Kaip išsirinkti tinkamą pagalvę?

Po varginančios darbo dienos daugeliui mieliausias daiktas - minkšta pagalvė. Bet medikai įspėja: pagalvė lemia daugiau nei vien tik gerą miegą, todėl nereikėtų rinktis pirmos pasitaikiusios po ranka.

Pordenono (Italija) ligoninės reabilitacijos centro vadovas, fizioterapijos bei reumatologijos ekspertas Vincenzo Rucco dažnai sulaukia pacientų, kurie skundžiasi nugaros, kaklo, sprando, galvos bei rankų skausmais. Visa tai praeina paprasčiausiai pakeitus pagalvę.

V.Rucco teigia, kad pagalvė nėra tik daiktas, nuo kurio priklauso miego kokybė ir savijauta kitą dieną. Pagalvė gali tapti geros sveikatos ir savijautos sąjungininku arba priešu. „Nėra idealios, visiems tinkančios pagalvės. Ją rinktis reikia pagal asmeninius žmogaus bruožus: ūgį, svorį bei tai, kuo jis skundžiasi - stuburo iškrypimu, artroze“, - sakė V.Rucco.

Tiems, kurie gerai jaučiasi, patariama viena - rinktis pailgą, vidutiniškai metro pločio ir 20 centimetrų aukščio pagalvę. Stuburo skausmų arba nugaros sąstingio kamuojamiems žmonėms patartina rinktis ortopedinę pagalvę. Jų yra įvairiausių formų ir tipų. Bangos formos pagalvės padeda sumažinti galvos, taip pat stuburo skausmus, ritinėlio formos - tempia stuburą ir sumažina galvos skausmus.

Svarbu ne tik pagalvės forma, bet ir užpildas.  Dažnai besivartantiems tinka vandens pagalvės, kurios lengvai prisitaiko prie pakitusio kūno ir yra patogios kaklui. Prie galvos puikiai prisitaiko grūdų lukštais pildytos pagalvės.

Silikono ir latekso užpildas yra patogus, tinkamai palaiko galvą, tačiau sumažina oro cirkuliaciją ir skatina prakaitavimą.  Orą gerai praleidžia žąsų plunksnomis ar vilna užpildytos pagalvės. Bet jos netinka alergiškiems ir astma sergantiems žmonėms.

Vilna užpildytos pagalvės yra gana kietos, todėl netinka kamuojamiems sprando skausmų. Pūkinės pagalvės yra minkštos, dėl to jos netinka žmonės, kurių stuburas iškrypęs. Kad ir kokią pagalvę pasirinktumėte, V.Rucco pataria naudoti tik medvilninius užvalkalus.

„Miegoti be pagalvės yra taip pat kenksminga sveikatai, kaip ir netinkamai pasirinkta pagalvė“, - perspėjo V.Rucco. Pasak jo, ilgainiui, miegant be pagalvės, miegas nesuteikia poilsio. Pabudus skauda pečius, galvą ir sprandą, gali svaigti galva, pablogėti bendra savijauta.

Fizioterapijos ekspertas nepataria miegoti ir ant aukštesnės negu 30 centimetrų pagalvės. Ant jos miegant kaklas yra nenatūraliai išlenktas į priekį. Po kurio laiko tai sukelia sprando skausmus. V.Rucco besiruošiantiems į kelionę pataria nepagailėti lagamine vietos pagalvei.

Keliaujant traukiniu, autobusu ar lėktuvu praverstų pripučiama kaklą apjuosianti pagalvėlė. Ji išvaduoja nuo sprando skausmų. O galvos skausmų ir artrozės kamuojamiems žmonėms jis patartų pasiimti kasnakt naudojamą ortopedinę pagalvę.


Šiame straipsnyje: miegaspagalvė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Simulka

Simulka portretas
Turiu Tempur pagalve, tai man ji per kieta, kaip ant bordiuro kaklą ir ausį nuspaudžia, o kiek šimtų paklojome. Šiemet neiškentėm ir pasikeitėm pagalves, pirkome lietuviškas Maiza pagalves. Abu su vyru išsirinkome skirtingų modelių ir esam labai patenkinti. Rekomenduojam.

Jolka

Jolka portretas
o man patinka be pagalves arba, geriausia, ant vyro peties miegot....

Aneta

Aneta portretas
Reikia pagalvoti ar nesergi inkstų ligomis, jei miegosi be pagalvės , kas rytą atsikelsi užtinusiomis akimis.Reikia miegoti ant aukštesnės pagalvės, ar net po čiužiniu pasidėti bent porą enciklopedijų(storų knygų). :)
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių