Laukia rinktinė
Šalies A diviziono aukso medalius iškovojo Vilniaus „Kibirkštis“, sidabro – Klaipėdos „Neptūno-Amberton“ komanda, bronzos – Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto (TU) ekipa.
B diviziono prizininkės – „Alytaus-GUT.LT“, „LSU-Kauno“ ir Vilniaus „Kibirkšties-VKM-MRU“ krepšininkės.
A diviziono naudingiausia (MVP) žaidėja pripažinta Gerda Raulušaitytė (LCC TU), B diviziono – Deimantė Žukaitė („LSU-Kaunas“).
Kartu su G. Raulušaityte į Lietuvos rinktinę pakviestos trys „Neptūno-Amberton“ atstovės: Brigita Sinickaitė, Eglė Šventoraitė ir Urtė Čižauskaitė, keturios „Kibirkšties“ krepšininkės: Justina Miknaitė, Eglė Zabotkaitė, Giedrė Labuckienė ir Sintija Aukštikalnytė bei „Šiaulių-Vilmers“ klubo žaidėja Dalia Donskichytė.
Legionierių gretose – Gabija Meškonytė (Sarluiso „Royals“, Vokietija), Laura Juškaitė (Brno „Žabiny“, Čekija), Laura Miškinienė (Liublino „Polski Cukier AZM UMCS“, Lenkija), Justė Jocytė (Vilerbano ASVEL, Prancūzija), Monika Grigalauskytė (Miškolco DVTK, Vengrija), Gabija Nikitinaitė (Sosnoveco „MB Zaglebie“, Lenkija) ir Kamilė Nacickaitė-Horst (be klubo).
Karjera: E. Šventoraitė atstovavo Lietuvos rinktinei ir 2015-ųjų „EuroBasket“ finalo turnyre. Fiba.com nuotr.
Iš pajūrio – į Molėtus
Trenerio Viliaus Stanišausko vadovaujamos krepšininkės kibs į darbą gegužės 12-ąją Klaipėdoje, LCC TU bazėje, vėliau persikels į Molėtų sporto centrą.
Gegužės 30-ąją ir 31-ąją planuojamos draugiškos rungtynės Stambule su turkėmis, birželio 5-ąją ir 6-ąją namuose – su švedėmis, o 11-ąją ir 12-ąją Atėnuose – su graikėmis ir britėmis.
Iš pradžių atrodo: laiko pasirengti varžyboms – užtektinai, bet vėliau jo pritrūksta.
V. Stanišausko štabe dirbs treneriai Sandra Linkevičienė ir Tomas Rinkevičius, padės ir buvusi krepšininkė Gintarė Petronytė.
„Pasirengimo etapas atrodo ilgas, bet esu dirbęs su jaunimo rinktinėmis ir žinau, jog iš pradžių atrodo, kad laiko bus užtektinai, bet vėliau jo pritrūksta. Klaipėdoje daugiau dėmesio skirsime fiziniam rengimui ir kažkiek treniruotėms be kontakto, taktiniams veiksmams“, – sakė V. Stanišauskas.
Anot stratego, rinktinės stiprybė bus vieningumas.
„Jau per atrankos varžybas parodėme, kad galime kaip vienas kumštis siekti tikslo ir nuversti kalnus“, – teigė V. Stanišauskas.
Bolonija: mūsų šalies krepšininkės su slovėnėmis, serbėmis ir italėmis varžysis „PalaDozza“ arenoje. Paladozza.org nuotr.
Startas – Bolonijoje
„EuroBasket“ finalo turnyras startuos birželio 18-ąją. Lietuvės čempionatą pradės B grupėje Bolonijoje, „PalaDozza“ arenoje: birželio 18-ąją susitiks su slovėnėmis, 19 d. – su serbėmis ir 21 d. – su italėmis.
1–2 vietas grupėje užėmusios ekipos persikels į Pirėjų ir ketvirtfinalyje varžysis su A grupės (Graikija, Turkija, Prancūzija, Šveicarija) atstovėmis.
Pastarąjį kartą Lietuvos krepšininkės dėl „EuroBasket“ trofėjų kovėsi 2015-aisiais Vengrijoje. Tąkart trenerio Manto Šerniaus vadovaujamos mūsiškės nužygiavo iki ketvirtfinalio, tačiau, 66:68 pralaimėjusios baltarusėms, vėliau neatsilaikė prieš turkes – 57:66, juodkalnietes – 77:89 ir užėmė aštuntą vietą.
Skambiausi lietuvių akordai – 1997-ųjų auksas, 1938-ųjų sidabras ir ketvirta vieta 2001-aisiais ir 2005-aisiais.
Ką planuoja varžovės?
„Mes dešimtmetį buvome iškritusios iš Europos elito, tad sudėtinga vertinti būsimas varžoves, – kalbėjo L. Juškaitė. – Mūsų grupė stipri, nors sirgaliams galbūt atrodytų daugmaž apylygė.“
2023 m. Europos čempionato finalo turnyre serbės užėmė penktą vietą, italės – devintąją, slovėnės – 15-ąją.
Slovėnijos rinktinės strategas graikas Georgios Dikaioulakosas jau paskelbė kandidates į pagrindinę sudėtį, tarp jų – trylika legionierių, o žinomiausios – šio sezono Eurolygos čempionė Teja Oblak (Prahos ZVVZ USK, Čekija) ir bronzą iškovojusi Mojca Jelenc („Valencia“, Ispanija), Prancūzijos čempionato finale kovojanti Ajaša Sivka („Tarbes“).
Numatytos trejos kontrolinės slovėnių rungtynės – su portugalėmis, britėmis ir juodkalnietėmis.
Italės suplanavo iki „EuroBasket“ finalo turnyro po du kartus patikrinti jėgas su belgėmis ir čekėmis, po kartą – su graikėmis ir ispanėmis.
Naujausi komentarai