„The New York Times“: Rusija kare jau panaudojo virš 200 uždraustų ginklų

 • Teksto dydis:

Kyjivui laukiant istorinio Europos Sąjungos (ES) sprendimo dėl Ukrainos narystės bloke, šalies prezidentas perspėja dėl aktyvesnių Rusijos priešiškų veiksmų tiek prieš Ukrainą, tiek prieš jos partnerius. Tuo metu amerikiečių dienraštis „The New York Times“ skelbia, kad Rusijos kariai prieš Ukrainą jau panaudojo daugiau kaip 210 tarptautinėmis sutartimis uždraustų ginklų. LNK praneša, kad „Azovstal“ gynėjai vis dar gyvi, tačiau kokiomis sąlygomis jie laikomi – neaišku.

Nors Rusija susitelkusi į puolimą Ukrainos Rytuose, tačiau amerikiečių karo ekspertai pastebi, kad jos artilerijos galios ir tikėtina nepakankamai stiprių pėstininkų dalinių vis dar neužtenka, kad Rusija galėtų žengti į priekį Sjeverodonecko srityje.

„Jau nebeturime kantrybės. Jau ilgai kentėjome, bet turime greitai užbaigti šitą reikalą. Turime daryti tą patį – kaip jie mus žudo, taip mes juos turime žudyti. Ir viskas“, – įsiaudrinusi kalbėjo senyva ukrainietė.

„Raketa nukrito iš viršaus, namas užsidegė, tada ugnis persimetė į kitą namą, po to dar į kitą“, – pasakojo ukrainietis.

„Turiu tris vaikus. Kai prasidėjo bombardavimas vos spėjau juos nuvesti į slėptuvę, pasislėpiau pats, o tada sprogo. Ko jie čia bombarduoja? Čia gi paprasti žmonės“, – Rusijos atakų prasmės nesuprato kitas ukrainietis.

„Buvau su vyru virtuvėje ir staiga pasigirdo pokštelėjimas. Nubėgome į slėptuvę, girdėjome sprogimus. Vėliau vyras išbėgo į lauką, sako – mūsų namo stogas dega“, – baisius įvykius prisiminė ukrainietė.

Mūsų žmonės tokie – jie laikosi, mūsų kariuomenė laikosi.

Pastarąją parą okupantai apšaudė Sumų regioną, surengė tris oro antskrydžius aplink Luhansko srities Lisičiansko miestą.

„Donbase tęsiasi įnirtingos kovos, ten Rusijos kariuomenė naudoja daugiausiai artilerijos, daugiausiai puolimo pajėgų, tačiau Sjeverodoneckas, Lisičianskas, Abdyfka, Krasnohorifka ir kiti karštieji taškai laikosi. Mūsų žmonės tokie – jie laikosi, mūsų kariuomenė laikosi. Aš esu dėkingas visiems, kurių stiprybė šiandien reiškia mūsų pergalę rytoj“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Amerikiečių dienraštis „The New York Times“ suskaičiavo, kad Rusijos kariai prieš Ukrainą jau panaudojo daugiau kaip 210 rūšių tarptautinėmis sutartimis uždraustų ginklų. 

Ukraina skelbia, kad Vakarų tiekiamos ginkluotės nepakanka – kai kur Rusija Ukrainą ginkluote esą lenkia dešimt kartų. 

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

Vokietija netiekia sunkiosios ginkluotės ir manau, kad tai – didelė klaida bandant atidėlioti sprendimus.

„Vokietija tiekia lengvąją ginkluotę ir mes suprantame, kad tai jau buvo didelis jų politikos pokytis, tačiau iki šiol ši šalis netiekia sunkiosios ginkluotės ir manau, kad tai – didelė Vokietijos klaida bandant atidėlioti sprendimus. Tikiuosi, kad po to, kai kancleris Olafas Scholzas ir kiti lyderiai savo akimis pamatė griuvėsius ir sunaikinimą, kurį rusai atnešė į mūsų žemę, galbūt tai gali pakeisti asmeninį nusiteikimą priimti sprendimus dėl papildomos ginkluotės. Mes tik siekiame save apsaugoti“, – teigė Ukrainos parlamentarė Ivanna Klympuš-Tsintsadze.

Pamatyti viską savo akimis į Ukrainą atvyko ir ES įgaliotinis žmogaus teisių klausimais Eamonas Gilmore. Jis apsilankė dėl ypatingo okupantų žiaurumo išgarsėjusioje Bučoje ir Irpinėje.

„Negalime gūžčioti pečiais ir sakyti, kad tai yra konflikto dalis. Tai yra nusikaltimai ir nusikaltimai turi būti ištirti, o kaltieji patraukti atsakomybėn“, – kalbėjo E. Gilmore.

Savo ruožtu, Ukrainos prezidentas skelbia, kad prasideda istorinė savaitė, mat ES turėtų apsispręsti, ar suteikti šaliai kandidatės bloke statusą.

„Akivaizdu, kad iš Rusijos reikėtų tikėtis didesnio priešiško aktyvumo tikslingai, demonstratyviai būtent šią savaitę ir ne tik prieš Ukrainą, bet ir prieš kitas Europos šalis. Ruošiamės, esame pasiruošę. Įspėjame partnerius – okupantai kaupia pajėgas Charkovo kryptimi, Zaporyžios srityje. Jie vėl smogė mūsų kuro infrastruktūrai, nori pabloginti situaciją su degalais. Žinoma, mes į tai reaguosime“, – tvirtino V. Zelenskis.

Paraišką dėl Ukrainos narystės ES V. Zelenskis pasirašė vasario 28-ąją. Europos Komisija (EK) praėjusią savaitę rekomendavo Europos Vadovų Tarybai (EVT) suteikti Ukrainai kandidatės į ES statusą. EVT sprendimą dėl Ukrainos narystės bloke tikimasi išgirsti savaitės pabaigoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių