Radviliškio gimnazijoje – tuberkuliozės protrūkis, nustatyti jau trys užsikrėtimo atvejai

  • Teksto dydis:

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) tiria tuberkuliozės protrūkį Radviliškio gimnazijoje, čia nustatyti trys susirgimo šia liga atvejai.

Savivaldybės duomenimis, du nauji atviros plaučių tuberkuliozės atvejai Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje nustatyti sausio 20 dieną, o pirmasis identifikuotas spalio mėnesį. Šiuo metu sergantys asmenys yra izoliuoti.

Anot NVSC pranešimo, specialistai imasi visų priemonių, kad liga būtų suvaldyta, nustatyti sąlytį turėję asmenys – tiek lankantys tą pačią mokyklą, tiek už jos ribų.

Visiems mokyklos mokiniams bei mokytojams bus atlikti profilaktiniai tyrimai.

„Pagrindinė šios infekcijos išplitimo valdymo priemonė ir yra profilaktinių tyrimų atlikimas. Taip išsiaiškinama, ar kolektyve nėra daugiau užsikrėtusių asmenų. Ligą patvirtinus, asmuo iš karto izoliuojamas ir gydomas“, – teigiama antradienį išplatintame centro pranešime.

Ligą patvirtinus, asmuo iš karto izoliuojamas ir gydomas.

Dėl šio protrūkio antradienį Radviliškio savivaldybėje sukviestas pasitarimas.

NVSC Šiaulių departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Edita Satkevičienė teigė, kad po pirmo nustatyto tuberkuliozės atvejo profilaktiškai ištirta 110 iš maždaug 600 sąlytį turėjusių asmenų.

Visiems, iki šiol nepasitikrinusiems sveikatos, bus atliekamas išsamus rentgeno tyrimas, likusiems 400 asmenų (jaunesniems nei 18 metų) mokykloje bus daromi tuberkulino tyrimai.

Lizdeikos gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė informavo, kad jau trečiadienį ir ketvirtadienį organizuojami nuotoliniai gimnazijos darbuotojų ir tėvų susirinkimai, per kuriuos bus aptarta situacija ir tolesni veiksmai, taip pat tėvai bus apklausti dėl sutikimų reikalingiems tyrimams atlikti.

E. Satkevičienė teigė, kad situacija kontroliuojama, nes atviros plaučių tuberkuliozės valdymo principas yra kuo anksčiau išaiškinti ligos atvejus, o šiuo atveju taip ir buvo padaryta.

Anot savivaldybės pranešimo, kadangi tuberkulioze užsikrečiama nuo tiesioginių infekcijos šaltinių, Lizdeikos gimnazijoje pamokos ir toliau vyks įprastu būdu, tačiau bus imtasi papildomų higienos priemonių – vėdinamos patalpos ir valomi paviršiai.

Infekcijos šaltinis yra atvira plaučių tuberkulioze sergantys ligoniai, jie kosėdami, čiaudėdami ir skrepliuodami į aplinką išskiria gausų kiekį ligos sukėlėjų – tuberkuliozės mikobakterijų. Ši liga ypač grėsminga naujagimiams, kūdikiams ir vaikams iki penkerių metų.

Specialistai pabrėžia, kad ši užkrečiamoji liga yra išgydoma, tik svarbu nuosekliai laikytis paskirto gydymo, o ankstyva diagnostika yra ypač svarbi sėkmingam gydymui ir infekcijos plitimo valdymui.

Nors pastaruosius kelerius metus sergamumas Lietuvoje tuberkulioze mažėja, tačiau jis yra vienas didžiausių Europoje.

Siekiant išsiaiškinti vaikų užsikrėtimą tuberkulioze Lietuvoje, tuberkulino mėginiai imami prieš vaikams pradedant lankyti mokyklą (6 ar 7 metų) bei rizikos grupių vaikams.

Jeigu vaikas priskirtas rizikos grupei (turėjęs kontaktą su sergančiu tuberkulioze, nevakcinuotas nuo tuberkuliozės, dažai serga peršalimo ligomis, turi lėtinių ligų), tuberkulino mėginiai turi būti atliekami kasmet, nepriklausomai nuo vaiko amžiaus. Dėl tuberkulino mėginių atlikimo reikia kreiptis į vaiko šeimos gydytoją.

NVSC primena, kad tuberkuliozės gydymas yra ilgas procesas, trunkantis mažiausiai šešis mėnesius.

Jei žmogus susirgo atvira plaučių tuberkulioze (ligos pradžia), kurį laiką, net ir pradėjus gydymą, paprastai porą savaičių, ligonis yra pavojingas aplinkiniams ir gydomas ligoninėje specializuotame skyriuje. Šeimos nariams bei kitiems artimai bendravusiems su sergančiuoju privalu pasitikrinti sveikatą.

Pirminiais duomenimis, pernai Lietuvoje buvo apie 540 pirmą kartą naujai užsikrėtusių asmenų. 2021-aisiais naujų užsikrėtimų buvo 550, o bendrai – per 600. Nuo tuberkuliozės 2021 metais mirė 65 žmonės.NAUJAUSI KOMENTARAI

P

P portretas
Anais ( tais vadinamais blogais )laikais kažkaip tikrindavo vaikus dėl tuberkuliozes .dabar lėšų nėra ar kaip ?

Kiekviename

 Kiekviename portretas
Mieste vaiksto laisvai su atvira tuberkulioze,o tai pavojus aplinkiniams,tik visiems dzin.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių