Eurolygoje - nuožmios kovos iki paskutinės sekundės (rezultatai)

Rimo Kurtinaičio treniruojamai Maskvos srities „Khimki“ (6/5) komandai nepavyko nutraukti Izraelio čempionų pergalių serijos.

Lietuvio auklėtiniai svečiuose 79:80 (18:19, 22:17, 16:24, 23:20) nusileido Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkams, kuriems tai buvo ketvirtoji pergalė paeiliui.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei 2 minutėms, rezultatas dar buvo lygus (73:73). Visgi netrukus aikštės šeimininkai surengė spurtą 6–0 ir pabėgo į priekį (73:79).

Kelvinas Riversas ėmėsi iniciatyvos ir tritaškiu sumažino deficitą iki trijų taškų, tačiau kitos atakos metu baudos metimą pataikė Ricky Hickmanas (76:80).

Paskutinėmis sekundėmis tiksliai iš toli atakavo Paulas Davisas, o skirtumas sumenko iki minimumo. Visgi svečiams pritrūko laiko, kad rezultatas būtų persvertas ir teko nuleistomis galvomis palikti aikštę (79:80).

„Khimki“: Vitalijus Fridzonas 16 (1/5 dvit., 4/5 trit., 2/2 baud.), Zoranas Planiničius (9 rez. perd.) ir Paulas Davisas (9 atk. kam.) po 13, Kelvinas Riversas 11, Jamesas Augustine‘as 10 (9 atk. kam.), Krešimiras Lončaras 8 (9 atk. kam.), Egoris Vialtsevas 5.

„Maccabi“: Ricky Hickmanas 30 (4/9 dvit., 4/7 trit., 10/14 baud., 11 išpr. praž., 28 n. b.), Devinas Smithas 16 (7 atk. kam.), Shawnas Jamesas 9 (5 blk.), Davidas Loganas 7, Yogevas Ohayonas 6 (6 rez. perd.).

„Brose Baskets“ krito po pratęsimo

Antrąją pergalę iš eilės Eurolygos „Top 16“ etapo E grupėje, kurioje rungtyniauja ir Kauno „Žalgiris“, iškovojo Stambulo „Anadolu Efes“ (9/2) krepšininkai.

Turkijos ekipa savo aistruolių akivaizdoje po pratęsimo 89:86 (23:14, 21:23, 15:21, 17:18, 13:10) patiesė Bambergo „Brose Baskets“ (0/11) komandą.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus minutei, dvitaškį pataikęs Jordanas Farmaras išvedė aikštės šeimininkus į priekį, tačiau kitos atakos metu kamuolį po krepšiu sugriebęs ir bendraklubio netikslų metimą pataisęs Bostjanas Nachbaras netruko išlyginti rezultatą (76:76).

Per likusį laiką tiek J.Farmaro, tiek Casey Jacobseno metimai tikslo nepasiekė ir komandoms teko žaisti papildomas penkias minutes.

Pratęsime iniciatyvą perėmė Turkijos ekipa, kuri sugebėjo spurtuoti 7–3 bei nutolo nuo varžovų iki 6 taškų (89:83).

Per likusias 10 sekundžių, svečiai sugebėjo atsakyti tritaškiu ir „Top 16“ etape išlieka vis dar be pergalių.

„Anadolu Efes“: Jordanas Farmaras 29 (9/14 dvit., 3/6 trit., 2/2 baud., 7 atk. kam., 6 kld., 26 n. b.), Duško Savanovičius 14, Joshua Shippas, Keremas Gonlumas, Jamonas Lucasas (11 rez. perd.) ir Stanko Baračas po 8, Semihas Erdenas 7.

„Brose Baskets“: Bostjanas Nachbaras 24 (6/11 dvit., 3/4 trit., 3/4 baud.), Maikas Zirbesas 14, Karstenas Tadda, Casey Jacobsenas (8 rez. perd.) ir Jeremiah Massey po 12, Antonas Gavelis 8 (1/6 dvit.), Sharrodas Fordas 4.

Drama Italijoje

Dramatišką pergalę Eurolygos „Top 16“ etape šventė čempionų titulą ginantis Pirėjo „Olympiacos“ (7/4) klubas su Martynu Gecevičiumi.

Lietuvio atstovaujama komanda išvykoje po atkaklios ir nervingos kovos 68:67 (17:18, 19:19, 13:17, 19:13) palaužė Sienos „Montepaschi“ (7/4) krepšininkus.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutes, svečiai iš Graikijos pirmavo 2 taškais (63:61), tačiau netrukus pastarieji spurtavo 5–0 ir nutolo nuo oponentų (68:61).

Per likusias kiek mažiau nei dvi minutes aikštės šeimininkai sugebėjo atsakyti dviem tolimais metimais ir sumažino skirtumą iki minimumo (68:67).

Lemiamu momentu pergalę Pirėjo ekipai mėgino įtvirtinti Acie Law, tačiau nesėkmingai. Visgi ir aikštės šeimininkams nepavyko surengti rezultatyvios atakos ir teko pripažinti varžovų pranašumą.

M.Gecevičius buvo registruotas rungtynėms, tačiau trenerio sprendimu ant parketo neišbėgo.

„Olympiacos“: Kostas Sloukas (3/6 dvit., 1/5 trit., 2/2 baud.) ir Kostas Papanikolaou (1/2 dvit., 3/6 trit., 7 atk. kam.) po 11, Vassilis Spanoulis (5 rez. perd.) ir Kyle‘as Hinesas (11 atk. kam.) po 10, Pero Antičius 9, Georgi Shermadini 8, Acie Law 7.

„Montepaschi“: Kristjanas Kanguras (2/3 dvit., 2/5 trit., 4/4 baud.) ir Matthew Janningas (2/6 dvit., 3/6 trit., 1/2 baud.) po 14, Davidas Mossas 11, Bobby Brownas 8, Benjaminas Eze 6 (2/9 dvit., 9 atk. kam.), Benjaminas Ortneris 5.

„Caja Laboral“ sumindė „Ulker“ žvaigždūnus

Triuškinančią pergalę Eurolygos „Top 16“ etape šventė Vitorijos „Caja Laboral“ (6/5) krepšininkai, kurie namuose 87:67 (16:10, 30:12, 21:17, 20:28) nesunkiai susitvarkė su Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (2/9) komanda.

Aikštės šeimininkai nuo varžovų tolti ėmė dar pirmajame kėlinyje. Per pirmąsias keturias minutes Vitorijos ekipa spurtavo 11–2.

Antrajame ketvirtyje ispanai ir toliau tvirtai kontroliavo žaidimą bei po dar vieno spurto, šįsyk 24–8, susikrovė rekordinį 20 taškų pranašumą (40:20).

Po didžiosios pertraukos Stambulo komandai nepavyko išspręsti problemų tiek gynyboje, tiek puolime ir teko patirti triuškinančią nesėkmę.

„Caja Laboral“: Tiboras Pleissas 14 (7/8 dvit.), Andresas Nocioni, Maciejus Lampe (3/10 dvit.) ir Fabienas Causeur (6/6 dvit.) po 12, Thomas Huertelis 11, Milko Bjelica 9, Fernando San Emeterio ir Davidas Jelinekas po 6.

„Fenerbahce Ulker“: Bo McCalebbas 16 (6/9 dvit., 0/3 trit., 4/4 baud.), Romainas Sato 15, Mike‘as Batiste 12, Ilkanas Karamanas 8, Ogužas Savašas 7, Emiras Preldzičius 5, Davidas Andersenas 4.