„Daliai miestelių, jau ir ne visai mažų miestelių – na, pavyzdžiui, Saločiams ar Žeimeliui – būtų iš esmės išsigelbėjimas“, – sakė Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.
Esą dabartinis farmacijos įstatymas nenumato galimybės vaistinėms teikti išvažiuojamųjų paslaugų, tad jų Lietuvoje ir nėra. Pakeitus įstatymą atsirastų galimybė kurti mobilias vaistines. „Jie palankiai žiūri į šitą išvažiuojamąją prekybą arba mobiliąją vaistinę. Tik tai priklausys nuo sąlygų ir tvarkos, kokią patvirtintų ministras“, – tvirtino A. Matulas.
Kadangi dar nežinia, kokius reikalavimus turės atitikti mobilios vaistinės, vaistinių tinklai apie mobilią prekybą kol kas nė nesvarsto.
„Įsivaizduoti mobilią vaistinę šiai dienai yra sunku. Pacientai pripratę prie savo vaistininko, prie savo bendruomenės. Manau, kad čia daugiau galbūt būtų aktualu žmonėms, kurie turi negalią, negali pajudėti, neišeina iš namų“, – kalbėjo „Camelia“ vaistininkė Virgilija Bečelytė.
Tačiau kiek papildomai vaistinėms galėtų kainuoti mobilius punktas, pasakyti sunku. Pavyzdžiui, vaistus vežantys didmenininkai turi įsirengę specialią šaldymo įrangą. Ar tokios reikėtų ir mobiliai vaistinei, dar neaišku. O papildoma veikla vaistinėms pagilintų dar ir darbuotojų trūkumo problemas.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Atrodo tikrai ganėtinai sudėtingas procesas, kuris pareikalaus ne tik daugybės papildomų kaštų, bet ir daugiau vaistininkų.
„Atrodo tikrai ganėtinai sudėtingas procesas, kuris pareikalaus ne tik daugybės papildomų kaštų, bet ir daugiau vaistininkų. O jų trūkumas jau kurį laiką yra stebimas visoje šalyje“, – teigė V. Bečelytė.
O kad mobilios vaistinės pasiteisintų, įsitikinę Pakruojo rajono gyventojai. Esą dabar tenka vaistus kaimynams pirkti, o kad lankytis tektų rečiau, reikia ar nereikia, iš vaistinės išeina pilnais glėbiais medikamentų.
Tik ar vaistinės tikrai imsis naujovių, meras dar abejoja. Esą kol kas sunku nustatyti mobilių vaistinių poreikį.
„Kas mūsų prekiauja – tai ambulatorijose yra įsisteigę vaistinės, medicinos punktai turėdavo galimybę prekiauti vaistais, kad didelė prekybą vyktų. Bet tokiuose kaimeliuose, kur galima parduoti, tai nelabai. Tiesiog pasensta ir vaistai, ir vaistų pasirinkimas gal nedidelis“ – teigė Pakruojo rajono meras Saulius Margis.
Jei Seimas priims farmacijos įstatymo pakeitimus, mobilias vaistines ir jų tvarką nustatyti turės Sveikatos apsaugos ministerija.
Naujausi komentarai