Veidrodėliai: kaip sumažinti „akląją zoną“?

Keleivinių automobilių vairuotojai dažnai taip susireguliuoja šoninio vaizdo veidrodėlius, kad juose galėtų matyti savo automobilio kėbulo šonų atvaizdą. Toks veidrodėlių sureguliavimas sukuria „akląją zoną“, kurioje nesimato kitos transporto priemonės. Kiekvieną dieną vairuodami savo automobilius patenkame į kitų automobilių „akląsias zonas“, o jie – pasislepia mūsų „aklosiose zonose“, todėl, norint išvengti susidūrimo ar net rimtos avarijos, reikia tinkamai susireguliuoti automobilio veidrodėlius.

„Prieš pradėdami važiuoti visada pasitikrinkite ir, jei reikia, susireguliuokite visus veidrodėlius. Net jei planuojate trumpą išvyką, turite būti tikri, kad jūsų automobilio veidrodėliai yra tinkamai sureguliuoti. Tai ypač svarbu, jei sėdate vairuoti tokio automobilio, kuriuo prieš jus važiavo kitas vairuotojas“, – sako „Renault“ vairavimo mokyklos direktorius Zbigniew Weseli.

Taip pat reikėtų nepamiršti pasikoreguoti veidrodėlių išvažiavus iš automobilių plovyklos ar nuvalius juos. Geras įprotis yra pasitikrinti veidrodėlių sureguliavimą prieš išvažiuojant iš stovėjimo aikštelės, nes galbūt kas nors galėjo juos netyčia užkliudyti – išvažiavus į kelią nebebus laiko korekcijoms. „Netinkamas veidrodėlių sureguliavimas padidina „akląją zoną“, o atlikus šį darbą tinkamai, galima sumažinti eismo įvykio riziką“, – prideda vairavimo mokyklos direktorius.

Svarbu laikytis tinkamos pasiruošimo vairavimui žingsnių sekos. Pirmiausia reikėtų susireguliuoti sėdynę ir tik tada pereiti prie veidrodėlių. Jei po veidrodėlių susireguliavimo keičiate sėdynės ar galvos atlošo poziciją, reikėtų vėl atkreipti dėmesį į veidrodėlius.

Galinio vaizdo veidrodėlį susireguliuoti gana lengva: jis turėtų būti nustatytas kuo tiesiau ir jame turėtų matytis visas galinis langas. „Nepasukite jo taip, kad matytumėte, kas dedasi jūsų šonuose – tam yra skirti šoninio vaizdo veidrodėliai“, – sako vairavimo mokyklos instruktoriai. Kai važiuojate po sutemų, nepamirškite nusistatyti galinio vaizdo veidrodėlio taip, kad būtų patogu važiuoti tamsiuoju paros metu, t. y. kiek įmanoma sumažinus akinantį spindesį, kurį kelia už jūsų važiuojančio automobilio šviesos.

„Vairuotojai dažnai nepakankamai atlenkia šoninio vaizdo veidrodėlius. Galite taikyti tokią taisyklę: jei šoninio vaizdo veidrodėliuose matote savo automobilio šonus, veidrodėliai per daug palenkti į vidų“, – sako „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai. – „Norėdami tinkamai sureguliuoti veidrodėlius, pakreipkite galvą, pasukite ją kiek galite į kairę, palinkite link lango ir vairuotojo pusės šoninio vaizdo veidrodėlius nustatykite taip, kad tik šioje pozicijoje galėtumėte matyti automobilio kėbulą. Dešinės pusės veidrodėlį reguliuoti reikėtų laikant galvą lygiagrečiai centrinės automobilio ašies.“ 

Venkite važiuoti kito automobilio „aklojoje zonoje“. Padidinkite greitį ir jį aplenkite arba priešingai – sulėtinkite automobilį. Jei važiuojate kraštinėje juostoje už kito automobilio, įsitikinkite, kad galite matyti jo galinio vaizdo veidrodėlį. Jei jo nesimato, prieš jus važiuojantis vairuotojas tikriausiai nemato jūsų transporto priemonės.

„Persirikiuodami pirmiausia pasižiūrėkite, kas matosi visuose jūsų automobilio veidrodėliuose, tada įspėkite kitus eismo dalyvius, kad darysite manevrą, ir vėl pasižiūrėkite į vaizdą veidrodėliuose. Jei situacija tinkama, persirikiuokite ir darsyk įvertinkite situaciją pažiūrėdami į veidrodėlius“, – sako „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai.

Važiuodami atbuline eiga niekada nepasikliaukite tik tuo vaizdu, kurį matote veidrodėliuose. Visada apsidairykite. Išvažiuodami atbuline eiga iš automobilių stovėjimo aikštelės pirmiausiai įsitikinkite, kad arti jūsų automobilio nieko nėra. Įsitikinkite, kad matote, kur yra vaikai. Jei aplink yra kitų automobilių, stebėkite juos visą laiką. Visada pažiūrėkite į veidrodėlius ir patys apsidairykite. Prieš pradėdami važiuoti pažiūrėkite per kairį ir per dešinį petį. Važiuodami atbuline eiga darsyk apsidairykite. Važiuokite lėtai.

Taisyklės, kurias verta prisiminti:

Pirma susireguliuokite sėdynę, o tik tada – veidrodėlius.
Visada patikrinkite veidrodėlių poziciją. Pareguliuokite, jei reikia.
Galinio vaizdo veidrodėlis turėtų būti kuo tiesesnės padėties, jame turėtų matytis visas galinis langas.
Jūsų automobilis šoninio vaizdo veidrodėliuose turėtų matytis tik tada, kai palenkiate galvą į šoną.
Judėdami automobilių stovėjimo aikštelėje įsitikinkite, kad arti jūsų automobilio nieko nėra. Atkreipkite ypatingą dėmesį į vaikus.


Šiame straipsnyje: Veidrodėliaivairavimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

boo

boo portretas
na pas mane veidrodelis ner didelis galinio vaizdo,bet per ji matosi visas galinislangas ir TAIPPAT ta vadinama "akloji zona" taip kad reik tinkamai ji susireguliuot ir viskas, per ji vairuotojas neturi matyti saves , net jei vairuotojas moteris :D

aš portretas
tai visai esu veidrodžius nuėmęs.

ash

ash portretas
As tai atgal nesidairau.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių