Krepšinio naujienų portalas „Tritaškis.lt“ tęsia rubriką „Ar žinote, kad?“. Kiekvieną trečiadienį mūsų portale rasite 10 faktų, kurių galbūt iki šiol neteko girdėti apie garsiausius planetos krepšininkus.
Šią savaitę mūsų rubrikoje buvęs Šarūno Marčiulionio komandos draugas bei NBA legenda Chrisas Mullinas.
Christopheris Paulas Mullinas gimė 1963 metų liepos 30–ąją, Brukline. Nuo pat mažumės Chrisas lygiavosi į NBA krepšininkus ir stebėdavo jų žaidimą. Jis net keliaudavo į Bronksą ir Harlemą, juodaodžių rajonus, kad galėtų žaisti krepšinį prieš geriausius Niujorko žaidėjus.
1981 m. pradėjęs mokytis universitete Ch.Mullinas iškart tapo universiteto komandos lyderiu. Pirmaisiais metais gynėjas rinkdavo 16,6 taško, o per savo karjerą atletas triskart buvo nominuotas geriausiu „Big East“ konferencijos žaidėju, susižėrė kitų prizų bei 1984 m. Los Andželo vasaros Olimpiadoje pasidabino aukso medaliu.
Pateikęs paraišką dalyvauti 1985 m. NBA naujokų biržoje, Ch.Mullinas savo pavardę išgirdo septyntojo šaukimo metu, kuomet jį pasirinko Oklando „Warriors“. Debiuto naujoje komandoje krepšininkui teko palaukti. Jis praleido visą treniruočių stovyklą ir pirmąsias šešias sezono rungtynes, kol galiausiai pasiekė susitarimą su „Warriors“.
Pirmąjį sezoną gynėjas rinko po 14 taškų, bet Oklando ekipai nesisekė rinkti pergalių. Ji pralaimėjo 52 rungtynes. Nors kitą sezoną klubo vairą perėmė George'as Karlas, tačiau „Warriors“ kolektyvas buvo prastas. Kiek vėliau Ch.Mullinas žurnalistams prisipažino, kad keli jo komandos draugai tiesiog nenorėdavo jam perduoti kamuolio.
Koledžo laikais alkoholį vartoti pamėgęs atletas nevengdavo taurelės pakelti ir žaisdamas NBA. Praleidęs kelias treniruotes, Ch.Mullinas buvo suspenduotas, o vėliau atsigulė į reabilitacijos kliniką, kurioje praleido 48 dienas. Grįžęs į aikštelę amerikietis žibėjo visu gražumu – įmesdavo 20,2 taško, atkovodavo 3,4 atšokusio kamuolio bei atlikdavo 4,8 rezultatyvaus perdavimo.
1988–1989 m. sezone krepšininkas rungtyniavo dar geriau. Vidutiniškai pelnydavo 26,5 taško, sugriebdavo 5,9 atšokusio kamuolio bei atlikdavo 5,1 rezultatyvaus perdavimo. Jis tapo trečiuoju „Warriors“ žaidėju, kuriam per sezoną pavyko pelnyti 2 tūkstančius taškų, atkovoti 400 kamuolių bei atlikti 400 rezultatyvių perdavimų.
Kelis sezonus Ch.Mullinas tiesiog siautėjo aikštėje. Krepšininkas keturis kartus iš eilės pateko į „Visų žvaigždžių“ rungtynes. Jis pasiekė savo karjeros piką. 1992 m. atletas pateko į JAV „Svajonių komandą“ ir laimėjo Olimpiadą.
Visgi 1992–1993 m. sezono metu krepšininką ėmė persekioti traumos, dėl kurių jis sužaidė tik 46 mačus. Tačiau krepšininkas nepasidavė ir toliau uoliai treniravosi. Oklande jis užsitarnavo sirgalių ir žiniasklaidos pagarbą.
Vėliau „Warriors“ nusprendė atsikratyti krepšininku ir 1997 m. iškeitė jį į Indianos „Pacers“. Šiame klube kairiarankis snaiperis praleido tris metus.
1998 m. jis pirmavo visoje NBA pagal baudų pataikymo procentą (93 proc.) ir buvo trečias pagal tritaškių pataikymą (44 proc.). 1999–2000 m. sezone atletas pirmavo komandoje pagal tritaškių pataikymą (46 proc.) – antras rezultatas NBA.
Visgi, jo tikrieji namai buvo Oklandas, į kuriuos krepšininkas sugrįžo 2001 m. Tai buvo paskutinis jo sezonas NBA ir „Warriors“ gretose. „Atvykau čia pažaisti ir padėti jauniems vyrukams“, – tuomet sakė atletas.
Baigęs karjerą Ch.Mullinas iki 2009 m. dirbo „Warriors“ krepšinio operacijų prezidentu, bet vėliau buvo atleistas. 2011 m. jis buvo išrinktas į Naismito „Šlovės muziejų“, o 2012 m. „Warriors“ iškėlė krepšininko marškinėlius į arenos palubes.
Ar žinote, kad?:
- Ch.Mullinas buvo kairiarankis, tačiau jam nesukeldavo problemų krepšį atakuoti dešine ranka. Jis tai darydavo sėkmingai, todėl šį savo „ginklą“ kartais mėgdavo naudoti ir rungtynių metu
- Krepšininkas vilkėjo 17–tu numeriu pažymėtus marškinėlius, taip norėdamas pagerbti legendinį Johną Havličeką
- Trečio sezono NBA metu, krepšininkas prisipažino treneriui Donui Nelsonui, kad yra alkoholikas. Strategas pasikalbėjo su savo auklėtiniu ir jį suspendavo. 1988 metais reabilitacijos programą praėjęs Ch.Mullinas nuo to laiko nevartoja alkoholio
- Snaiperis penkis sezonus iš eilės buvo išrinktas į NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynes
- Atletas tik kartą žaidė NBA finale – 2000 metais. Aikštėje jis pasirodė trijuose rungtynėse ir iš viso pelnė 4 taškus
- Ch.Mullinas buvo puikus metikas, karjerą baigęs dvitaškius pataikęs 50,9 proc. taiklumu, tritaškius – 38,4 proc., o baudos metimus 93,9 proc. taiklumu
- Septynis sezonus amerikietis žaidė D.Nelsono komandoje. Vėliau pradėjęs dirbti „Warriors“ jis sugrąžino D.Nelsoną į šios komandos trenerio postą
- Savo karjeros metu Ch.Mullinas būdavo lyginamas su Larry Birdu
- 1992 m. Ch.Mullinas žaidė JAV „Svajonių komandoje“ ir Olimpiadoje rinkdavo 12,9 taško
- Koledže snaiperis žaidė kartu su dabartiniu „Warriors“ treneriu Marku Jacksonu ir visada jam sakydavo, kad per treniruotes reikia atiduoti visas jėgas
Naujausi komentarai