Lietuva – Serbija: kas turi pranašumą asmeninėse dvikovose? Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuva – Serbija: kas turi pranašumą asmeninėse dvikovose?

2015-09-18 10:48
Lietuva – Serbija: kas turi pranašumą asmeninėse dvikovose?
Lietuva – Serbija: kas turi pranašumą asmeninėse dvikovose? / Scanpix nuotr.

Artėjant pusfinalio akistatai tarp Lietuvos ir Serbijos rinktinių, tinklalapis „BasketNews.lt“ apžvelgia svarbiausias mikrodvikovas, kurios įvyks mačo metu.

Milošas Teodosičius prieš Mantą Kalnietį

Du aikštės generolai, kurių pataikymas šiame čempionate kol kas šlubuoja, susitiks akis į akį. Serbas M. Teodosičius puolime yra tikras maestro ir ne be reikalo tapo Aleksandro Džordževičiaus numylėtiniu. Tiesa, 28-erių serbas dažnai tauposi gynyboje, tad Mantas Kalnietis gali tuo pasinaudoti. Krepšį šiame čempionate M.Teodosičius atakuoja 38 proc. taiklumu, o tritaškius meta tik 23,3 proc., nors per mačą vidutiniškai atlieka po šešis tolimus metimus. Serbas pirmauja čempionate pagal rezultatyvius perdavimus (8,3 rez. perd.) ir nuostabiai atlieka derinį „du prieš du“. M.Teodosičius vidutiniškai suklysta tik po 2,1 karto per 28 minutes. Be to, serbas žaidžia ganėtinai agresyviai ir vidutiniškai išprovokuoja po 4,7 pražangos per susitikimą.

M. Kalnietis aikštelėje praleidžia daugiau laiko nei jo oponentas pusfinalio mače (33,6 min.), todėl nuovargis irgi gali tapti svarbiu faktoriumi. M.Kalniečio pataikymas prastesnis nei M.Teodosičiaus (32,5 proc.). Lietuvis yra trečias Senojo žemyno pirmenybėse pagal rezultatyvius perdavimus (7,9 rez. perd.), jis klysta dažniau nei varžovas (3,1 kld.). Realu, jog Lietuvos rinktinė nemažai taikys zoninę gynybą ir M.Teodosičiaus bei M.Kalniečio tiesioginiai susidūrimai bus kiek retesni. Bet kuriuo atveju, lietuvio laukia pats rimčiausias išbandymas šiose pirmenybėse.

Stefanas Markovičius prieš Renaldą Seibutį

Combo gynėjo S. Markovičiaus vaidmuo Serbijos rinktinėje yra ribota. S.Markovičius kartais pavaduoja M.Teodosičių įžaidėjo pareigose, tačiau pagrindinės jo funkcijos yra gynyboje. Visai realu, kad gera asmenine gynyba pasižymintis R. Seibutis ginsis prieš M.Teodosičių, o M.Kalnietis prižiūrės S.Markovičių. Ant parketo S.Markovičius vidutiniškai praleidžia po 22 minutes ir pelno po 4,4 taško bei atlieka po 2,9 rezultatyvaus perdavimo. Besiginanti komanda neretai S.Markovičių palieka laisvą prie tritaškio linijos, nes šis nepasižymi stabiliu pataikymu. Šiame čempionate jis yra pataikęs vos 4 tolimus metimus iš 22 (22,2 proc.).

R. Seibutis yra vienas kertinių Lietuvos rinktinės žaidėjų gynyboje, tačiau puolime jam sekasi ne viskas. R.Seibutis prametė visus 9 tritaškius. Kaip ir S.Markovičius serbų gretose, taip ir R.Seibutis Lietuvos komandoje neretai pavaduoja pagrindinį įžaidėją. Atakuojantis gynėjas vidutiniškai atlieka po 3 rezultatyvius perdavimus per mačą ir renka po 6,3 taško per 26,3 minutes.

Nikola Kaliničius prieš Joną Mačiulį

Tai viena iš mikrodvikovų, kuriose pranašumą turi Lietuvos rinktinė. N.Kaliničius yra kovingas ir darbštus krepšininkas ir jo indėlio į komandos pergales statistikos protokoluose dažnai nesimato. Puolėjas per rungtynes vidutiniškai renka po 7 taškus, po 2,4 atkovoto kamuolio ir po 2,1 rezultatyvaus perdavimo. Jis aikštelėje prabūna mažiau nei po 20 minučių, o rungtynių pabaigoms A.Džordževičius dažniau pasirenka puolime solidesnį arsenalą turintį Bogdaną Bogdanovičių.

Geriausią krepšinį karjeroje žaidžiantis J. Mačiulis atkrintamosiose varžybose apskritai pasidarė nesulaikomas. Už Kaliničių jis yra fiziškai stipresnis, todėl galima tikėtis, jog bus bandoma palikti erdvės J.Mačiuliui žaisti nugara į krepšį. Puolėjas yra antras visame čempionate pagal tritaškių pataikymą, jų Mačiulis įmetė 13 iš 21 (61,9 proc.). Pagal rezultatyvumą Lietuvos rinktinėje kaunietis yra antras (15,3 tšk.), antras jis ir pagal atkovotus kamuolius (6,7 atk. kam.), prie viso to vienas iš komandos lyderių prideda vidutiniškai po 2 rezultatyvius perdavimus ir po 1,9 perimto kamuolio per rungtynes. Antrajame čempionato etape Lilyje J.Mačiulio vidurkiai siekia 26,5 taško ir 8 atkovotus kamuolius per susitikimą.

Nemanja Bjelica prieš Paulių Jankūną

Eurolygos MVP N. Bjelica ir rinktinėje demonstruoja tokią pačią gerą sportinę formą. Universalus ir protingas krašto puolėjas nevengia imtis iniciatyvos atsakingais momentais ir daro tai labai užtikrintai. N.Bjelicos šaltakraujiškumą jau pajuto ispanai ir vokiečiai. Vienas prieš vieną varžovus pranokstantis judrus puolėjas yra antras pagal dvitaškių taiklumą čempionate (61,9 proc.). N.Bjelica pirmauja komandoje pagal taškus (14,7 tšk.) ir atkovotus kamuolius (7,1 atk. kam.). A.Džordževičius daugelyje mačų rasdavo galimybių pataupyti N.Bjelicą, aikštelėje jis vidutiniškai išbūdavo 26 minutes. Pusfinalyje realu tikėtis, jog 27-erių puolėjas žais 30 ar daugiau minučių.

P. Jankūno ir Mindaugo Kuzminsko laukia didelis iššūkis. Apsiginti prieš N.Bjelicą sunku bet kuriam puolėjui. Pats P.Jankūnas irgi turi ką pasiūlyti, nes žaidžia stabiliai ir patikimai. Rezultatyvumu Lietuvos rinktinėje 31-erių veteranas (10,9 tšk.) nusileidžia tik Jonams Valančiūnui ir Mačiuliui. P.Jankūnas itin dažnai keliauja prie baudų metimo linijos, kur jaučiasi užtikrintai: jis pataikė 27 baudas iš 32 (84,4 proc.). Rinktinės senbuvis pasižymi ir geriausiu tritaškių pataikymu komandoje (7/11 tritaškiai, 63,6 proc.). Prie viso to puolėjas prideda po 3,7 atkovoto kamuolio ir po 1,9 rezultatyvaus perdavimo. N.Bjelicai reikės sunkiai dirbti ir ginantis.

Miroslavas Raduljica prieš Joną Valančiūną

Maksimaliai gerai M.Teodosičiaus perdavimus išnaudojantis M. Raduljica ne visada patenka į Serbijos rinktinės starto penketą, bet neabejotinai yra pagrindinis šios komandos „centras“. M.Raduljicos produktyvumas – pavydėtinas. Per 17 minučių 213 cm ūgio krepšininkas vidutiniškai pelno po 14,4 taško ir atkovoja po 4,7 kamuolio. Pristabdyti reikės ne tiek patį M.Raduljicą, kiek jo ir M.Teodosičiaus tandemą.

J. Valančiūnui iš toli nemetantis M.Raduljica yra parankesnis oponentas nei universalūs vidurio puolėjai. Vienintelis NBA rungtyniaujantis Lietuvos rinktinės narys į savo sąskaitą Europos čempionate jau įsirašė keturis dvigubus dublius. J.Valančiūnas susilaukia kritikos už gynybą, bet puolime jis yra pagrindinis Lietuvos rinktinės ginklas. Po monstriško pasirodymo prieš italus dingo ir bet kokios abejonės dėl lietuvio sveikatos. 23-ejų „centras“ per rungtynes vidutiniškai renka po 17,2 taško ir po 9,2 atkovoto kamuolio. Ant parketo J.Valančiūnas išbūna dešimčia minučių ilgiau nei tiesioginis oponentas M.Raduljica.

Atsarginiai žaidėjai

Serbijos rinktinė gali pasigirti ilgesniu atsarginių žaidėjų suoleliu. Nuo jo pakilęs Bogdanas Bogdanovičius per rungtynes vidutiniškai pelno po 8,1 taško, atkovoja po 3,9 kamuolio ir atlieka po 3,3 rezultatyvaus perdavimo. Vidutiniškai 20 minučių ant parketo praleidžiantis snaiperis bet kada gali tapti pagrindiniu serbų puolimo ginklu. Į žaidimą įsijungiantis Nemanja Nedovičius gerai gynyboje pavaduoja S.Markovičių, o puldamas prideda sprogstamosios jėgos. Buvusio Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjo rodikliai – 8,7 taško, 3 atkovoti kamuoliai ir 2,7 rezultatyvaus perdavimo. Dar vienas krepšininkas, kuris įneša spalvų į Serbijos rinktinės žaidimą – puolėjas Zoranas Ercegas. 10 tritaškių iš 20 jau pataikęs universalus 211 cm žaidėjas kartais išbandomas ir „centro“ pozicijoje, tuomet serbai gali žaisti greičiau. Per 16 minučių Z.Ercegas vidutiniškai pelno po 9,1 taško ir atkovoja po 3,1 kamuolio.

Lemiamoje čempionato stadijoje J.Kazlauskas taiko 8 žaidėjų rotaciją. Antruoju vidurio puolėju tapęs Robertas Javtokas puolime faktiškai nefigūruoja, tad jei treneris ir vėl pasirinks jį, o ne Antaną Kavaliauską, iš Javtoko bus reikalaujama patikimos gynybos. Du svarbiausi nuo suolo kylantys žaidėjai Lietuvos komandoje yra Artūras Milaknis ir M. Kuzminskas. Pasitikėjimu savimi suspindęs M.Kuzminskas buvo labai svarbus ketvirtfinalyje. Nors jo žaidimas dar vis banguoja, neretai būtent juo treneris pasitiki rungtynių pabaigose. Sunkiojo puolėjo pozicijoje daug rungtyniaujantis M.Kuzminskas per rungtynes vidutiniškai renka po 8,1 taško ir po 4,3 atkovoto kamuolio. Nuo mačo su čekais į Lietuvos rinktinės schemas įtrauktas A.Milaknis savo vaidmenį atlieka labai gerai. Vidutiniškai po 6 taškus pelnantis A.Milaknis pataiko 45 proc. tritaškių (9/20 tritaškiai). Kitokių užduočių aikštelėje jis beveik neturi, jei komandos draugai vėl statys patikimas užtvaras ir kurs A.Milakniui progas, jis gali labai pagyvinti puolimą pakilęs nuo suolo.

Aleksandras Džordževičius prieš Joną Kazlauską

Tai dviejų skirtingų kartų trenerių akistata. 60-metis Jonas Kazlauskas jau buvo Europoje žinomas strategas, kai A. Džordževičius dar svaidė tritaškius vilkėdamas Serbijos rinktinės marškinėlius ir rungtyniaudamas Eurolygoje. Pragmatiškas ir matematiškai tikslus J.Kazlauskas akcentuoja komandinę gynybą. Galbūt, lietuvių žaidimas trečius metus paeiliui nėra itin gražus, bet rezultatai kalba patys už save. J.Kazlauskas ir visas Lietuvos rinktinės trenerių štabas pasižymi gera varžovų analize ir gebėjimu išnaudoti jų silpnąsias vietas.

Pernai prie Serbijos rinktinės vairo stojęs A.Džordževičius atliko rimto psichologo vaidmenį. Jis įpūtė pasitikėjimo auklėtiniams ir nulipdė komandą, pasižyminčią kovingumu, drausme ir pergalių alkiu. Pasaulio vicečempionai žaidžia taktiškai brandų krepšinį, bet A.Džordževičius daug leidžia improvizuoti M.Teodosičiui, kurio rankose yra visos puolimo gijos. 48-erių Serbijos rinktinės treneris pasižymi profesionalumu, įdomiu bendravimu su žiniasklaida, o svarbiausia – juo tiki žaidėjai. Serbijoje šis strategas turi didžiulį autoritetą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų