Dviratininkai užkasė karo kirvį

Lietuvos vyrų dviračių sporto padangė beveik giedra – nacionalinės rinktinės sąraše vėl yra iš jos anksčiau pašalinti Klaipėdos dviratininkai. Komandoje trūksta tik Tomo Vaitkaus.

Pakviesti į italų ekipą

Klaipėdiečiai Gediminas Bagdonas, Aidis Kruopis, Algirdas Mockus, Egidijus Juodvalkis, Ramūnas Navardauskas ir Simas Kondrotas, vilniečiai Gediminas Kaupas, Mantas Blekevičius, Marius Kukta ir Tomas Mincė prieš dvi savaites pasirašė dvejų metų sutartį su naujai suburta Italijos profesionalų dviračių komanda "Team Piemonte".

Dėl švelnesnių mokesčių Lietuvoje registruotai komandai vadovauja šalies vyrų rinktinės vyriausiasis treneris vilnietis Edmundas Peseckis ir klaipėdiečiai Vaclovas Šiugždinis bei Artūras Trumpauskas.

E.Peseckis kartu su vilniečiais pastaraisiais metais dirbo mėgėjiškoje komandoje. Rudenį italai sumanė suburti profesionalią ekipą, o ieškoti dviratininkų patikėjo Lietuvos specialistui.

Buvo atsidūrę aklavietėje

Atlyginimų iš kazachų "Ulan" komandos nesulaukiantys klaipėdiečiai neatsisakė E.Peseckio pasiūlymo.

"Jie neturėjo kito pasirinkimo, – neslėpė buvęs "Ulan" generalinis vadybininkas A.Trumpauskas, ekipoje atlikęs ir trenerio pareigas. – Sutikę atstovauti italams, dviratininkai ir E.Peseckis tarsi užkasė karo kirvį."

Šį mėnesį naujos komandos nariai, tarp kurių yra ir penki italai, jau spėjo surengti dvi treniruočių stovyklas. Iš pradžių pratybos vyko Šiaurės Italijoje, netoli Milano. Vėliau dviratininkai persikėlė į pietus.

Šiomis dienomis lietuviai varžosi tarptautinėse treko varžybose Baltarusijoje. O sausio 3 d. sportininkų laukia nauja stovykla Italijoje. Vasaris bus kupinas varžybų – pasaulio dviračių treko taurės etapas Danijoje ir "Team Piemonte" komandos debiutas pirmosiose varžybose.

A.Trumpauskas pasidžiaugė, kad komandos vadybininkas – vienas garsiausių pasaulyje šios srities specialistų Pietro Algeri.

Sutartis su Italijos komanda Klaipėdos dviratininkams buvo netikėtas posūkis po sunkaus ir vargano sezono. Kazachai iki šiol vilkina išmokėti pinigus "Ulan" ekipai atstovavusiems sportininkams ir treneriams.

Apie šios valstybės pilietybę dėl kazachų žodžio nesilaikymo lietuviai net užmiršo. Šiandien save laisvo oro direktoriumi įvardijęs Algirdas Vaitkus, dirbęs "Ulan" komandoje, tikisi, kad šios šalies atstovai atsiskaitys.

"Kazachų dviračių sporto federacijos prezidentas – šios šalies gynybos ministras Danilas Achmetovas – sprendžia šią bėdą, – sakė A.Vaitkus. – Tačiau dėl jiems vieniems žinomų priežasčių lietuviai nesulaukia pinigų."

Permainos tarp vadovų

Iki visiškos dangaus giedros Lietuvos vyrų dviračių sporte trūksta tik vieno rankos paspaudimo: tarp E.Peseckio ir geriausio pastaraisiais metais šalies dviratininko klaipėdiečio Tomo Vaitkaus. Vis dėlto su "Astana" komanda naujam sezonui Ispanijoje besirengiančio sportininko tėvas A.Vaitkus abejojo, ar sūnus grįš į Lietuvos rinktinę.

"Tomas gintų šalies garbę tik tuomet, jei Lietuvos dviračių sporto federacija atiduotų skolas", – sūnaus žodžius perdavė tėvas.

Lietuvos dviračių sporto padangėje įvyko nemažai permainų. Nuo vasario federacijos prezidentu tapo verslininkas Romualdas Bakutis. O šį mėnesį viceprezidentu išrinktas dukart Seulo olimpinių žaidynių čempionas Gintautas Umaras. Be to, jis bus atsakingas už vyrus dviratininkus, kuriuos iki šiol sergėjo garsusis specialistas, Klaipėdoje dviprasmiškai vertinamas Narsutis Dumbauskas.

Panevėžyje vykusioje ataskaitų ir rinkimų konferencijoje ketverių metų kadencijai viceprezidentais perrinkti Vytautas Zubernis ir Aleksas Patapavičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių