Kad netektų susimokėti už vizitą pas gydytoją

 • Teksto dydis:

Pasitaiko atvejų, kad tik vizito pas gydytoją metu žmogus sužino, jog yra nedraustas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), todėl už gydymą turės susimokėti. Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kaip pasitikrinti draudimo galiojimą, kad būtų išvengta tokių nemalonių staigmenų.

Paprasta pasitikrinti internetu

VLK teigimu, iki atvykstant pas gydytoją draudimo galiojimą paprasta pasitikrinti internetu arba kreipiantis į ligonių kasą, o prireikus jį galima laiku susitvarkyti.

Įprastai bent jau kuriam laikui PSD gali nustoti galioti žmonėms nutraukus darbo santykius, keičiant darbą, pradėjus dirbti savarankiškai, baigus mokslus, grįžus gyventi į Lietuvą iš užsienio ar kitomis panašiomis aplinkybėmis. Tokiose situacijose svarbu būti atidiems, nes jei žmogus nedraudžiamas valstybės lėšomis, gali būti, kad jis pats turi laiku mokėti PSD įmokas. Todėl pokyčių laikotarpiu ar savarankiško darbo atveju turint prievolę patiems mokėti įmokas patartina nelaukti, kol staiga prireiks medicinos paslaugų, ar bent jau prieš vizitą pas gydytoją įsitikinti, kad sveikatos draudimas galioja.

Jeigu žmogaus draudimas buvo nutrūkęs ir yra atkuriamas, duomenys šiame registre atsinaujina per 2–3 dienas.

Turint abejonių dėl PSD statuso, ypač paprastai ir greitai jį galima pasitikrinti interneto adresu dpsdr.vlk.lt – elektroninėje formoje nurodžius tik savo lytį, gimimo datą ir paskutinius keturis asmens kodo skaitmenis, parodoma, ar žmogus yra draustas tikrinimo momentu. Sužinoti, kiek draudimas galioja, taip pat kokios medicinos paslaugos gyventojui suteiktos, kiek jos kainavo, galima prisijungus prie savo paskyros Elektroninių valdžios vartų portale.

Aktualu studijuojant užsienyje

„Dėl išsamesnės informacijos apie savo draustumą žmonės gali kreiptis į ligonių kasą. Nustačiusi gyventojo asmens tapatybę, ligonių kasa gali pasakyti, ar jis yra draustas, kokiu pagrindu, kurį laiką, paaiškinti priežastis, dėl kurių žmogaus PSD gali būti nutrūkęs arba sistemoje nurodomas kaip negaliojantis. Pavyzdžiui, taip kartais nutinka užsienyje studijuojantiems jaunuoliams, kurie mokslo metų pradžioje ligonių kasai nėra pateikę mokslo įstaigos oficialios pažymos, patvirtinančios, kad jie ten studijuoja. Pateikus šią pažymą, draudimas atkuriamas“, – sako Vilniaus teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Lina Vitkauskienė.

Jei duomenys neatsinaujinę

Informaciją apie gyventojų draudimą PSD ligonių kasos ir gydymo įstaigos tikrina Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registre. Jeigu žmogaus draudimas buvo nutrūkęs ir yra atkuriamas, duomenys šiame registre atsinaujina per 2–3 dienas. Retai, bet pasitaiko, kad šiuo trumpu laikotarpiu, kai duomenys dar neatsinaujinę, o žmogus kreipiasi į gydytoją, medicinos įstaigoje tenka susimokėti.

VLK nuotr.

Siekiant išvengti su PSD susijusių nesklandumų, svarbu domėtis savo draudimu ir, jei reikia, iš karto jį susitvarkyti. Ligonių kasos primena, kad PSD įmokas mokėti privaloma. Nesumokėjus PSD įmokos „Sodrai“ iki einamojo mėnesio pabaigos, sveikatos draudimas nutrūksta. Jis atkuriamas tik tada, kai sumokamos ir susidariusios PSD įmokų skolos, ir einamojo mėnesio įmoka.

Įvairūs PSD aspektai (PSD galiojimas, nustatymas ir pan.) – vieni dažniausių klausimų, dėl kurių šalies gyventojai kreipiasi į ligonių kasas. Kasmet jie sudaro apie trečdalį visų gyventojų užklausų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

:)))

:))) portretas
man atrodo reikia apsimest xaxolu...

R

R portretas
YKazkodel nesinori žaisti loteriją, buvo užskaitoma ar neužskaite PSD įmokų, todėl nors esu įtraukta į prevencinę sveikatos tikrinimo programa pagal širdies ir kraujagyslių ir pan. programas nutariau, kad geriau nebūsiu, nes jaučiuosi gerai, o už vizitą nesinori papildomai mokėti tam , kad tik gydymo įstaiga gautų tyrimą, nes darbinantis ar tikrinantis sveikatą kitais tikslais vistiek reikėtų papildomai mokėti .

Ai'Skauda \\\\\.../////

Ai'Skauda \\\\\...///// portretas
?Kas Lietuvoje brangiausia?-ne'Mokamas gydymas.___Kas galėjo pagalvoti,kad banditai taip nuvarys šalį.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių