Įspūdingai žaidęs „Žalgiris“ nepaliko vilčių ALBA krepšininkams

Kauno „Žalgiris“ (7-14) šį vakarą savų žiūrovų akivaizdoje Berlyno ALBA (7-14) ekipai užkūrė tikrą pirtį ir už nesėkmę Berlyne atsirevanšavo taip, jog pasiekė didžiausią sezono pergalę.

Nesulaikomai puolime žaidę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai „Žalgirio“ arenoje svečius iš Vokietijos sutriuškino 104:80 (23:9, 31:18, 30:25, 20:28) bei įgijo pranašumą tarpusavio rungtynėse. Pirmąjį susitikimą Berlyne ALBA laimėjo 69:62.

Žalgiriečiai iniciatyvą perėmė nuo pat susitikimo pradžios. Jockas Landale‘as ir Artūras Milaknis pataikė po dvitaškį, Nigelis Hayesas surinko 5 taškus paeiliui, o Edgaras Ulanovas atseikėjo tolimą metimą ir „Žalgiris“ jau pirmavo 14:5.

Pirmojo ketvirčio pabaigoje Zachas LeDay surinko 4 taškus iš eilės, K.C. Riversas pataikė tolimą metimą, o kėlinį sėkmingu reidu krepšio link užbaigė Lukas Lekavičius ir kauniečiai po spurto 10:0 jau pirmavo 24:9.

Vaizdas antrajame kėlinyje nesikeitė ir netgi dar labiau pagerėjo iš „Žalgirio“ pozicijų. Rokas Jokubaitis pataikė iš toli, o LeDay pridėjo sudėtingą dvitaškį. Tuomet Jokubaitis su Riversu atseikėjo po dar vieną tritaškį ir žalgiriečiai laimėjo atkarpą 16:7, po kurios rezultatas tapo triuškinamas – 39:17.

Vis tik „Žalgiris“ ties tuo nesustojo ir toliau talžė Vokietijos klubą. Iš pradžių Walkupas pataikė iš vidutinio nuotolio, Jockas Landale‘as įkrovė iš viršaus, o vos po poros sekundžių kauniečiai perėmė kamuolį ir trečiąjį savo tritaškį smeigė Jokubaitis – 54:25.

Apskritai, žalgiriečiai per pirmąją mačo pusę realizavo 16 dvitaškių iš 28 ir 7 tritaškius iš 13, taip surinkdami 54 taškus. Pirmosiose tarpusavio rungtynėse Berlyne „Žalgiris“ per visą susitikimo buvo sukrapštęs viso labo 62 taškus, realizavęs 2 tolimus metimus iš 23.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė. Hayesas pataikė iš toli, Landale‘as atseikėjo 4 taškus paeiliui, o žalgiriečiai antrąją mačo dalį pradėjo atkarpa 6:0 ir įgijo 36 taškų persvarą – 63:27.

100 taškų ribą taikliu tritaškiu perlipo Karolis Lukošiūnas, kuris iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei minutei, smeigė tritaškį ir žalgiriečių persvarą padidino iki 28 taškų – 102:76.

„Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje susikrovė rekordinę 37 taškų persvarą (94:57), tačiau tuomet Jasikevičius į aikštelę išleido Karolį Lukošiūną bei Martiną Gebeną ir tuo pasinaudojusi ALBA pristabdė šeimininkų puolimą bei apkarpė savo deficitą.

„Žalgiris“: K.C. Riversas 17 (5/7 trit.), Edgaras Ulanovas 14, Jockas Landale‘as (5/10 dvit.) ir Nigelis Hayesas (7 atk. kam.) po 12, Rokas Jokubaitis 11 (3/4 trit.), Paulius Jankūnas 10.

ALBA: Landry Nnoko 15 (9/10 baudos), Rokas Giedraitis (4/5 dvit.) ir Peytonas Siva po 12.