinimo, naudotų automobilių prekybos ir remonto bei autodetalių prekybos sektoriams, tačiau juos arba išplės, arba pritaikys naujas kontrolės priemones.

„Šiemet tarp prioritetinių kontrolės sektorių ir odontologijos paslaugas teikiantys asmenys“, – sakė A. Klerauskas.

Jo teigimu, išanalizavus odontologijos praktika užsiimančių mokesčių mokėtojų teikiamus duomenis, pagrįstų klausimų kelia šiame sektoriuje mokamas mažas vidutinis darbo užmokestis, kaip ir tai, jog 30 proc. dirbančiųjų deklaruoja neuždirbantys minimalaus atlyginimo. Įvertinus odontologijos paslaugų kainas, kyla abejonių, ar tikrai visos pajamos bei mokamas darbo užmokestis šiame versle yra oficialiai apskaitomi.

„Apie 8 proc. odontologų šeimų, jų turto ir išlaidų santykis yra neigiamas“, – pridūrė A. Klerauskas.

Iš 676 odontologų, kurių šeimos balansas neigiamas, 248 draudžiamosios pajamos per mėnesį yra iki 400 eurų.

Šiemet mokesčių administratoriaus dėmesio sulauks asmenys, veikiantys dalijimosi platformose („AirBnb“, „Booking“), perkantys ir parduodantys virtualias valiutas, teikiantys elektronines bei telekomunikacijų paslaugas tarptautinėse platformose, jei jų veikloje mokesčių administratorius įžvelgs galimų mokesčių vengimo rizikų.

Taip pat šiemet įvedama nauja gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaravimo sistema „EDS Vedlys“. Užpildžius visus duomenis, automatizuotai apskaičiuojami mokesčiai su automatizuotu nukreipimu į „Sodrą“.

 

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Romas

Romas portretas
Didžiausią pelną nusineša metalo ir kitų antrinių žaliavų supirkėjai.Jie klesti, net giminaičius įrašo į žaliavas pristatančių sąrašus o vėliau pasiima tiek lėšų, kiek jiems reikia.Juodi pinigai vaikšto ne tik po mūsų šalį ,bet nusėda ir užsienyje. Apie deklaravimą-užmirškit. Argi kokiam bomželiui rūpi...Jiems svarbu ,kad nors kiek pinigėlių sumoka.

samas

samas portretas
Nei vienas odontologas nei man, nei šeimos nariams čekio nedavė.

Eitas

Eitas portretas
Del ko sąžiningi verslininkai ,pradėję verslą gretai uždaro imones.Ogi todėl ,kad pamato jog nėra paklausos ir mokesčius nuo pirmos dienos reikia mokėti.Pradėjus verslą reikia save reklamuoti kurį tai laiką.Turi sužinoti apie tai paslaugų pirkėjas. Pradedi,ištiri paklausą ,moki mokesčius ir tenka uždaryti įmonę.Negali nemokėti mokesčių, nenori būti nesąžiningų, todėl veikla ir užsibaige.Kas turi seime,VMI pažįstamų dirba.Emigracijoje žinome kaip vyksta verslas,kokie mokesčiai, nuo kada turi mokėti juos ir niekas nevenge jų mokėti.Nežinau ką darys Lietuva, kaip sugrįš emigrantai į savo šalį.Lengva nebus valdantiesiams,tai žmonės ne ubagai,su europos patirtimi, žino kaip viskas turi būti, žini mokesčių sistemą. Oi nebus lengva loviniams, miestų klerkam.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių