Pereiti į pagrindinį turinį

Konservatoriai politikų turtą siūlo laikinai perduoti

Konservatoriai politikų turtą siūlo laikinai perduoti
Konservatoriai politikų turtą siūlo laikinai perduoti

Po ūkio ministrą ištikusio interesų skandalo konservatoriai siūlo visiems politikams savo turtą laikinai perduoti valdyti nepriklausomoms institucijoms.

O jų susitikimus su suinteresuotais asmenimis visada įrašinėti. Opozicija sako, kad tokie siūlymai be ateities ir taip bandoma tik demonstruoti, kad politinės duobės lopomos, praneša LTV „Šiandien“.

Nors sakoma, kad iš svetimų klaidų nepasimokysi, tačiau konservatorių suburta speciali darbo grupė surašė, kaip reikėtų koreguoti įstatymus, kad Dainiaus Kreivio likimas neištiktų kitų politikų.

Dabar jau atsistatydinęs ūkio ministras ilgai klampintas, kad atėjęs į politiką protegavo įmonę, kurią valdant anksčiau dalyvavo pats, o dabar – jo motina. Galiausiai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė verdiktą, kad ministras iš tiesų supainiojo viešuosius ir privačius interesus. Jam teko atsistatydinti.

Anot konservatorių darbo grupės, pirmiausia politikus nuo interesų konfliktų apsaugotų pakeista jų turto priežiūra.

„Siūlome numatyti naują nuostatą, kuri reikštų pareigą kiekvienam politikui nuo prezidento iki Seimo nario, mero, vicemero – maždaug 300 žmonių – perduoti vertybinius popierius, akcijas nesuinteresuotam valdytojui. Tai galėtų būti audito kompanijos, politiko parinktas nesuinteresuotas valdytojas“, – tvirtino darbo grupės vadovas Arvydas Anušauskas.

Anksčiau apie tokią galimybę buvo užsiminęs Konstitucinis Teismas, pats D. Kreivys ir Premjeras. Esą politikai savo turtą laikinai galėtų patikėti vadinamiesiems „akliesiems“ fondams, kurie populiarūs Amerikoje, Kanadoje, Britanijoje.

Tačiau opozicija atkerta, kad tobulinant įstatymus tokie siūlymai pritarimo tikrai nesulauks.

„Lietuvai kaip valstybei, kurioje nėra išvystyta kapitalo rinka, tokio fondo įkūrimas kainuotų didžiulius administravimo pinigus. Be to, manau, po metų ar dviejų tokių akcijų vertė nukristų, administravimo kaštai išaugtų, patirtų nuostolių pirmiausiai tie žmonės, kurie investuotų“, – aiškino Seimo opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius.

Interesų konfliktų taip pat siūloma vengti dar griežčiau tikrinant sprendimus priimančių politikų ir suinteresuotų asmenų susitikimus bei pokalbius.

„Turi būti privalomas principas tiek deklaruojant susitikimus su suinteresuotom grupėm, tiek įrašant visus posėdžius, susitikimus, kad būtų aišku“, – teigė A. Anušauskas.

Tarp siūlymų taip pat – teisėsaugai fiksuoti kiekvieną be išimties pranešimą apie korupciją, stiprinti pranešėjų apsaugą, blokuoti neteisėtą įtaką priimant įstatymus.

Tačiau opozicija tikina, kad konservatorių siūlymai nenauji ir neveiksmingi, esą tiesiog bandoma demonstruoti, kad politinius skandalus bandoma spręsti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų