JAV: Rusijoje „neteisėtai sulaikyta“ krepšinio žvaigždė

Jungtinės Valstijos antradienį pareiškė, kad Rusija neteisėtai sulaikė krepšinio žvaigždę Brittney Griner (Britni Grainer), o jos lyga paskelbė planus prasidedant sezonui pagerbti ją visose aikštelėse.

Praėjus daugiau kaip dviem mėnesiams po krepšininkės sulaikymo ir tvyrant didžiulei įtampai dėl karo Ukrainoje JAV Valstybės departamentas paskelbė, kad jos atvejis perduodamas Vašingtono specialiajam pasiuntiniui Rogeriui Carstensui (Rodžeriui Karstensui), atsakingam už įkaitų reikalus.

„Valstybės departamentas nustatė, kad Rusijos Federacija neteisėtai sulaikė JAV pilietę Brittney Griner“, – sakė departamento atstovas.

Jis pabrėžė, kad Amerikos piliečių saugumą vienu svarbiausių JAV vyriausybės prioritetų ir kad Valstybės departamentas „teiks atitinkamą paramą“ B. Griner.

JAV anksčiau buvo leista bendrauti su B. Griner konsuliniais klausimais, bet Vašingtonas jos sulaikymo pobūdžio iki šiol nekomentavo.

Dukart olimpinio aukso laimėtoja ir moterų krepšinio lygos WNBA čempionė B. Griner buvo sulaikyta vasario 17 dieną Maskvos oro uoste. Ji kaltinama savo bagaže gabenusi elektroninių cigarečių kapsulių su kanapių aliejumi.

Sulaikyta B. Griner iš karto buvo uždaryta į areštinę; vėliau Rusijos teismas pratęsė jos suėmimą iki gegužės 19 dienos. Jai gresia iki 10 metų įkalinimo.

B. Griner buvo sulaikyta kelios dienos prieš tai, kai Rusija nepaisydama JAV įspėjimų įsiveržė į Ukrainą. Vakarų galios dėl šios invazijos įvedė griežtų sankcijų Rusijai ir ėmė siųsti karinę pagalbą Kyjivui.

WNBA savo ruožtu paskelbė, kad penktadienį prasidedant naujam sezonui visose 12 varžybų aikštelių bus užrašyti B. Griner inicialai ir numeris – 42.

„Pradėdami 2022 metų sezoną išlaikome Brittney savo veiklos – per krepšinį ir bendruomenėje – centre“, – sakoma WNBA komisarės Cathy Engelbert (Keti Engelbert) pareiškime.

„Toliau stengiamės sugrąžinti Brittney namo ir esame dėkingi už paramą, bendruomenės parodytą BG ir jos šeimai šiuo nepaprastai sunkiu metu“, – sakė ji.

Valstybės departamento išvada paskelbta praėjus beveik savaitei po Šaltojo karo laikus priminusio JAV ir Rusijos apsikeitimo kaliniais. Maskva tuomet paleido buvusį jūrų pėstininką Trevorą Reedą (Trevorą Ridą), Rusijoje nuteistą už tai, kad jis, kaip įtariama, neblaivus užpuolė policininkus.

JAV taip pat sako, kad Rusija neteisėtai sulaikė Paulą Whelaną (Polą Vilaną) – buvusį automobilių detalių bendrovės saugumo pareigūną, kurį Maskva kaltina šnipinėjimu ir nuteisė 16 metų kalėti.

31 metų B. Griner laikoma viena geriausių moterų krepšinio žaidėjų. Prieš JAV sezoną ji žaidė klube Rusijoje – tai įprastas dalykas amerikiečių žvaigždėms, siekiančioms papildomų pajamų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Išsitatuiravusi Lietuvoje uždraustais simboliais, tikriausiai vatnykė.

o

o portretas
matomai tai atsaas uz siunciama ginkluote banderovcam po ukrainos veliava kuria valdo zydlounas pretedentas i atpirkymo ozius'''
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių