Islandai laukia debiuto Baltijos taurėje: mums privilegija čia būti

  • Teksto dydis:

Islandijos nacionalinė rinktinė antradienį surengė priešrungtyninę treniruotę Dariaus ir Girėno stadione, o po jos rinktinės vyriausiasis treneris Arnaras Viðarssonas bei kapitonas Aronas Gunnarssonas pasidalino savo mintimis spaudos konferencijoje

Pilną konferencijos įrašą stebėkite paspaudę čia.

Dvikova tarp Lietuvos ir Islandijos komandų trečiadienį startuos 19 valandą, bilietus į mačą įsigyti galite paspaudę čia.

„Treniruotė buvo gera, iš tiesų jaučiame pavydą pamatę šį stadioną, aikštę. Tai yra kažkas, ko mums reikia Islandijoje, tad buvo malonumas pamatyti ne tik aikštę – pats stadionas taip gražus, vakar vaikštinėjau parke aplink stadioną, tai yra kažkas, dėl ko turėtumėte didžiuotis, sveikinu jus su tuo“, – kalbėjo Islandijos rinktinės treneris.

Tai bus pirmas kartas, kai Islandija dalyvaus Baltijos taurės turnyre, tačiau specialisto teigimu – jo šaliai yra garbė būti pakviestiems į šią šventę.

„Nežinome, kas šį turnyrą laimėjo daugiausiai kartų, bet žinome, kad jis vyksta beveik 100 metų, tai yra ilga tradicija, seniau kelis metus turėjome kažką panašaus su Šiaurės Europos šalimis, kai žaidžiau ir pats.

Yra svarbu kaimyninėms šalims turėti kažką panašaus, esame tikrai laimingi ir džiaugiamės, kad galime dalyvauti. Kaip sakiau savo komandai – kai lapkričio mėnesį atvyksti į tokią aplinką, turėtume dėl to džiaugtis.

Stebėjau kelias lietuvių rungtynes, pažiūrėjau, kokiose komandose žaidžia žaidėjai, mačiau kelias rungtynes iš Tautų lygos su Turkija, Farerų salomis ir Liuksemburgu. Kaip ir minėjau, jūs pradedate savo augimą, ilgalaikį planavimą ir dėl jūsų tikiuosi, kad turėsite tokių žaidėjų, kaip Edgaras Jankauskas, kurie žaistų svarbiuose turnyruose. Atskirų vardų prieš rungtynes niekada neišskiriu“, – kalbėjo nuo 2020-ųjų ekipai vadovaujantis strategas.

Dėl dalyvavimo šiame turnyre džiaugsmą išreiškė ir ilgametis rinktinės futbolininkas, ekipos kapitonas Aronas Gunnarssonas.

„Baltijos taurė turi ilgą istoriją, pirmas turnyras buvo žaidžiamas, berods, 1928-aisiais, esame čia pakviesti pirmą kartą, mums yra privilegija čia būti. Žinome, kad lietuviai duos mums rimtą kovą, jie nori patekti į finalą, bet kaip ir treneris sakė, matėme kelis įrašus iš ankstesnių rungtynių, bet daugiausiai dėmesį kreipiame į save, kaip pagerinti savo žaidimą.

Vis dar esame augimo procese su jaunais žaidėjais, grįžta keli patyrę žaidėjai, norime toliau progresuoti kaip komanda.

Žinoma, geriau turėti kažką, dėl ko žaisti, tai geriau nei paprastos draugiškos rungtynės. Aišku, treneriai sako, kad nėra nereikšmingų draugiškų rungtynių, nes jų metu gali išbandyti kažką naujo, naujus žaidėjus, bet būti tokiame turnyre prideda papildomo įdomumo ir laukia įdomios rungtynės“, – sakė šiuo metu Katare žaidžiantis veteranas.

Įdomu tai, kad islandai į Lietuvą atvyko tiesiai iš kelionės po Aziją, kur sužaidė du mačus su pasaulio čempionatui besiruošiančiomis ekipomis – Saudo Arabija bei Pietų Korėja. Tiesa, kadangi tai nebuvo oficialus rinktinės langas, rinktinei atstovavo vietiniame čempionate rungtyniaujantys futbolininkai, o pagrindiniai žaidėjai susibūrė Baltijos taurei.

„Tai buvo ilga kelionė, pradėjome Abu Dabyje, baigėme Seule, tai buvo gera patirtis, nes ten turėjome labai jauną ir nepatyrusią grupę, tai rungtynės vyko ne oficialiomis FIFA lango datomis, tik mūsų kapitonas Aronas Gunnarssonas buvo su mumis pirmas penkias dienas. Tai buvo svarbi patirtis mūsų jauniems žaidėjams, žaidžiantiems Islandijoje, svarbios rungtynės su Saudo Arabija ir Pietų Korėja, kurios abi žais pasaulio čempionate.

[Prisitaikyti treniruojant dvi skirtingas žaidėjų grupes] dabar tai jau yra lengva, nes dabartinė grupė yra mūsų pagrindinė komanda, jie su manimi yra pusantrų metų, nauja karta su patyrusiais žaidėjais, dabar tai jau yra lengviau. Jie žino mūsų strategiją, filosofiją, kaip norime žaisti ir treniruotis ir priimti kiekvienas rungtynes bei tobulėti toliau. Sunkiausia buvo prisitaikyti prie naujos laiko juostos“, – šyptelėjo A. Viðarssonas.

Islandija neretai yra įvardinama kaip pavyzdys, kaip mažai šaliai pasiekti gerų rezultatų (žaidimas Europos ir pasaulio čempionatuose). Islandų treneriui tai kelia pasididžiavimo jausmą.

„Tai yra kažkas, dėl ko labai didžiuojamės, Islandijoje turime tik apie 400 tūkstančių gyventojų, bet turime ganėtinai nemažai profesionalų, tokių, kurie žaidė aukštame lygyje, dėl to labai didžiuojamės. Tai atsispindi dabartinėje kartoje, kad tai nebuvo kažkoks atsitiktinumas, kad mums esą pasisekė su viena žaidėjų karta, bet ateina ir nauja karta, tad tai yra kažkas, ką norime tęsti toliau“, – kalbėjo treneris.

Tuo tarpu A. Gunnarssonui pastarasis mačas su Saudo Arabija buvo jubiliejinis 100-asis su savo šalies marškinėliais. Pagal šį rodiklį jis dabar yra ketvirtas per visą savo šalies istoriją.

„Didžiuojuosi, kad pasiekiau tą ribą, ne kiekvieną dieną žaidėjai pasiekia 100 mačų už savo šalį, žinoma, didžiuojuosi pasiekęs tokią ribą ir norėčiau, kad mačų būtų dar daugiau ir toliau žvelgiu į ateitį, noriu dalintis savo patirtimi su žaidėjais, kurie ateina“, – kalbėjo veteranas.

O ar yra planų aplenkti daugiausiai mačų rinktinėje sužaidusį ir vis dar joje esantį Bjirkirą Bjarnasoną (112 rungtynių)?

„Ne, nekonkuruoju su juo, turėjome tikrai gerą etapą kartu su juo, tad tikrai tarpusavyje nekonkuruojame“, – nusijuokė ekipos kapitonas.

Pabaigoje abu pašnekovai pasidalino savo spėjimais prieš jau sekmadienį startuojantį pasaulio futbolo čempionatą.

„Visada sakiau – mano favoritai Brazilija, gal šiek tiek ir Ispanija. Žinoma, paskutinį turnyrą turbūt žais ir Lionelis Messi, tad turbūt daug komandų galvoja apie laimėjimą. Bet man brazilai atrodo stipriausia komanda“, – teigė A. Gunnarssonas.

„Esu labai blogas spėjimuose. Kai buvau jaunesnis, man taip pat Brazilija buvo kažkas tokio. 1982-1986-ųjų Brazilijos sudėtis yra kažkas neįtikėtino, bet matysime. Svarbiausia bus prisitaikyti prie žaidimo Katare, o įprastai, kai čempionatai vyksta ne Europoje, Europos komandoms sekasi kiek sunkiau. Tad aš taip pat statyčiau už Braziliją, mano kapitonas visada yra teisus“, – pažvelgęs sau į kairę šyptelėjo ir A. Viðarssonas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių