Charakterį Madride parodęs „Žalgiris“ taškų lenktynėse nespėjo paskui „Real“

Nukraujavę Kauno „Žalgirio“ (0-9) krepšininkai pagirtinai kovojo Madride, tačiau Eurolygoje vis dar lieka be pergalių. Jure Zdovco auklėtiniai išvykoje 82:95 (11:20, 34:31, 25:24, 12:20) nusileido Madrido „Real“ (7-2) krepšininkams.

Šiose rungtynėse kauniečiai turėjo itin mažą pasirinkimą priekinėje linijoje. Negana to, jog dėl traumų kurį laiką yra iškritę Joffrey Lauvergne'as bei Paulius Jankūnas, prieš pat mačą paaiškėjo, jog ant parketo dėl čiurnos sužeidimo nežengs ir Joshas Nebo.

Po krepšiu žalgiriečiai priekinėje linijoje turėjo tik Tylerį Cavanaugh ir Mareką Blaževičių.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie po spurto 6:0 ir Vincento Poirier baudų metimų pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo 9 taškų pranašumą (20:11).

Antrojo ketvirčio pabaigoje po įspūdingo Tristano Vukčevičiaus dėjimo su pražanga „Real“ įgijo 13 taškų pranašumą (45:32), tačiau svečiai nepasidavė.

„Žalgirio“ varikliukas Lukas Lekavičius pelnė 8 taškus paeiliui, dvitaškį prieš pat pertrauką pridėjo Janis Strelnieks ir kauniečiai po įspūdingo 34 taškų kėlinio atsiliko 6 taškais (35:41).

Po pertraukos „Žalgiris“ toliau laikėsi. Likus 3 minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos Nielsas Giffey ir Tyleris Cavanaugh smeigė po tritaškį bei kvėpavo varžovams į nugaras (65:67), o po 30 grynojo žaidimo laiko minučių turėjo 5 taškų deficitą (70:75).

Iki rungtynių pabaigos likus 8 minutėms po Giffey dvitaškio „Žalgiris“ turėjo 3 taškų deficitą (72:75), tačiau tuomet „Real“ įjungė aukštesnę pavarą, spurtavo 11:3 ir po Sergio Llullo tolimo šūvio likus 5 minutėms įgijo dviženklį pranašumą (86:75).

Per likusį laiką „Žalgiriui“ dar vieno spurto surengti nepavyko, o atstumą padidinęs „Real“ triumfavo.

Žalgiriečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo puikus Lekavičius. Gynėjas per 27 minutes surinko 12 taškų (5/8 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), 3 atkovotus bei 2 prarastus kamuolius, 10 rezultatyvių perdavimų ir 17 naudingumo balų.

10 rezultatyvių perdavimų – asmeninis Lekavičiaus rekordas Eurolygoje, kuris prieš tai buvo 8. Tai buvo pirmasis 27-erių krepšininko dvigubas dublis karjeroje.

Rezultatyviausias kauniečių gretose buvo Cavanaugh, kuris pelnė 14 taškų (2/2 dvit., 3/6 trit., 1/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 14 naudingumo balų.

Eurolygoje debiutavęs Tai Websteris per 15,5 minutės įmetė 8 taškus, atkovojo 2 bei prarado 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 10 naudingumo balų.

Zoranas Dragičius pridėjo 6 taškus (0/4 dvit., 2/5 trit.), 3 atkovotus bei 2 prarastus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 2 naudingumo balus.

„Real“ ekipoje net 7 žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių. Tai – Guerschonas Yabusele (15), Lullas (13), Vincentas Poirier ir Thomasas Heurtelis (po 12), Rudy Fernandezas, Adamas Hanga bei Walteris Tavaresas (po 10).

Įmetusi 95 taškus, Madrido pagerino šio sezono klubo rezultatyvumo rekordą, kuris iki šiol buvo 94 taškai prieš „Monaco“.

„Real“: Guerschonas Yabusele 15 (7/10 dvit., 6 atk. kam.), Sergio Llullas 13 (3/9 trit., 4 rez. perd.), Thomasas Heurtelis (5/6 baud., 5 rez. perd.) ir Vincentas Poirier (6/6 baud.) po 12, Adamas Hanga (2/5 trit., 5 atk. kam.), Walteris Tavaresas (5/6 dvit., 6 atk. kam.) ir Rudy Fernandezas (2/4 trit., 4 rez. perd.) po 10, Tristan Vukčevičius 7.

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh 14 (3/6 trit.), Lukas Lekavičius (5/8 dvit., 10 rez. perd.), Nielsas Giffey (2/3 trit.) po 12, Marekas Blaževičius 10 (4/8 dvit.), Tai Websteris 8 (2/4 trit.), Janis Strelnieks 7.