Žalios Kalėdos: rekordinis K. Evansas nubloškė be A. Trinchieri likusią „Bayern” ekipą

Keenanas Evansas pirmoje rungtynių pusėje užfiksavo Kauno „Žalgirio“ (8-7) visų laikų rekordą ir sužaidė geriausią karjeros mačą Eurolygoje, o kauniečiai triumfavo sausakimšoje namų arenoje.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 75:67 (26:21, 18:14, 16:13, 15:19) palaužė Miuncheno „Bayern“ (5-10) ir laimėjo antrą sykį paeiliui.

Nesulaikomas Evansas paskutinėje antrojo kėlinio atakoje pelnė 21-ą tašką ir „Žalgirio” klubo istorijoje sužaidė rezultatyviausią pirmąją rungtynių pusę.

Prieš tai rekordas priklausė Edgarui Ulanovui, kuris 2017-2018 m. sezono devintajame ture per pirmąsias 20 minučių į Stambulo „Anadolu Efes” krepšį įmetė 20 taškų.

Nuostabų pasirodymą antroje rungtynių pusėje pratęsęs įžaidėjas sužaidė geriausias karjeros rungtynės Eurolygoje. Iki šiol jo geriausias pasiekimas buvo 23 taškai ir 25 naudingumo balai. Atitinkamai prieš Milano „Emporio Armani“ ir Madrido „Real“.

Rungtynes „Žalgirio“ arenoje gyvai stebėjo 15254 žiūrovai.

Nuo pat rungtynių pradžios užsikūręs 26-erių įžaidėjas per pirmąjį ketvirtį pelnė 12 taškų bei padėjo kauniečiams susikrauti trapią 5 taškų persvarą (26:21), o po ilgosios pertraukos pridėjo papildomus 9 taškus ir dar labiau pastūmėjo šeimininkus į priekį (44:35).

Vis tik po trečiajame ketvirtyje sugrįžusi Miuncheno ekipa kirpo atsilikimą iki 4 taškų (40:44), bet prieš lemiamą atkarpą Edgaro Ulanovo metimų užvestas „Žalgiris“ įgijo dviženklę persvarą (60:46).

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje dėl nesutvardytų emocijų iš aikštės buvo išvarytas „Bayern“ treneris Andrea Trinchieri.

Susitikimą su Vokietijos ekipa praleido nugaros skausmus jaučiantis Tyleris Cavanaugh, pėdos sausgyslės traumą patyręs Mantas Kalnietis bei šonkaulio sužeidimą turintis Lukas Lekavičius.

Eurolygos rungtynėms buvo registruoti jaunieji žalgiriečiai Motiejus Krivas ir Kajus Kublickas.

Miuncheno ekipa vertėsi be Andreaso Obsto, Vladimiro Lučičiaus, Žano Šiško ir dėl žarnyno infekcijos prarado Ognjeną Jaramazą su Nicku Weileriu-Babbu. Tačiau į „ Bayern“ rikiuotę sugrįžo Augustine'as Rubitas.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 32 (6/6 dvit., 5/9 trit., 5/8 baud., 4 rez. perd., 39 naud.), Edgaras Ulanovas 18 (1/7 dvit., 3/4 trit., 7/10 baud., 7 atk. kam.), Rolands Šmits ir Kevarriusas Hayesas po 5.

„Bayern“: Corey Waldenas 18 (2/8 trit., 6/7 baud., 4 kld.), Augustine'as Rubitas 17 (3/8 dvit., 8/8 baud., 9 atk. kam.), Nielsas Giffey (2/3 trit.) ir Cassiusas Winstonas (2/8 dvit., 2/7 trit., 9 rez. perd., 4 per. kam.) po 10.