Pasikeitus įpročiams, pamiršome apie poilsį: pasekmės gali būti labai rimtos

 • Teksto dydis:

Darbams persikėlus į namus, išnyko riba tarp darbo ir poilsio. „Camelia“ vaistininkė Monika Žalytė pastebi, kad į vaistinę ateina emociškai pervargę, įsitempę, sudirgę pacientai, kurie ieško pagalbos, tačiau neatsižvelgia į šių padarinių priežastis.

Vaistininkė, pabendraudama su pacientais, išgirsta, kad dirbantys namuose neretai pamiršta nustatytas darbo valandas, neskiria pakankamai laiko poilsiui, atsistatymui, fiziniam krūviui ar kitoms malonioms veikloms, kurios yra būtinos siekiant neperdegti.

„Kai daugelio žmonių darbas tapo nuotolinis, net ir dabar kai kuriems grįžus į darbo vietas, sunku vakarus ir savaitgalius skirti poilsiui, o jei išeinama atostogų, pasakoja pacientai, prie darbų vis tiek prisijungiama nuotoliniu būdu. Karantino metu daugeliui susiformavo įprotis, kurio atsikratyti yra sunku“, – pastebi vaistininkė M. Žalytė.

„Camelia“ vaistininkė atsakė į svarbius klausimus apie poilsį.

Kodėl svarbu kokybiškai ilsėtis?

Gerai psichinei ir fizinei savijautai užtikrinti labai svarbu subalansuoti darbo bei poilsio režimą. Kokybiškas ir pakankamos trukmės poilsis svarbus ir mūsų dirbamų darbų produktyvumui bei efektyvumui, nes tik kokybiškai pailsėję atliksime darbus geriausiai kaip galime. Be to, įrodyta, kad pailsėjęs žmogus lengviau įveikia stresines situacijas.

Kas gresia, jei nepailsime, neatsistatome?

Nuolatinė poilsio ir miego stoka, stresas, nekokybiška mityba, vitaminų trūkumas gali turėti įtakos lėtinio nuovargio išsivystymui. Poilsio trūkumas gali turėti įtakos persivalgymui, ypač kaloringu, daug greitųjų angliavandenių turinčiu maistu, nes suvalgius tokių produktų žmogus greitai pajaučia energiją, tačiau taip pat greitai vėl pasijaučia neturintis jėgų.

Kaip turėtų atrodyti kokybiškas poilsis?

Poilsis reikalingas mūsų kūnui ir smegenims. Jei dirbame protinį darbą, pailsėti galime užsiimdami fizine veikla, pavyzdžiui, skirdami laiko pasivaikščiojimams, bėgimui ir t. t. Tuo tarpu žmonės, aktyviai fiziškai praleisdami didžiąją dienos dalį darbe, laisvu laiku pailsės skaitydami knygą, žaisdami stalo žaidimus ar užsiimdami kita mažai fizinių pastangų reikalaujančia malonia veikla. Kokybiškas poilsis susideda ir iš geros miego kokybės bei pakankamo miego laiko.

Kai jaučiame, kad jau pavargome, kaip geriausia sau padėti?

Visų pirma, svarbu pripažinti, kad esu pavargęs ir man reikalingas poilsis. Tuomet neatidėlioti ir neapsiimti dar daugiau darbų, bet skirti laiko poilsiui. Taip pat svarbu ilsėtis reguliariai – kasdien daryti pertraukėles tarp darbų, ilsėtis po darbo, savaitgaliais ir suplanuotų atostogų metu.

Kokiomis maisto medžiagomis pasirūpinti?

Jei susiduriate su įtampa, gali praversti B grupės vitaminų turintys preparatai, taip pat magnio preparatai. Negalintiems užmigti arba prabundantiems naktį, galima rinktis  preparatų su valerijonu, melisa, apyniais, pipirmėte. Miego kokybei gerinti ir užmigimo laikui sutrumpinti tinkami maisto papildai, į kurių sudėtį įeina melatoninas.


Šiame straipsnyje: nuovargisperdegimaspoilsis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių