Labiausiai COVID-19 paveiktų šalių sąrašas: grįžusiems privaloma izoliuotis

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) antradienį paskelbė labiausiai koronaviruso (COVID-19) paveiktų šalių sąrašą, jame – 45 valstybės.

Sąraše – daugelis ne Europos Sąjungos (ES) ar Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių. Tai – Afganistanas, Andora, Argentina, Armėnija, Azerbaidžanas, Bahreinas, Baltarusija, Bolivija, Brazilija, Centrinės Afrikos Respublika, Čilė, Dominikos Respublika, Džibutis, Ekvadoras, Gabonas, Gibraltaras, Hondūras, Irakas, Iranas, Jungtinė Karalystė, JAV, JAE, Kaimanų salos, Kataras, Kolumbija, Kuveitas, Maldyvai, Meksika, Moldova, Omanas, Pakistanas, Panama, Peru, Pietų Afrikos Respublika, Portugalija, Puerto Rikas, Rusijos Federacija, San Marinas, San Tomė ir Prinsipė, Saudo Arabija, Singapūras, Surinamas, Šiaurės Makedonija, Švedija ir Žaliojo Kyšulio Respublika.

Iš šiame paveiktų šalių sąraše esančių valstybių sugrįžusieji ar atvykusieji priskiriami turėjusiems sąlytį. Dėl to jie per 48 valandas turi užsiregistruoti, pateikdami savo duomenis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams. Jiems rekomenduojama izoliacija.

Užsieniečiai iš šių šalių į Lietuvą atvykti gali tik išimtiniais atvejais. Turintiems leidimą – taip pat rekomenduojama izoliuotis 14-likai dienų.

Šiose šalyse sergamumo COVID-19 rodiklis yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų per paskutiniąsias 14 dienų ir jos laikomos paveiktomis.

Paveiktų šalių sąrašas bus kartą per savaitę atnaujinamas ir jį skelbs Sveikatos apsaugos ministerija.

SAM primena, kad užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės galioja kitas sąrašas, kuris taip pat nuolat atnaujinamas peržiūrimas. Pagal šį sąrašą, į Lietuvą draudžiama atvykti užsieniečiams iš Švedijos, Jungtinės Karalystės ir Portugalijos.

Jei užsienio valstybėje per pastarąsias 14 dienų susirgusiųjų COVID-19 skaičius 100 tūkst. gyventojų yra nuo 15 iki 25 atvejų, užsieniečiams iš tokios šalies leidžiama atvykti į Lietuvą, tačiau atvykusiems bus privaloma 14 dienų izoliacija.

Jei susirgimų skaičius neviršija 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, iš tokių šalių ne tik leidžiama atvykti, bet atvykusiems nereikia izoliuotis. Kai susirgimų yra daugiau nei 25 atvejai 100 tūkst gyventojų, užsieniečiams atvykti draudžiama.

Tuo tarpu Lietuvos piliečiams leidžiama atvykti iš bet kurios šalies, tačiau jiems, jei 14 dienų sergamumo koronavirusu rodiklis toje šalyje yra daugiau nei 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, atvykus į Lietuvą  reikės izoliuotis 14 dienų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių