BHL čempionate – penki Lietuvos rankinio klubai

  • Teksto dydis:

Baltijos vyrų rankinio lygos (BHL) čempionate rungtyniaus trylika komandų: po penkias iš Lietuvos, Estijos ir trys iš Latvijos.

Sezoną pradės grupėse

Lietuvai, kaip ir praeitą sezoną, atstovaus penki klubai, išlaikę kvotą pagal pasiektus rezultatus.

Tai – bronzos medalius iškovoję Vilniaus „Šviesos“ rankininkai, į finalininkų ketvertą patekęs Klaipėdos „Dragūnas“, taip pat Kauno „Granitas-Karys“ ir Alytaus „Varsa-Stronglasas“. Lygoje debiutuos Vilniaus „Amber“ komanda, kuri pakeis „Vilnių“.

„Varžybų sistema bus kitokia. Praeitą sezoną komandos susitiko po du kartus – namuose ir svečiuose. Stipriausios Lietuvos, Latvijos ir Estijos ekipos patyrė per didelį krūvį, nes reikėjo žaisti ne tik BHL, bet ir nacionaliniuose čempionatuose, Europos taurių turnyruose. Todėl ateinantį sezoną varžybos pirmiausia vyks grupėse, vėliau aštuoni klubai pateks į ketvirtfinalį, o čempionai paaiškės finalo ketverto turnyre“, – papasakojo naujasis BHL direktorius Tadas Jansonas.

A grupėje žais „Dragūnas“, „Granitas-Karys“ ir „Amber“, estų „Viljandi“ ir „Tallas/Mistra“ bei latvių „Ogre“ ir „Zemessarde“.

B grupėje rungtyniaus „Šviesa“ ir „Varsa“, estų „Polva“, „Tapa“ bei „Tallin“ ir latvių „Dobele“.

Startas – rugsėjį

Pasikeitusi BHL varžybų sistema įtakos ir Lietuvos čempionato tvarkaraštį. BHL rungtyniaujantys klubai nacionalines pirmenybes pradės nuo pat jų pradžios.

Praeitą sezoną Baltijos lygoje dalyvavusios komandos kovas į Lietuvos čempionatą įsiliejo tik per atkrintamąsias varžybas.

BHL vis labiau populiarėja. Daugėja žiūrovų, lyga patraukli rėmėjams, varžybose tobulėja jauni žaidėjai.

„BHL gyvuoja nuo 1996-ųjų. Per visą lygos istoriją čempionate žaidė ne tik Lietuvos, Latvijos ir Estijos ekipos, bet ir Suomijos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos rankininkai, net Grenlandijos rinktinė. 2020 m. Lietuvos, Latvijos ir Estijos rankinio federacijos įkūrė Baltijos rankinio asociaciją, nusprendėme koncentruotis tik į mūsų trijų valstybių rankinio populiarinimą. Sistema pasiteisino. Kiekvieną sezoną BHL vis labiau populiarėja ir tampa prestižine. Daugėja žiūrovų tiek arenose, tiek ir prie televizijos ekranų, lyga tampa patraukli rėmėjams ir padeda tobulėti geriausiuose šalių klubuose rungtyniaujantiems rankininkams“, – teigė Lietuvos rankinio federacijos (LRF) generalinis sekretorius Miglius Astrauskas.

Reguliarusis BHL sezonas startuos rugsėjo 24-ąją, baigsis 2023 m. vasario 6 d. Čempionai paaiškės balandžio 15–16 d. Pirmumo teisę organizuoti finalo ketverto turnyrą įgis reguliariojo sezono nugalėtojai.

Sąlygas diktavo estai

Šiemet pavasarį BHL reguliarųjį sezoną „Šviesa“ užbaigė užėmusi trečią vietą, „Granitas-Karys“ – ketvirtą, „Dragūnas“ – penktą, „Vilnius“ – septintą, „Varsa-Stronglasas“ – aštuntą.

Ketvirtfinalio barjero neįveikė „Granitas-Karys“ (24:31 ir 25:27 pralaimėjo „Dragūnui“). Pusfinalio dvikovą „Dragūnas“ 23:30 pralaimėjo „Viljandi“ rankininkams, „Šviesa“ 26:27 – „Serviti“ komandai.

Mažajame finale dėl trečios vietos „Šviesa“ 37:30 įveikė „Dragūną“, o dėl aukso „Viljandi“ klubas 28:21 nugalėjo „Serviti“.

Naudingiausiu (MVP) finalo ketverto žaidėju pripažintas Rasmusas Otsas („Viljandi“).

Į simbolinį Baltijos lygos septintuką buvo išrinkti vartininkas Lukas Gurskis („Granitas-Karys“), aikštės žaidėjai Martynas Lapinskas ir Vaidas Drevinskas (abu – „Vilnius“), Nedas Buronka („Varsa-Stronglasas“), taip pat Henris Sillaste („Serviti“), Kristo Voika ir Ottas Varikas (abu – „Viljandi“).NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių