Svarbus žingsnis Kinijoje: išjungiama COVID-19 sekimo programėlė

Kinija pirmadienį pranešė atsisakysianti programėlės, kuri naudojama žmonėms, turėjusiems kontaktą su COVID-19, atsekti.

Tai svarbus žingsnis šaliai sparčiai atsisakant nulinės tolerancijos COVID-19 strategijos.

Remiantis oficialiu platformos „WeChat“ įrašu, antradienį 12 val. po daugiau nei dvejų metų veikimo bus išjungta valstybės valdoma „Ryšių maršrutų kortelė“, kuri pagal telefono signalą nustato, ar asmuo buvo didelės rizikos zonoje.

„Ryšių maršrutų kortelė“ buvo svarbi Kinijos kovos su koronavirusu dalis – milijonai žmonių, norėdami keliauti iš vienos provincijos į kitą arba patekti į renginius, privalėdavo įvesti savo telefono numerį. Leidimą reikšdavo atsiradusi žalios spalvos rodyklė.

Sprendimas atsisakyti programėlės priimtas praėjus kelioms dienoms po to, kai Kinija paskelbė, kad nutraukia plataus masto uždarymus, privalomus karantinus specialiuose centruose ir smarkiai sušvelnina testavimo priemones, taip iš esmės atsisakydama savo strategijos „nulis COVID-19“.

Oficialiai užregistruojamų COVID-19 atvejų šalyje smarkiai sumažėjo, palyginti su praėjusį mėnesį fiksuotais rekordais, tačiau vyriausiasis Kinijos sveikatos ekspertas Zhong Nanshanas (Džong Nanšanas) sekmadienį valstybinėje žiniasklaidoje perspėjo, kad vyraujanti omikron atmaina „sparčiai plinta“ visoje šalyje.

„Maršrutų kortelė“ – pirmą kartą 2020 metais įdiegta keturių pakopų sistema, pagal kurią, atsižvelgiant į prognozuojamą COVID-19 poveikio lygį, naudotojams priskiriamos skirtingos spalvos, – buvo ne kartą koreguota. Šiemet buvo atliktas paskutinis pakeitimas, sutrumpinęs sekimo laikotarpį nuo 14 iki septynių dienų.

Tai tik viena iš daugybės sekimo programėlių, kuriomis pandemijos metu Kinijoje buvo reguliuojamas kasdienis gyvenimas. Dauguma žmonių, norėdavusių patekti į parduotuves ir įstaigas, naudodavosi savo miesto ar provincijos nustatytais „sveikatos kodais“.

Vis dėlto socialinių tinklų vartotojai sveikino sprendimą atsisakyti „Maršrutų kortelės“ ir atkreipė dėmesį į Pekino pagrindinės sekimo programėlės uždarymo simboliką.

Daugelis paskelbė savo „paskutinio“ prisijungimo ekrano nuotraukas.

„Iki pasimatymo, tai skelbia vienos eros pabaigą ir sveikina visiškai naują“, – parašė vienas į „Twitter“ panašios platformos „Weibo“ vartotojas.

„Viso gero, maršrutų kortele, koncertai, aš ateinu“, – rašė kitas.

Kiti klausė, kas bus su programėlės surinkta daugybe duomenų.

„Maršrutų kortelė“ ir kiti panašūs produktai reiškia didžiulį kiekį asmeninės informacijos ir privačių duomenų, – „Weibo“ rašė vienas asmuo. – Tikiuosi, kad bus mechanizmų ir priemonių, leidžiančių atsijungti ir tai ištrinti.“NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių