Išskirtinis apsilankymas: kunigas ir fotografas – tarp koronavirusu sergančių ligonių

Naujienų portalo „Jūsų Panevėžys“ fotografas Rimvydas Ančerevičius jau antrą kartą fotografavo Respublikinėje Panevėžio ligoninėje sergančiuosius COVID-19. Šią išskirtinę galimybę fotografui suteikė Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovybė. Pirmą kartą R. Ančerevičius ligoninėje COVID-19 per fotoaparato objektyvą stebėjo pavasarį – balandžio mėnesio antroje pusėje.

Tik šį kartą fotografavo ne vadinamajame „reaktoriuje“, bet Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje, kurioje gydomi lengvesne koronaviruso forma sergantys pacientai.

Be to, Rimvydas ligoninės korpuse lankėsi ne vienas – kartu su juo pacientus lankė ir Panevėžio ligoninės kapelionas, Švč. Trejybės rektorato dekanas Pavel Andžejevski.

Būčiau melagis, jei sakyčiau, kad nebijau. Bijau, bet negalėjau neiti į ligoninę.

Melagiu būti nenori

Panevėžio ligoninės kapelionas P. Andžejevski nuoširdžiai prisipažino, kad meluoti negali.

„Būčiau melagis, jei sakyčiau, kad nebijau. Bijau, bet negalėjau neiti į ligoninę. Privalau aplankyti ligonius. Todėl elgiausi ramiai, nes mano ramybė ramino ir sergančiuosius. Be to, norėjau eiti ir pamatyti sergančius, su jais pakalbėti, pabendrauti“, – naujienų portalui jp.lt pasakojo kunigas.

Kapelionas P. Andžejevski. Rimvydo Ančerevičiaus / jp.lt nuotr.

Susitikimas kitoks

Kapelionas neslepia, kad yra pripratęs prie kontakto su žmonėmis ir bendravimo su ligoniais.

„Tik šį sykį kontaktas kitoks – kovidinis. Aš matau žmonių veidus, o mano veidas uždengtas apsaugos priemonėmis. Ir pats matau ligonių akis, jų veido mimikas – džiaugsmą, liūdesį, laukimą. Apsaugos priemonės būtinos, nes privalėjau ir save saugoti, ir ligonius“, – kalbėjo P. Andžejevski po apsilankymo ligoninėje.

Aš matau žmonių veidus, o mano veidas uždengtas apsaugos priemonėmis. Ir pats matau ligonių akis, jų veido mimikas – džiaugsmą, liūdesį, laukimą.

Nusiminti negalima

Panevėžio ligoninės kapelionas pasakojo, kad iš besigydančių nuo koronaviruso išgirdo įvairių klausimų.

„Pats pirmas, ar nebijau. Tai prisipažinau, kad bijau, bet atėjau. Kalbėjomės apie viską: apie orą, kad prasideda adventas, kad laukia, kada išleis iš ligoninės. Žinoma, nepamiršome ir apie sveikatą pakalbėti. Svarbiausia, kad tik nebūtų negatyvo. Nors liga nežinoma, bet nereikia nusiminti. Labiausiai pradžiugino ligonių išsakytos geros naujienos, kad vieną greitai paleis namo, o kitas – jau ruošiasi namo. Negalima nusiminti ir leisti užvaldyti nerimui“, – sakė kunigas Pavelas.

Naujienų portalo jp.lt fotografui R. Ančerevičiui tai jau antras kartas, kai gali nuotraukose iš arti užfiksuoti su COVID-19 kovojančius medikus, o šįsyk įamžinti ligonių susitikimą su ligoninės kapelionu. Rimvydo Ančerevičiaus / jp.lt nuotr.

Medicinos personalas – nuostabus

Kapelionas žavėjosi Panevėžio ligoninės personalo darbu ir ištverme.

„Jie dirba negailėdami savęs, nors ir labai sunku. Medicinos personalas – fantastiškas. Todėl visiems – ligoniams ir medikams – linkiu ramaus advento ir saugių Kalėdų. Ir nesvarbu, kur Kalėdos bus sutiktos, ar ligoninėje, ar namuose. Būkime saugūs. Pasiduoti negalima“, – linkėjo Panevėžio ligoninės kapelionas P. Andžejevski.

Atrodo, patirtis panaši, bet visiškai skirtinga. Labai sunku nupasakoti ir išreikšti žodžiais.

Antras susitikimas

Naujienų portalo jp.lt fotografui R. Ančerevičiui tai jau antras kartas, kai gali nuotraukose iš arti užfiksuoti su COVID-19 kovojančius medikus, o šįkart įamžinti ligonių susitikimą su ligoninės kapelionu.

„Šį kartą viskas šiek tiek kitaip – ligoninės skyrius kitas, o padėjo, kad jau nebe pirmą kartą. Žinodamas tvarką, galėjau saugotis daugiau ir pats. Tuo pačiu saugoti ligonius. Ir vaizdai pamatyti šįkart visai kitokie: daugiau žmonių boksuose, daug sunkios būklės senyvų žmonių. Atrodo, patirtis panaši, bet visiškai skirtinga. Labai sunku nupasakoti ir išreikšti žodžiais. Labai puiku, kad drauge buvo kunigas, kurį sergantieji sutiko džiugiai. Pakėlė jis ūpą ligoniams. Naudingas ir reikalingas apsilankymas“, – pasakojo fotografas ir teigė, kad viskas praėjo sklandžiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anja

Anja portretas
Labas! :) Esu graži ir aistringa mergina. Kviečiu apsilankyti. Mes puikiai praleisime laiką. susirask mane čia - skelbiu.site/id84763

Melagiu gauja

Melagiu gauja portretas
Visame pasaulyje uztrenke duris.Tipo korone ant tiek pavojinga liga numarins normaliai zmoniu.

Anonimas

Anonimas portretas
Kas įrodė,kad Corona sergantys,o ne vėžiu,? Baikit smegenis plauti,nepavyks sucipuoti,tik asiliukai susileis nuodus sau.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių