10 būdų, kaip sumažinti stresą Pereiti į pagrindinį turinį

10 būdų, kaip sumažinti stresą

2015-01-10 18:00 kauno.diena.lt inf.
10 būdų, kaip sumažinti stresą
10 būdų, kaip sumažinti stresą / Shutterstock nuotr.

Dažnai įsisukę į kasdienę rutiną pamirštame sustoti, atsikvėpti ir skirti laiko sau. Galiausiai mus užklumpa sveikatos problemos, jaučiame nuovargį bei stresą. Kaip su tuo kovoti, rašo WEBmd.com.

1. Pakeiskite druskos vartojimo įpročius

Jaučiate pilvo pūtimą? Druska gali būti to kaltininkė. Per daug druskos lemia vandens stygių organizme, o tai – aukštą kraujo spaudimą.

Sumažinti druskos kiekį galima renkantis ne konservuotus ar perdirbtus produktus, bet šviežius, o maistą gardinti prieskoniais. Galite naudoti česnaką, kario prieskonius, kuminus, rozmarinus suteikiančius patiekalams ypatingo "cinkelio". Taip ne tik padėsite sau, bet ir atrasite naujus kulinarijos klodus bei jausitės kur kas energingesni.

2. Jaučiate stresą? Lipkite laiptais

Tuomet, kai esate piktas arba jaučiate stresą, labai lengva pagriebti saldainių dėžutę, surūkyti cigaretę ar išgerti dar vieną puodelį kavos. Kažin ar tai veiksminga? Vis tik geriausia yra treniruotis.

Kitą kartą, kai jausite stresą ar susierzinimą, palakstykite laiptais ar eikite į greitą pasivaikščiojimą. Tyrimai rodo, kad net 10 minučių aktyvios sportinės veiklos gali suaktyvinti protinę veiklą ir nuraminti.

3. Šalin tas spurgas

Su stresu kovojate valgydami? Įtemptu metu galbūt norisi ne tokio sveiko maisto kaip vaisiai ar daržovės. Tačiau vartodami daug angliavandenių turinčius maisto produktus galite pajausti nuovargį, o ir suvartotas didesnis kalorijų keikis gali lemti papildomus kilogramus. Visa tai kelia sveikatos problemas.

Taigi kitą kartą, kai jausitės pikti, venkite saldumynų. Geriau suvalgykite obuolį arba tiesiog 10 kartų giliai įkvėpkite.

4. Pasimėgaukite grožio miegu

Atsikratykite maišelių po akimis. Tam, kad atgautumėte jėgas ir sumažintumėte stresą, specialistai rekomenduoja nuo 7 iki 8 valandų miego per naktį.

Negalite užmigti? Venkite kavos po pietų bei nesimankštinkite dvi valandas iki miego. Idealiausia, jei savo miegamąjį išskirsite tik kaip miegui skirtą zoną: jokio televizoriaus, gyvūnų, kompiuterių ar kitų dėmesį patraukiančių objektų.

Jeigu šie patarimai jums nėra veiksmingi, tuomet derėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

5. Pakeiskite rutiną

Bet koks naujo vėjo dvelksmas jūsų kasdienybėje, net nauja šukuosena, gali pakelti jūsų nuotaiką. Galite mėginti keliauti į darbą kitu maršrutu, vedžioti šunį kitu taku, neįprastas pusryčių pasirinkimas taip pat suteikia jūsų gyvenimui naujumo pojūtį. Vis tik siekdami sėkmingų rezultatų rinkitės po nedidelį pokytį, kurį nebūtų per daug sudėtinga įgyvendinti.

6. Eikite pasivaikščioti 

Nebūtina prakaituoti sporto klube – net nedidelis pakrutėjimas yra naudingas siekiant pajausti savo kūną bei atgauti jėgas. Paprastas pasivaikščiojimas po apylinkes padės nuraminti mintis. O pratimai, kuriuose yra meditacijos, pavyzdžiui, joga, gali padėti atgauti kūno jėgas ir aštrų protą.

7. Valgykite daugiau skaidulų

Skaiduliniai produktai gali greičiau padėti pasijausti sotesniu, todėl suvalgysite mažiau maisto ir neteksite svorio. Pankankamas kiekis skaidulų taip pat naudingas širdžiai. Todėl siekdami naudos savo sveikatai, valgydami skaidulinius produktus galite sumažinti ir stresą.

Gera naujiena tai, kad jums nereikės kankintis, juk yra labai skanių ir daug skaidulų turinčių produktų, pavyzdžiui, avižų, pilno grūdo duonos, dribsnių, citrusinių vaisių, obuolių, braškių bei daržovių.

8. Susikoncentruokite į dabartį

Sutelkimas minčių į tai, kas vyksta dabar bei kur esate, vietoj baiminimosi dėl ateities, gali padėti nusiraminti. Atsikratykite minčių apie praeitį ar ateitį, sutelkite dėmesį į dabarties momentą. 

9. Nukreipkite savo mintis

Kartais atsakymas yra labai paprastas – jūsų galva perkrauta mintimis. Jums tereikia padaryti kažką visiškai kitokio nei įprasta. Galbūt vertėtų paklausyti paskaitos, sudėlioti dėlionę, stoti į knygų klubą, tiesiog atrasti naują užsiėmimą, kuris prikaustytų jūsų mintis ir įtrauktų į fizinę veiklą. Net jeigu tai ir gėlių sodinimas ar kopimas į kalnus.

10. Konsultuokitės su gydytoju

Išmėginote viską, bandėte ignoruoti skausmą, nukreipti mintis, tačiau sveikatos problemos vis vien atima visas jėgas. Tuomet vertėtų apsilankyti pas gydytoją. Nesvarbu, ar tai fiziniai skausmai, ar psichologinės problemos.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų