Teismas leido suimti meilužę studentę nužudžiusį istorijos profesorių

Garsus rusų istorikas, prisipažinęs dėl savo meilužės studentės nužudymo, pirmadienį stojo prieš teismą ir buvo suimtas dviem mėnesiams, visuomenei vis garsiau raginant pradėti tyrimą dėl docento vykdyto įtariamo studenčių lytinio išnaudojimo.

Garsaus Napoleono eksperto byla vėl atkreipė dėmesį į smurtą prieš moteris Rusijoje, įskaitant jos akademinę aplinką. Kritikai sako, kad pareigūnai į tokius atvejus rimtai nereaguoja.

Sankt Peterburgo universitete dėstęs 63 metų O. Sokolovas prisipažino, kad nužudė savo 24 metų meilužę, buvusią studentę, ir supjaustė jos kūną.

Vyras buvo suimtas šeštadienį, kai buvo ištrauktas girtas iš Moikos upės su kuprine, kurioje buvo moters rankos.

Rusijos Sankt Peterburgo teismas pirmadienį leido dviem mėnesiams suimti nužudymu įtariamą istorijos profesorių Olegą Sokolovą.

Teismas atmetė gynybos prašymą skirti įtariamajam namų areštą.

O. Sokolovo advokatas Aleksandras Počujevas po teismo pranešė, kad artimiausiu metu istorikui bus pareikšti kaltinimai.

Įtariama, kad Anastasiją Ješčenko, su kuria vyras gyveno keletą pastarųjų metų, istorikas nužudė praėjusią savaitę.

Sankt Peterburgo valstybinis universitetas savo ruožtu pranešė, kad atleidžia docentą O. Sokolovą iš pareigų.

„Dėl to, kas įvyko, universitetas nutraukia santykius su docentu Sokolovu: jis bus atleistas, o jo akademinis krūvis bus paskirstytas kitiems dėstytojams. Universitetą šokiravo šis siaubingas nusikaltimas. Visos tragedijos aplinkybės bus nustatytos per tyrimą“, – sakoma universiteto pranešime.

Po pranešimų apie šį atvejį ir kilusių įtarimų, kad O. Sokolovas galėjo išnaudoti mažiausiai dar vieną savo studentę, visuomenė reikalauja valdžios imtis veiksmų.

„Šis atvejis aiškiai parodo, kad išnaudotojai visuomenėje yra nebaudžiami, – sakė Aliona Sadikova, Maskvoje įsikūrusio moterų krizių centro „Kitež“ vadovė.

Daugiau nei 5 tūkstančiai žmonių pasirašė peticiją internete, ragindami pareigūnus pradėti tyrimą dėl Sankt Peterburgo valstybinio universiteto, prezidento Vladimiro Putino alma mater, valdymo.

Peticijoje sakoma, kad O. Sokolovas „siaubingai“ elgėsi su savo studentais. Joje cituojama kita šio dėstytojo studentė, tvirtinanti, kad 2008 metais istorikas ją mušė, grasino nudeginti karštu lygintuvu ir nužudyti.

„Dėl nežinomų priežasčių šis smurtautojas sugebėjo išvengti bausmės“, – sakoma peticijoje. Joje taip pat raginama pradėti tyrimą dėl policijos pareigūnų, ignoravusių moters skundus.

Rusija neturi specialaus įstatymo, draudžiančio smurtą artimoje aplinkoje arba seksualinį priekabiavimą darbo vietoje. Per JAV ir kitas Vakarų šalis nuvilnijusi moterų teisių judėjimo „#MeToo“ banga Rusijoje didelio poveikio neturėjo.

Dauguma rusų įsitikinę, kad romantiški santykiai tarp viršininkų ir jų pavaldinių, o taip pat dėstytojų ir studentų, yra visiškai priimtini, jeigu abi partneriai jiems pritaria.

Supuvusi sistema

Maskvos teisininkė ir moterų teisių gynėja Aliona Popova sako, kad „mūsų supuvusi sistema dangstė“ O. Sokolovą – garsų istoriką, kuris mokėsi Sorbonoje ir palaikė glaudžius ryšius su Rusijos valdžia.

„Šios žmogžudystės galima buvo išvengti“, – parašė ji socialiniame tinkle „Facebook“.

Kita moterų teisių aktyvistė Ana Rivina naujienų agentūrai AFP sakė, kad smurtas prieš moteris dažnai yra ignoruojamas tol, kol „įvyksta kažkas siaubinga, nepakeičiama“.

„Mūsų visuomenė yra visiškai nepasiruošusi užsiimti smurto prevencija“, – kalbėjo A. Rivina, vadovaujanti vienam pagalbą smurto aukoms teikiančiam centrui.

Dauguma taip pat kritikavo dažnai nepriimtiną atmosferą akademinėse įstaigose.

Vieno socialinio tinklo paskyroje, skirtoje lytiniam smurtui, viena moteris rašo, jog universiteto dėstytojai dažnai siekia „seksualinių paslaugų“ iš „patrauklių studenčių“.

„Man gaila mūsų, jeigu apie šį persekiojimą universitetuose pagaliau nebus pradėta kalbėti viešai“, – parašė kita moteris Anastasija Chodyreva.

O. Sokolovas yra kelių knygų apie Prancūzijos imperatorių Napoleoną Bonaparte'ą (Napoleoną Bonapartą) autorius, kelių istorinių filmų apie Napoleono karą Rusijoje konsultantas. 2003 metais jis buvo apdovanotas Prancūzijos Garbės legiono ordinu.

O. Sokolovas ir A. Ješčenko yra kelių darbų bendraautoriai. Jiedu kartu studijavo Prancūzijos istoriją ir mėgo rengtis istoriniais kostiumais. O. Sokolovas dažnai apsirengdavo Napoleonu.

Įtariama, kad savo mylimąją istorikas nužudė kilus konfliktui, paskui nupjovė jai galvą, rankas ir kojas.

Taip pat pranešama, kad atsikratęs kūno jis ketino nusižudyti, prieš tai apsirengęs Napoleono kostiumu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Vieną kvailį traukia ant piemenių, o kitos kvaišos dėl kelių rublių kiša jam savo " brangenybes". . Dėl to ir kyla tokios problemos. Na, ir proga toms debilėms iš visokių organizacijų pažviegti, kokia bloga sistema ir kaip jas amžinai skriaudžia.

...

... portretas
Bus tų studenčių... pamoka kitoms. :/

Alis...

Alis... portretas
iškrypęs pusprotis...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių