Ar progresiniai mokesčiai Lietuvoje pasiteisintų?

Seimas vėl spręs, ar pradėti naujas diskusijas dėl progresinių mokesčių įvedimo – konservatoriai siūlo jau nuo kitų metų nustatyti du gyventojų pajamų apmokestinimo tarifus, o socialdemokratai – keturis.

Premjeras Saulius Skvernelis tvirtina, kad dar per anksti kalbėti apie progresinių mokesčių įvedimą.

Seimui antradienį teikiamos socialdemokratų darbo ir konservatorių atstovų pataisos dėl naujų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifų nustatymo.

Konservatoriai Žygimantas Pavilionis, Paulius Saudargas ir Laurynas Kasčiūnas siūlo metinių pajamų dalį iki 21,6 tūkst. eurų metus, apmokestinti 12 proc., o viršijančią – 19 proc. mokesčio tarifu. Konservatoriai taip pat siūlo naikinti 5 proc. tarifą, kuris dabar taikomas individualios veiklos pajamoms.

Buvę ir esami socialdemokratai Algirdas Sysas, Andrius Palionis bei Rasa Budbergytė nuo 2018 metų liepos siūlo įvesti keturis – 15–20 proc. – GPM tarifus: pajamoms, kurios per metus neviršytų 20 tūkst. eurų, siūloma taikyti 15 proc. GPM tarifą, pajamų daliai nuo 20 tūkst. iki 30 tūkst. eurų – 16 proc., nuo 30 iki 40 tūkst. eurų – 17 proc., o didesnėms kaip 40 tūkst. eurų – 20 proc. tarifą. Šie tarifai būtų taikomi apskaičiuojant ir deklaruojant 2019 metų ir vėliau gautas pajamas.

Spalio viduryje Seime pristatydamas 2018 metų biudžeto projektą finansų ministras Vilius Šapoka parlamentarus įspėjo, kad progresiniai mokesčiai Lietuvoje nepasiteisintų, nes šalyje per mažai daug uždirbančiųjų.

Vyriausybės vadovas antradienį komentuodamas parlamentarų pasiūlymus sakė, kad dėl progresinių mokesčių būtina išsami analizė ir ekspertų diskusija.

„Tai tikrai nėra šių metų diskusijos klausimas. Esminė mokesčių pertvarka reikalauja gerokai didesnės analizės, ekspertų pasitelkimo. Nemanau, kad šiais metais turėtume šį klausimą svarstyti“, – teigė S. Skvernelis.

„Šiemet svarbiausi tie pakeitimai, kurie yra pasiūlyti Vyriausybės, kas eina su biudžetu, tai yra investicijų skatinimas, technologijoms lengvatos, „Sodros“ mokesčių pertvarkymas“, – kalbėjo premjeras.


Šiame straipsnyje: Seimasprogresiniai mokesčiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Progresiniai mokesčiai - BŪTINI. (nepamirškim kad daug uždirbantiems ir kelių geresnių reikia). BET - negalima įvest fiksuotų ribų, reikia tai IŠMANIAI daryt. O tam: 1) VISI atlyginimai išreiškiami per MGL. 2) realus MGL tvirtinamas kartu su biudžetu. 3) Nustatoma norma kad KIEKVIENAM šeimos nariui priklauso po neapmokestinamą MGL. 4) likusi atlyginimo dalis apmokestinama progresiškai: dalis iki 2*MGL 5%, dalis nuo 2*MGL iki 4*MGL 10%, daliai nuo 4*MGL iki 8*MGL moki 15%, dalis nuo 8*MGL iki 15*MGL apmokestinama 25%, na o kas dar daugiau - 49%. Ir visas įdomumas TAME, kad tuomet turčiai bus suinteresuoti to MGL didinimu, o didėjat MGL pradėsim VISI gyvent geriau. Koks dabar turėtų būt realus MGL?.. (bet KIEK tuomet valdinyYkų darbo netektų nes nebeliktų pašalpų ir 'kompensacijų' mechanizmo).

nuomonė

nuomonė portretas
Manau,kad daugumoje pasaulio šalių yra progresiniai mokesčiai.Pas mus tarybiniais laikais irgi buvo ir skaičiuodavom kalkuliatoriaus pagalba ir nieko neatsitiko,o dabar šitokie kompiuteriai.Iki 70rublių nieko neatskaičiuodavo,nuo 71 rublio iki 300rb buvo lentelės,o tie ,kurie uždirbdavo daugiau,kaip 300 buvo vienodas atrodo 13procentų tarifas.Dar buvo ir viengungio mokestis.Manau,kad valdžios vyrai ir verslo magnatai nenori dalytis savo pelnu,todel ir nenori įvesti progresinių mokesčių

...

... portretas
Visiems reikia,tik mums nieko nereikia.Neduok Dieve,ta saujele turciu sumokes perdaug...
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių