A. Kirilenka: NBA taisyklės yra sukurtos 15-likai superžvaigždžių Pereiti į pagrindinį turinį

A. Kirilenka: NBA taisyklės yra sukurtos 15-likai superžvaigždžių

2013-05-19 11:34
A. Kirilenka: NBA taisyklės yra sukurtos 15-likai superžvaigždžių
A. Kirilenka: NBA taisyklės yra sukurtos 15-likai superžvaigždžių / Scanpix nuotr.

Rusijos krepšinio žvaigždė, Minesotos „Timberwolves“ komandos puolėjas Andrejus Kirilenka su Rusijos sporto naujienų portalo „Sport Express“ žurnalistu pasikalbėjo apie įdomią ir šiais laikais vis dažniau eskaluojamą temą – NBA ir Europos krepšinio skirtumai bei panašumai.

Garsus Rusijos krepšininkas pripažino, jog, meistriškumo prasme, skirtumas tarp Europos ir NBA komandų – vis dar milžiniškas. Anot jo, stipriausi Europos klubai NBA lygoje būtų tarp autsaiderių, o silpniausia NBA komanda pasiektų Eurolygos finalinį ketvertą.

„Jei nusiųstum „Olympiacos“ ar CSKA klubą į NBA, jis būtų maždaug Šarlotės „Bobcats“ lygio. O ji, kaip žinia, silpniausia iš visų 30 NBA komandų. Esminė problema – visiškai kitoks žaidimo stilius, kuris propoguojamas NBA lygoje. Europoje svarbiausia – komandinis žaidimas. NBA lygoje – greitis, jėga, staigumas, koordinacija, individualios savybės.

Štai kodėl, pavyzdžiui, Aleksejus Švedas galėjo iš karto sėkmingai žaisti NBA lygoje. Todėl, nes jis sugeba labai gerai žaisti „vienas prieš vieną“ ir susikurti situaciją metimui. Europoje tokių žaidėjų kaip Švedas yra nedaug. O NBA lygoje komandos turi po mažiausiai 4-5 tokio pajėgumo žmones.

Aš nekalbu apie tokias komandas kaip „Spurs“ ar „Grizzlies“, kuriose individualus meistriškumas yra puikiai suderintas su taktiniu pasirengimu. Tačiau čempionai yra „Heat“, kurių žaidimo braižas gana paprastas - maksimali intensija gynyboje ir staigus perėjimas į puolimą“, – samprotavo praėjusiame sezone su CSKA Eurolygos finale fiasko patyręs A.Kirilenka.

Tačiau jei į Eurolygą nusiųstume NBA klubą, ką jis galėtų pasiekti?

– Mažiausiai Eurolygos finalo ketvertą. Nesvarbu, ar tai „Heat“, ar „Bobcats“. Aišku, finalo ketverte viskas įmanoma. Visi NBA komandą laikytų visišku favoritu ir nesitikėtų iš jos pralaimėjimo. Tačiau, kaip kad praėjusiais metais nutiko su CSKA, finalo ketverte vienas mačas viską lemia. Tokiose situacijose dažnai gali būti netikėtų rezultatų.

Galiu pasakyti, jog šis modelis nėra teisingas. Yra per daug faktorių, kurie yra tarsi loterija: pavyzdžiui, tavo komandos svarbus žaidėjas gaus traumą ar susirinks per greitai penkias pražangas.

– Ar įmanoma, kad Europos krepšinio taisyklės kada nors visiškai susitapatins su NBA?

– Tai būtų normalu. Tačiau visų pirma tokiu atveju Europos krepšinio vadovai turi siekti, kad ir pats žaidimas būtų toks, kaip NBA lygoje. NBA lygoje propoguojamas greitas, dinamiškas krepšinis. Europa šiuo atžvilgiu šiek tiek koncervatyvi.

Iš tikrųjų, sutinku su mintimi, kad iš dalies NBA taisyklės yra sukurtos individualiai stipriems žaidėjams. Aš netgi nepabijočiau pasakyt, jog yra 15 superžvaigždžių, kurioms ir yra sukurtos tos taisyklės.

AP/Scanpix nuotr.

Europos krepšinis populiarumo prasme ilgai vilksis NBA lygai iš paskos?

– Svarbiausi mačai JAV ar tai būtų NHL, ar NBA, ar kita sporto šaka, yra transliuojami ne tik milijonams amerikiečių, tačiau ir visame pasaulyje.

Pavyzdžiui, man visuomet išliks didžiausia mistika, kaip CSKA komanda nesugeba į kiekvieną mačą surinkti bent 5 tūkstančių sirgalių. Taip, Maskva – didelis miestas su daug skirtingų interesų žmonių. Tačiau jeigu esi krepšinį mėgstantis žmogus, tu privalai ateiti pasižiūrėti geriausios komandos. Man būdavo labai keista, kai Rusijos čempionato rungtynes mūsų arenoje stebėdavo 500 žmonių.

Įdomu ir tai, kad CSKA palaikyti į Londoną vyko 1000 sirgalių.

Kokia tavo nuomonė apie Eurolygos finalinius ketvertus?

– Kalbant atvirai, praėjusiais metais Stambule vykęs finalinis ketvertas man patiko labiau. Ir ne dėl, kad jame žaidžiau ir aš, tačiau dėl to, jog ten buvo daugiau žmonių, kuriems rūpėjo krepšinis.

Londone viskas buvo gerai suorganizuota, tačiau tribūnos buvo pustuštės. Aikštelėje žaidžiantiems krepšininkams tai labai nemalonu. Ir iš viso to kyla paprastas klausimas: kam rengti finalinį ketvertą mieste, kuriame krepšinis niekam neįdomus? Na, tai tik mano nuomonė.

O kaip NBA lygoje? Susidomėjimas ten irgi kartais būna nedidelis.

– Net ir visiškai bereikšmiai mačai tarp lygos autsaiderių susilaukia mažiausiai 8-10 tūkstančių sirgalių arenoje.

–  Kai tu sugrįžai rungtyniauti į Europą, iš karto tapai ryškiausia žvaigžde. Kodėl amerikiečiams iš NBA lygos dažnai to padaryti nepavyksta?

–  Europiečiai žino ko tikėtis. Amerikiečiui reikia laiko prisitaikyti ir yra dalykų, kurie dažnai jiems gali būti nepriimtini. Na, Deronas Williamsas, su kuriuo žaidžiau Jutoje, Stambule tapo žvaigžde. Tačiau Iversonui ir Childressui žaidimas Europoje nebuvo toks rožėmis klotas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų