Aštuoniolikmetės šuolininkės į aukštį Airinės Palšytės sporto trofėjų kolekcijoje jau yra pasaulio jaunimo vicečempionės titulas, o svajonėse – troškimas dalyvauti olimpinėse žaidynėse, Lietuvos rekordas ir skrydis oro balionu.
Metų "Jaunoji viltis"
2010-ieji A.Palšytei – kol kas įspūdingiausi per visą karjerą.
Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) pripažinta metų "Jaunąja viltimi", Vilniaus universiteto verslo informacijos vadybos pirmakursė šiemet Kanados mieste Monktone tapo pasaulio jaunimo vicečempione, o LLAF taurės varžybose pasiekė antrą geriausią rezultatą per visą šalies lengvosios atletikos istoriją – 192 cm.
Be to, trenerės Tatjanos Krasauskienės auklėtinė debiutavo Tarptautinės lengvosios atletikos federacijų asociacijos (IAAF) "Deimantinėje lygoje" – pasaulio elito varžybose ir Švedijos sostinėje Stokholme išmėgino jėgas su tituluotomis šuolininkėmis į aukštį kroate Blanka Vlašič, amerikiete Chaunte Lowe, švede Emma Green.
A.Palšytė taip pat dalyvavo pasaulio uždarų patalpų čempionate Dohoje (Kataras) ir Europos čempionate Barselonoje (Ispanija).
"Metai kupini naujos patirties", – sakė sportininkė, jau pradėjusi rengtis naujam sezonui.
Svajoja apie rekordą
"Po varžybų kūnas pats pasakė, ką privalau lavinti, tobulinti. Per treniruotes ėmiausi naujų pratimų. Dabar jaučiuosi atsigavusi, sustiprėjusi", – kalbėjo A.Palšytė po Palangoje surengtos pirmos treniruočių stovyklos.
Šiuo metu Vilniuje sportuojanti lengvaatletė pasidalijo artimiausiais planais.
"Per žiemos sezoną norėčiau bent vienu centimetru pagerinti savo asmeninį rekordą – iššokti į aukštį 193 cm, o vėliau dar aukščiau – 194 ar 195 cm ir įvykdyti Londono olimpiados kvalifikacinį normatyvą. Su trenere pasikalbame ir apie naują Lietuvos rekordą", – teigė Airinė.
Lietuvos moterų šuolių į aukštį rekordas – 196 cm – nuo 1994-ųjų priklauso Nelei Žilinskienei.
"Labai džiaugiausi, kai šeštoje klasėje "žirklėmis" įveikiau 135 cm aukštį. Aplenkiau nemažai sportininkių, kurios jau lankė treniruotes, o aš buvau naujokė. Jaučiau, kad esu individualistė ir komandinės sporto šakos – ne man, todėl kreipiausi į lengvosios atletikos trenerę T.Krasauskienę", – vaikystėje baleto ir krepšinio pratybas lankiusi A.Palšytė šypsojosi, prisiminusi savo pirmąjį mėgėjišką startą.
Sportas mokslui netrukdo
Vilniaus universiteto studentė tvirtino, kad sėkmingai derina mokslą ir sportą.
"Vidurinėje mokykloje pamokos užimdavo mažesnę dienos dalį nei dabar paskaitos universitete, tačiau jos slinkdavo labai lėtai, o paskaitos pralekia labai greitai, galbūt todėl, kad studijuoju širdžiai mielą dalyką", – sakė A.Palšytė.
Laisvalaikiu lengvaatletė mėgsta keliauti, leisti laiką su bičiuliais.
"Mėgstu ir ramiai pažiūrėti filmą, ir aktyvias pramogas. Neseniai išmėginau šuolį su guma – tai buvo draugo dovana. Labai patiko. Norėčiau iššokti iš lėktuvo su parašiutu ir paskraidyti oro balionu", – pasakojo pasaulio jaunimo vicečempionė.
Išmėgins ir daugiakovę?
"Skaudžiausia, kai sportininkas nepasitiki savimi. Airinė nepervertina savęs, tačiau visada tiki savo jėgomis, yra optimistė, o tai sportininkui svarbiausia, – sakė A.Palšytės trenerė T.Krasauskienė. – Ji visada nusiteikusi pasiekti geriausią rezultatą, kokį tik įmanoma pasiekti varžybose, kuriose tuo metu dalyvauja. Treniruodama Airinę pastebėjau, kad kai kurie dalykai, kitiems atrodantys nelogiški ir avantiūristiški, mums tinka. Su ja drąsiai galiu atlikti tai, ko su kitomis sportininkėmis negalėčiau."
Trenerės teigimu, jos auklėtinės galimybės iššokti į aukštį du metrus ir aukščiau yra realios: "Kokios jos galimybių ribos, sunku pasakyti, nes Airinės charakteris ir fiziniai duomenys – neeiliniai."
T.Krasauskienė atskleidė, kad su Airine galvoja ir apie galimybę pereiti į daugiakovę, tačiau, ar tai įvyks, parodys laikas.
"Ji gana greita, po kiekvienos treniruotės nevengia papildomai nubėgti ir ilgesnę atkarpą. Beje, Airinė yra stumdžiusi rutulį ir pasiekusi neblogų rezultatų. Kol kas sunkiau sekasi barjerinis bėgimas. Kita vertus, šuolininkių į aukštį duona – gardesnė, nes joms rengiama daugiau varžybų nei daugiakovininkėms", – svarstė trenerė ir pridūrė, kad daugiausiai rūpesčių kelia treniruočių sąlygos vasarą: "Paradoksalu, tačiau šalies sostinėje lengvaatlečiams nėra nė vieno stadiono su specialiais sektoriais ir gera danga. Dėl to kenčia ir Airinės tobulėjimas."
Naujausi komentarai