Kvailiai šachmatais nežaidžia Pereiti į pagrindinį turinį

Kvailiai šachmatais nežaidžia

2011-07-20 18:34
Kvailiai šachmatais nežaidžia
Kvailiai šachmatais nežaidžia / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Šiandien minime taptautinę šachmatų dieną. Nors istorinės kronikos teigia, kad šiam žaidimui apie 2000 metų, Tarptautinė šachmatų diena švenčiama tik nuo 1966 m. Šachmatai atsirado Indijoje. „Šach-mat“ reiškia „valdovas mirė“. Lietuvos šachmatų federacijos direktorius Arvydas Baltrūnas portalui diena.lt pripažino, kad pasigenda valstybės dėmesio šiai sporto šakai.

"Valstybės dėmesio tikrai daug nesulaukiame. Esame krepšinio šalis ir tai jaučiame. Daugiausia dėmesio ir finansavimo valstybė būtent ir skiria krepšiniui,"- sakė A.Baltrūnas.

Federacijos prezidentas prisiminė ir neseną ironišką situaciją, kai Viktorijai Čmilytei iškovojus Europos čempionato auksą, buvo skirta tik 2000 litų premija, kai kitų sporto šakų atsovai gauna net 20 tūkstančių litų siekiančias premijas.

"Nemažą ažiotažą sukėlė interneto portalų komentatoriai, kurie pasipiktino valstybės sprendimu, V.Čmilytei, laimėjusiai Eurpos čempionės titulą, skirti tik 2000 litų premiją. Šiaip yra skiriama 20 tūkst.litų, tačiau šachmatai nėra olimpinė sporto šaka."

A.Baltrūnas pripažino, kad tarp jaunimo susidomėjimas šachmatais tikrai yra. "Nemažai jų dalyvauja ir rengiamuose čempionatuose. Taip pat bandome įdiegti ir skatinimo  programą mokyklose. Kolkas mokyklose steigiami būreliai. Senesnes šachmatų tradicijas turinčiose šalyse, kaip Ukrainoje, Rusijoje šachmatų sporto pasiekimai daug ryškesni, tačiau ten ir valstybės požiūris visai kitoks".

Šachmatų federacijos direktorius pabrėžė, kad "viena yra sustumdyti figūras penkias, dešimt minučių, o visai kas kita žaisti keturias, penkias valandas". A.Baltrūnas teigia, kad norint tapti didmeistriu nepakanka žaisti ir ketverius ar penkerius metus. "Kvailiai šio žaidimo nežaidžia,"-  pajuokavo A. Baltrūnas.

"Nepakanka vien žinoti šachmatų taisykles. Kasdien žaisdami praleidžiame apie keturias valandas. Yra teorija, praktika, strategija, partijos pradžios ir pabaigos. Juk žaidimo metu reikia analizuoti ne tik savo partiją, tačiau sekti ir varžovo ėjimus. Jeigu partijos trunka po keturias valandas reikia ir tam tikro fizinio pasirengimo,"- sakė A.Baltrūnas.

Pats ne vieną šachmatų partiją sužaidęs A.Baltrūnas teigia, kad šachmatai tai sportas, kuris klaidų neatleidžia. "Šachmatuose yra taip - jei padarei vieną klaidingą ėjimą ir tą pastebėjo priešininkas - pralošei visą partiją".

Mūsų šalyje šachmatais pradėta žaisti dar XVII amžiuje. Tuomet tarpusavyje šachmatais žaisdavo Lietuvos didikai. 1887 m. Vilniuje buvo įkurtas pirmasis šachmatų būrelis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų