Tyrimas: kokių vakcinų sustiprinančioji dozė naudinga „Johnson & Johnson“ vakcinuotiems žmonėms?

Kompanijos „Johnson & Johnson“ (J&J) COVID-19 vakcina paskiepytiems žmonėms gali būti naudinga sustiprinančioji gamintojų „Pfizer-BioNTech“ ar „Moderna“ skiepo dozė, rodo trečiadienį paskelbti preliminarūs vieno JAV atlikto tyrimo rezultatai.

Tyrimo, kurį finansavo Nacionalinis sveikatos institutas (NIH), rezultatų buvo nekantriai laukiama JAV, šaliai žvalgantis į galimą vakcinų maišymą, kuris ten kol kas nėra leidžiamas.

Tyrime dalyvavo 458 suaugę žmonės, prieš mažiausiai 12 savaičių gavę vieną iš trijų JAV aprobuotų vakcinų („Pfizer-BioNTech“, „Moderna“ ar J&J). Šios trys grupės buvo padalintos į iš viso devynias naujas grupes po maždaug 50 žmonių ir joms buvo suleista sustiprinančioji vienos šalyje pasiekiamų vakcinų dozė.

Praėjus 15 dienų po palaikomosios dozės suleidimo, tyrėjai analizavo susidariusių antikūnų kiekį.

Žmonėms, kurie iš pradžių buvo paskiepyti J&J vakcina, antikūnų kiekis po palaikomosios J&J dozės padidėjo keturis, po palaikomosios „Pfizer“ dozės – 35, o po palaikomosios „Moderna“ dozės – 76 kartus.

Abi „Moderna“ dozes gavusių žmonių antikūnų kiekis buvo didesnis „nepriklausomai nuo suleistos palaikomosios dozės“, palyginti su žmonėmis, prieš tyrimą paskiepytais „Pfizer-BioNTech“ ar J&J vakcinomis.

Negana to, po paskiepijimo sustiprinančiąja doze „nenustatyta saugumo problemų“.

Tačiau šis tyrimas, kuris dar nėra recenzuotas, turi tam tikrų trūkumų. Dalyvių skaičius buvo nedidelis, o imuniteto atsakas ilgainiui gali kisti, net ir praėjus tyrimo metu stebėtam 15 dienų laikotarpiui.

NIH tyrimas turėtų paskatinti JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) ekspertų komiteto diskusijas, kuris ketvirtadienį ir penktadienį ketina svarstyti „Moderna“ ir J&J paraiškas dėl leidimo skiepyti sustiprinančiąja doze.

JAV jau yra uždegusios žalią šviesą palaikomajai „Pfizer“ dozei skiepijant vyresnius kaip 65 m. amžiaus žmones, gretutinėmis ligomis sergančius suaugusiuosius ir žmones, kurie savo darbe susiduria su didele užsikrėtimo rizika.NAUJAUSI KOMENTARAI

4

4 portretas
Visi kas skiepejasi nuo COVID turi psichikos trūkumą, išskyrus tuos, kurie be skiepo neprileidziami prie darbo ar verslo kelionėms

Med.

Med. portretas
Nuo Jonson &Jonson vakcinos susirgs reta psichine liga,visi tie ,kurie skiepinosi,tai JAV mokslininkų tyrimų išvados.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių