„Įrodyta, kad COVID-19 turi panašumų su tymais. Tai gali sukelti kryžminį skiepų nuo tymų ir COVID-19 reaktyvumą. Italijoje COVID-19 atvejų ir gyventojų skaičiaus santykis ir mirčių rodiklis buvo didesni nei Kinijoje. Kadangi Italijoje nuo tymų skiepijama mažiau nei Kinijoje, mokslininkai iškėlė hipotezę, kad skiepų nuo tymų sukeltas imunitetas gali suteikti dalinę apsaugą nuo COVID-19. Todėl ligos eiga švelnesnė, mažiau mirtinų komplikacijų ir žmonės greičiau pasveiksta. Siūloma atlikti daugiacentrius klinikinius tyrimus ir įvertinti ar tymų vakcina suteikia dalinę apsaugą nuo COVID-19“, – feisbuke ketvirtadienį rašo profesorius, pasidalijęs ir publikacija.
Jis taip pat išdėstė nuomonę, kad taikyti karantiną, kol visai nugalėsime COVID-19, yra absurdas.
„Panašu, kad kai kas dar galvoja, kad mes turime laikyti karantiną tol, kol visai nugalėsime COVID-19. Tai absurdas. Dabar mes jau matome, kad, visų pirma, medicinos kolapsas neįvyko. Deja, toliau turime užsikrėtimo atvejų medicinos įstaigose ir kolektyvuose. Tai visiškai suprantama, nes žmogus užsikrečia būtent artimo ilgesnio kontakto metu. Pagal biologiją taip ir turėtų būti, ir tas gąsdinimas, kad tu nueisi į parduotuvę ir užsikrėsi, arba kad reikia dezinfekuoti gatves, kelia labai daug abejonių. Jeigu parduotuvėje tu dėvėsi kaukę ir laikysiesi rankų higienos, tai net jei tu ir prasilenksi su infekuotu asmeniu, tikimybė užsikrėsti yra labai labai menka. Išlieka nebent teorinė. Logiška, kad toliau mes turime orientuotis į kolektyvus ir į žmonių švietimą, aiškinimą. Ir kuo greičiau diagnozuoti, kad kuo greičiau žmogus izoliuotųsi ir nebeplatintų infekcijos“, – rašė S. Čaplinskas.
Primename, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 16 naujų koronaviruso atvejų, bendras nustatytų atvejų skaičius siekia 1593.
Dėl koronaviruso mirė 61 asmuo, dar aštuoni užsikrėtusieji mirė dėl kitų priežasčių.
Per trečiadienį ištirti 7424 ėminiai, bendras laboratorijose ištirtų ėminių skaičius siekia 253004.
Naujausi komentarai