Ministras: planų jungti Kraujo centrą ir Transplantacijos biurą nėra

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) neturi planų jungti Nacionalinį kraujo centrą (NKC) ir Nacionalinį transplantacijos biurą, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Nei Vyriausybės programoje nebuvo tokių planų, ir kai praėjusiais metais svarstėme visų pavaldžių įstaigų pertvarkas, tokių planų nebuvo. Ką tik gavome tokius pasiūlymus, tai pakomentuoti daug negaliu, bet tikrai neturime planų tai daryti“, – BNS praėjusią savaitę sakė A. Dulkys.

Ministras taip komentavo Nacionalinio kraujo centro anksčiau paskelbtą siūlymą prie jo jungti Nacionalinį transplantacijos biurą, kad visų sričių donoryste šalyje rūpintųsi viena įstaiga.

NKC direktorius Daumantas Gutauskas Seime teigė, jog „visų rūšių donorystę, apimant kraują, organus, ląsteles ir dirbtinį apvaisinimą, būtų protinga konsoliduoti vienoje įstaigoje“.

Jis teigė praėjusį mėnesį pateikęs sveikatos apsaugos ministrui siūlymą prijungti Nacionalinį transplantacijos biurą prie Nacionalinio kraujo centro, sukuriant Nacionalinį donorystės centrą.

D. Gutauskas pastebėjo, kad tam Nacionalinį transplantacijos biurą reikėtų organizuoti į viešąją įstaigą ir pabrėžė, kad tai nebūtų atvejis, kai NKC „prarytų kitą įstaigą“ ir teigė, jog institucija nauju pavadinimu „būtų jungtinė įstaiga, kuri globotų ir užsiimtų visų rūšių donoryste“.

Nacionalinio transplantacijos biuro laikinoji vadovė Ieva Grybauskienė teigė sujungimui neprieštaraujanti, pabrėžė, kad konsolidavus resursus būtų galima efektyviau populiarinti donorystę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Fiasko

Fiasko portretas
Dulkiui artėja Fiasko, kuri gali kainuoti kėdę. Liepos 1 diena - jeigu nepagerės GMP veikla - Dulkys PRIVALO ATSISTATYDINTI.

bet manyciau , kad tai butu teisingas zingsnis

bet manyciau , kad tai butu teisingas zingsnis portretas
vieni krauja ciulptu, antri darinetu ant detaliu ... biznis eitu kaip ,,,is pypkes,,,[ be atlieku]

Julija

Julija portretas
Dulkys ne medikas, ir neturi jokios teisės kalbėti apie mediciną... kažkoks nesusipratimas
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių