Dakaras 2017: Argentina, Bolivija ir Paragvajus

  • Teksto dydis:

Dakaro ralis plečia geografiją. Tokia pagrindinė žinia nuskambėjo Paryžiuje vykusioje sudėtingiausių pasaulio lenktynių spaudos konferencijoje.

Oficialiai paskelbta, jog 2017 metais ralio maratono trasa drieksis Argentinoje, Bolivijoje ir Paragvajuje. Pastaroji valstybė – naujokė Dakaro žemėlapyje.

Būtent Paragvajuje prasidės Dakaro ralis. Aukščiausią pavarą ekipažai įjungs šalies sostinėje Asunsjone. Iš čia lenktynininkai keliaus į Bolivijos kalnus, kurių vizitinė kortelė – išretėjęs deguonis. Bolivijos sostinėje La Paze, 3500 metrų virš jūros lygio, numatyta poilsio diena. Iš Bolivijos lenktynių karavanas keliaus pietų kryptimi į Argentiną. Ten teks įveikti įvairių tipų kelius ir bekeles, kol ištvermingiausi pasieks finišą Buenos Airėse.

Organizatoriai informuoja, jog Paragvajuje vyks vienas greičio ruožas, Bolivijoje – keturi, Argentinoje – septyni. Trys etapai bus ilgesni nei 450 kilometrų, ilgiausias etapas drieksis 700 kilometrų.

Lenktynių startas numatytas sausio 2 dieną, finišas – sausio 14-ąją.

„Nauja valstybė Dakare – iššūkis komandoms ir lenktynininkams. Kiekviena šalis turi savo geografinių ypatumų, tad norint gerai pasiruošti lenktynėms, geriau juos žinoti dar prieš startą. Žinant organizatorių ambicijas, lengvos trasos nesitikime. Kaip ir visada darysime geriausia, ką galime“, - sako „General Financing team Pitlane“ pilotas Benediktas Vanagas. Jam artėjantis Dakaras bus penktasis.

Po ilgų derybų su Čilės vadovais, „Amaury Sport Organisation“ (ASO) bendro sprendimo nerado, tačiau greitai susitarė su Dakare debiutuosiančio Paragvajaus atstovais, kuris prisidėjo prie tradicinėmis tapusių garsiojo maratono valstybių – Argentinos ir Bolivijos.

Garsiai kalbama, kad Čilės atstovai sunkios finansinės padėties šalyje nesutiko mokėti 5 milijonų JAV dolerių Dakarą organizuojančiai ASO ir atsisakė minties tapti viena iš garsiausią dykumų ralį priglausiančių šalių. Tuo tarpu maratonas pirmą kartą užsuks į Pietų Amerikos širdimi vadinamą Paragvajų, kuris dalyviams pasiūlys tradicinius Dakaro elementus – dulkes, smėlynus ir akmeningas vietoves.

Jau 7-ą kartą šiose varžybose jėgas išmėginsiantis Antanas Juknevičius sveikino organizatorių sprendimą paįvairinti ralio trasas.

„Niekada anksčiau Paragvajus nebuvo priėmęs Dakaro lenktynių, todėl kitų metų maršrutas tikrai bus kupinas siurprizų. O tikėtis galima visko – ir džiunglių, ir kalnų, ir smėlio. Bet kuriuo atveju dabar, kai oficialiai patvirtintos Dakaro sostinės, jau galime pradėti ruoštis potencialiems iššūkiams, – dalijasi mintimis Antanas Juknevičius. – Taip pat tikiuosi, kad 2017-aisiais bus atnaujintas ne tik lenktynių maršrutas, bet ir pasikeis organizatorių požiūris į dalyvius – jis taps objektyvesnis ir sąžiningesnis, visos komandos turės vienodas sąlygas ir sulauks vienodo dėmesio, nepriklausomai nuo to, ar tai gamintojų ekipos, ar privatūs lenktynininkai, visus metus sunkiai besiruošiantys Dakarui.“

Paragvajaus ypatumai. Paragvajus – šalis Centrinėje Pietų Amerikos žemyno dalyje su 6,5 milijono gyventojų. Šalies sostinė – Asunsjonas, valiuta – gvaranis, laiko juosta – GMT-4.

Sausio mėnesis Paragvajuje – itin karštas ir drėgnas. Pietvakarinėje šalies dalyje vyrauja dykynės su siaurais keliukais tarp krūmų. Iš pažiūros nekalta trasa pravažiavus pirmiesiems automobiliams gali tapti tikrais fesh-fesh spąstais, tad kilti rikiuotėje ar atsikovoti prarastas pozicijas šioje valstybėje bus sudėtinga.

Dar labiau apsunkinti važiavimo sąlygas gali sausio mėnesį Centrinėje Pietų Amerikoje pasitaikančios trumpos, bet labai intensyvios liūtys.

Jau 38-ą kartą rengiamas sunkiausiu pasaulio dykumų maratonu vadinamas Dakaro ralis 2009-aisias iš Afrikos persikėlė į Pietų Ameriką dėl terorizmo grėsmės.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių