Anot apklausos, 65 proc. apklaustųjų per pastaruosius šešis mėnesius lankėsi maitinimo įstaigose, 34 proc. – to nedarė. Iš besilankiusiųjų 22 proc. teigė, kad tą darė rečiau nei anksčiau, 4 proc. – dažniau, o 39 proc. – savo įpročių nekeitė.
Tarp nurodžiusiųjų, jog maitinimo įstaigose lankėsi rečiau, dažniau buvo moterys, 30–64 metų žmonės, didmiesčių gyventojai, respondentai su aukštesniu nei vidurinis išsilavinimu bei didžiausiomis šeimos pajamos. Be to, 69 proc. kavinėse nesilankiusiųjų buvo vyresni nei 65 metų amžiaus gyventojai.
„Labiausiai užkliūva, kad apie trečdalį žmonių teigė, jog lankėsi rečiau. Tai tikrai daug ir tarsi siunčią žinią, kurią bando transliuoti maitinimo paslaugų sektoriaus atstovai, kad situacija gana sudėtinga“, – LRT teigė SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas.
Viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė teigė, kad tokie apklausos rezultatai nenustebino, tokią situaciją lemia ne vienas veiksnys – mokesčių našta, didėjantis darbo užmokestis, kritęs vartojimas bei kasmetinis sezoniškumas.
Reprezentatyvią gyventojų apklausą kovo 8–24 dienomis LRT užsakymu atliko rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“. Tyrimo metu buvo apklausta 1020 pilnamečių Lietuvos gyventojų.
(be temos)
(be temos)
(be temos)