Tyrimas: kraujo krešulių rizika persirgus COVID-19 yra žymiai didesnė nei pasiskiepijus

 • Teksto dydis:

Pavojus patekti į ligoninę ar mirti dėl kraujo krešulių koronavirusu sergančiam asmeniui yra „daug didesnis“ nei žmonėms, kurie buvo paskiepyti pirmąja vakcinos doze, rodo atliktas tyrimas.

Mokslininkai teigė, kad jų darbas yra pirmasis, kuriame tokiu dideliu mastu palyginamas kompanijų „AstraZeneca“ ir „Pfizer-BioNTech“ vakcinų poveikis su COVID-19 poveikiu.

Iki šiol didžiausias tyrimas šiuo klausimu buvo atliktas po koronerio išvados, jog žinoma BBC radijo laidų vedėja mirė dėl komplikacijų, atsiradusių po skiepijimo „AstraZenecos“ vakcina.

Lisa Shaw mirė gegužę, praėjus daugiau nei trims savaitėms po pirmosios dozės.

Koroneris nustatė, kad jai išsivystė vakcinos sukelta trombozė ir trombocitopenija, kuri buvo apibūdinta kaip „reta ir agresyvi komplikacija, susijusi su „AstraZenecos“ vakcina, kuri buvo pagrindinė jos mirties priežastis“.

Šiame naujame tyrime buvo tiriama daugiau nei 29 mln. asmenų nuo 16 metų, kurie gavo pirmąją bet kurios vakcinos dozę Anglijoje nuo gruodžio iki balandžio.

Tyrimo išvados rodo, kad trombocitopenijos – būklės, kai pacientas turi mažai ląstelių, vadinamų trombocitais, kurie padeda kraujo krešėjimui, – rizika koronavirusu sergančiam asmeniui yra beveik devynis kartus didesnė nei tiems, kurie gavo vieną „AstraZenecos“ vakcinos dozę.

Vienas iš tyrimo autorių profesorius Azizas Sheikhas teigė, kad padidėjusi trombocitopenijos rizika, pastebėta jų darbe, yra panaši į tą, kurią kelia kitos Jungtinėje Karalystėje dažniausiai naudojamos vakcinos, pvz., nuo gripo.

Mokslininkai apskaičiavo, kad tarp 10 mln. žmonių, paskiepytų „AstraZenecos“ vakcina, per 28 dienas po skiepijimo išsivystė 107 papildomi (pertekliniai) trombocitopenijos atvejai, palyginti su 934 COVID-19 sergančiais žmonėmis.

Jie nustatė sąryšį tarp paskiepytųjų „Pfizer-BioNTech“ vakcina ir padidėjusios insulto rizikos, tačiau toji rizika buvo per 10 kartų didesnė tarp susirgusiųjų COVID-19.

Apskaičiuota, kad tarp 10 mln. žmonių, gavusių „Pfizer-BioNTech“ skiepą, buvo 143 papildomi išeminio insulto atvejai, palyginti su 1699 atvejais tarp tų, kurie sirgo COVID-19.

Tyrime, kurį paskelbė žurnalas „The BMJ“, rašoma, kad tarp 10 mln. žmonių, gavusių  „AstraZenecos“ skiepą, buvo 7 papildomi smegenų veninių sinusų trombozės atvejai, palyginti su 20 žmonių, sirgusių COVID-19.

Kraujo krešėjimo venose (venų tromboembolijos) atvejų tarp 10 mln. žmonių, paskiepytų „AstraZenecos“ vakcina, buvo aptikti 66 papildomi atvejai, palyginti su maždaug 12 614 tokių papildomų atvejų tarp COVID-19 pacientų.

Sąsajų tarp vakcinų ir kraujo krešulių arterijose (arterijų tromboembolijos) nebuvo rasta, tačiau tarp 10 mln. žmonių, sirgusių COVID-19, buvo aptikta apie 5 tūkst. papildomų ligos atvejų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Skaitytoja

Skaitytoja portretas
Seimūnai nesiskiepyje dirba, jie baiminasi prarasti vietas prie sotaus ,,valstybės lovio,,! Dėl vaizdo pasiskiepyjo gliukoze, bet tauta ne tokia kvaila kaip jie.

kuo daugiau gazdinat -

kuo daugiau gazdinat - portretas
tuo mažiau mes jumis tikime.

As

As portretas
Jau nežinot ką sugalvot,kad tik žmones skiepintusi.Jei vakcina butu gera,seimunai pirmi pasiskiepintu.O jie net negalvoja tai daryti,tik mus varo .
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių