Kūdikius auginantys tėvai juos maitinti vis dažniau renkasi ne iš plastikinių, o iš stiklinių buteliukų.
Stiklinės taros kūdikiams paklausą didina rūpestis, kad daugelyje plastmasinių buteliukų ar dėžučių randama sveikatai pavojingos cheminės medžiagos Bisphenol A.
Kol tai tiria atsakingos institucijos, stikliniai buteliukai, kuriuos buvo pakeitę nedūžtantys plastikiniai, grįžtą į rinką. Tokios tendencijos pastūmėjo bendrovę "O-I" Šiaurės Amerikoje po 20 metų pertraukos grįžti prie stiklinės taros gamybos. Panaši tendencija matyti ir Europoje.
"Sutinkame, kad maitinti krūtimi yra neabejotinai geriausia kūdikiams, tačiau yra daugybė motinų, negalinčių maitinti tokiu būdu. Taigi stiklinę tarą motinos vertina kaip saugią alternatyvą," – teigė "O-I" atstovas Europoje Dominique'as Tombeuras.
Stiklas yra natūrali, be jokių chemikalų medžiaga. Jis gaminamas iš tokių sudedamųjų dalių kaip smėlis, kalcinuota soda ir klintis. Būdamas hermetiškas stiklas neleidžia kenksmingoms medžiagos pakliūti į produktus. Dėl natūralios sudėties ši medžiaga gali būti naudojama daug kartų, ir neprarasti kokybės, grynumo.
Naujausi komentarai