Net ir brangiausios kosmetikos priemonės gali nepatesinti lūkesčių, nes jas reikia rinktis pagal odos tipą, plauko struktūrą. Geriausia – patariant kompetentingiems specialistams.
Madinga tai, kas tinka
"Lietuvoje nėra meistrų, išrandančių naujas tendencijas, yra tik idėjų plagiatoriai, pateikiantys jas kaip savas", – vienu ypu šukuosenų mados tendencijas apibendrina kirpėja stilistė Natalija Chalmuratova. Ir pakomentuoja: geriausi seminarai vyksta užsienio šalyse, o Lietuvoje naudingi tik tuomet, kai juos veda specialistai iš užsienio.
Kiekviena moteris, atsisėdusi į kirpėjos kėdę, nori labai daug: atjaunėti, tapti madinga, paslėpti defektus, žodžiu, būti gražiausia. Šiuolaikinės galimybės pasiekti šių tikslų yra labai didelės. Tam pasitarnauja ir kosmetikos priemonės, ir kirpėjų meistriškumas. Mados tendencijos – trečioje vietoje.
"Šukuosenų mados nespėja koja kojon su drabužių madomis", – konstatuoja N.Chalmuratova. Jos nuomone, klysta tie meistrai, kurie savo klientams primeta savo "madą", negirdėdami jų norų. Aklas pasitikėjimas stilistu ne visuomet duoda naudos. Tuomet iš vienos kirpyklos moterys išeina kaip iš inkubatoriaus: vienodai apkirptos, su vienodom šukuosenom, nepaisant nei veido bruožų, nei aprangos stiliaus.
Kirpėjo stilisto darbo būtinybė – įvertinti kliento įvaizdį, išsiaiškinti, kokioje aplinkoje dirba, kiek laiko skiria plaukams priežiūrėti.
"Jei klientė pageidautų įvairiaspalvės šukuosenos ir žinočiau, kad ji dirba banke, dėvi dalykinį kostiumėlį, atsisakyčiau suteikti jos pageidaujamą paslaugą", – dalijasi mintimis savo darbą mylinti N.Chalmuratova. Ji įsitikinusi, kad norint būti gera kirpėja pirmiausia reikia būti gera psichologe.
Vien pinigų neužtenka
Pastaruoju metu žmonės vis daugiau rūpinasi ne tik plaukų grožiu, bet ir tuo, kad jie būtų sveiki. Vasarą plaukai kenčia nuo karščio, žiemą – nuo šalčio. Metų laikų kaitai reikia pasirengti iš anksto ir apsaugoti plaukus bei išvengti žalingų aplinkos pasekmių.
Plaukams priežiūrėti reikia laiko ir pinigų. Tačiau būna, kad turtinga moteris prisiperka daugybę naujausių kosmetikos priemonių ir tuo viskas pasibaigia. Rūpintis plaukais reikia mažiausiai po penkiolika minučių kas antrą rytą. Neužtenka brangiausiu šampūnu išsitrinkti galvą. Reikia ir maitinamosios kaukės, ir gaivinamojo balzamo.
"Renkantis visas šias priemones, reikia žinoti, kokia plauko struktūra, todėl geriausia jas pirkti patariant kirpėjai, kurios paslaugomis naudojatės", – mokė N.Chalmuratova.
Dažname kosmetikos salone jau galima įsigyti šampūnų, balzamų, kaukių, kremų. Dažniausiai čia prekiaujama tokiomis priemonėmis, kurių nėra kosmetikos parduotuvėse. Tai teisinga, nes priemonės, skirtos profesionalams, yra stipresnės koncentracijos. Jas vartoti savo nuožiūra, nepasitarus su meistre, rizikinga. Net ir perkant specialų šampūną, tarkim, greitai besiriebaluojantiems plaukams, galima apsirikti: plaukai nustos riebalavęsi, bet gali pernelyg išsausėti jų galai. Tuomet jie ims skilinėti.
Vyrai tapo gražesni
Kirpėja stilistė N.Chalmuratova atkreipia dėmesį į dar vieną kosmetikos gaminį – plaukų šampūno ir balzamo mišinį. "Argi geriate pieną, sumaišytą su kefyru?" – vaizdingai palygina specialistė. Ji perspėja ir nenuskalaujamų kaukių vartotojus: labai skubantiesiems tai tikrai patogu, tačiau reikia pasirinkti tik preciziškai subalansuotas priemones.
Pietų šalyse gaminami šampūnai ir kitos plaukų priežiūros priemonės, anot specialistės, mūsų plaukams nelabai tinka. Italų, ispanų plaukai storesni, kietesni. Tokie dažniau yra lietuvių vyrų plaukai.
Beje, vyrai vis labiau rūpinasi savo išvaizda, o kartu – ir plaukų priežiūra. Naudoja vis daugiau įvairių priemonių, mielai renkasi ir kaukes, ir galvos masažą. "Galbūt vyrams sunkiau išsirinkti šampūną, tačiau pajutę kirpykloje suteiktų ne tik plaukų kirpimo paslaugų efektą, mielai sugrįžta ir prašo jas pakartoti. Vyrai – ištikimesni klientai: dauguma jų visuomet kerpasi plaukus pas tą pačią kirpėją", – žino ir džiaugiasi klientais N.Chalmuratova.
Kosmetikos priemonių poveikis
Šampūnas išplauna plaukus, paruošia juos tam, kad geriau įsiskverbtų maitinamųjų priemonių – balzamų, kondicionierių, kaukių – medžiagos. Balzamas veikia plauko išorę. Kaukė įsiskverbia į plauką, jį pamaitina ir pastorina.
Kas sudaro plauką
Plaukas yra odos darinys, turintis gyvąją dalį – šaknį, apsuptą makšties, ir stiebą virš odos. Plaukas yra lyg pasodintas ant spenelio, per kurį plauko matrica maitinasi ir gauna nervinių impulsų, kad plaukas iš čia pradėtų augti ir gyvuotų keletą metų. Po to nustotų augęs ir iškristų. Natūraliai slenkantys plaukai beveik nepastebimai lieka šukose šukuojantis. Iškritusiojo vietoje išdygsta naujas plaukas ir auga vidutiniu greičiu – per mėnesį pailgėja vienu centimetru. Ant žmogaus galvos auga apie 100 tūkst. plaukų. Jų atsinaujinimas arba kaita yra būtina. Normalus plauko amžius yra maždaug penkeri metai, bet gali būti ir individualių nukrypimų. Nustojęs augti plaukas pereina į ramybės fazę, kuri trunka 2–3 mėn. Per tą laiką po plauku susiformuoja jaunas naujas įpėdinis ir išdygsta. Nuolat keičiasi apie dešimt procentų plaukų. Per dieną, be baimės nuplikti, jų gali iškristi šimtas ir net daugiau. Kai kalbama apie plauko sveikatą, turima galvoje gyvoji plauko dalis, esanti odoje. Plauko storį, tiesumą, spalvą nulemia paveldėtos ir įgimtos savybės. Žmogaus sveikatai plaukai nėra reikšmingi, tačiau gausus jų slinkimas gali būti ligos požymis. Fiziologinis plaukų slinkimas nėra pavojingas. Jis būdingas mažiems vaikams, kai visi plaukai pereina į ramybės fazę ir iškrenta, bet po to plaukų pasikeitimo ciklai įgyja normalų ritmą ir problema išnyksta.
Naujausi komentarai