Princas Harry nespėjo atsisveikinti su karaliene

Princas Harry atvyko į Škotijoje esančius Balmoralo rūmus praėjus beveik pusantros valandos po močiutės karalienės Elizabeth II mirties, rašo dailymail.co.uk.

Bakingamo rūmai ketvirtadienio vakarą, 18.30 val., paskelbė, kad mirė 96 metų Didžiosios Britanijos monarchė.

Skrydžio duomenys rodo, kad Sasekso hercogo lėktuvas tuo metu vis dar buvo ore ir oro uoste nusileido tik po penkiolikos minučių. Jis buvo pastebėtas sėdintis ant automobilio galinės sėdynės tik po 19 val.

Į rūmus Škotijoje jis su kitais karališkosios šeimos nariais karalienės mirtį apraudojo tik 19.52 val.

Princas Harry į Balmoralo rūmus išvyko vienas, be žmonos Meghan, nes ji ketvirtadienio vakarą turėjo dalyvauti „WellChild Awards“ ceremonijoje Londone, kurioje pagerbiami drąsūs sunkiai sergančių vaikų poelgiai. Hercogienė Meghan prie Harry Škotijoje prisijungs vėliau.

Paskutinį kartą jiedu karalienę matė birželio mėnesį, kai ši šventė platininį jubiliejų. Tada Harry ir Meghan pirmą kartą supažindino ją su savo dukra Lilibet. Būtent taip jos didenybę vadino vaikystėje.

Didžiuliai pokyčiai

Karalienė Elizabeth II į sostą atsisėdo būdama vos 25 metų, 1952-aisiais, ir įsiliejo į pasaulinę sceną, kurioje dominavo tokie politiniai veikėjai kaip kinų Mao Zedongas (Mao Dzedunas), Sovietų Sąjungos lyderis Josifas Stalinas ir JAV prezidentas Dwightas D. Eisenhoweris (Dvaitas D. Eizenhaueris).

Jos 70 metų trukęs valdymas aprėpė dviejų amžių sandūrą, kai vyko didžiuliai socialiniai, politiniai ir technologiniai sukrėtimai.

Pasaulyje subyrėjo paskutiniai didžiulės Britanijos imperijos likučiai, namuose – „Brexitas“ sukrėtė jos karalystės pamatus, o jos šeimos nariai susidūrė su virtine skandalų.

Tačiau visą laiką Elizabeth II išliko populiari ir buvo ne tik Jungtinės Karalystės, bet ir 14 buvusių britų kolonijų, įskaitant Australiją, Kanadą ir Naująją Zelandiją, karalienė ir valstybės vadovė.

Ji taip pat vadovavo 56 valstybių Sandraugai, kurioje gyvena ketvirtadalis žmonijos, ir buvo Anglikonų Bažnyčios, pasaulinės anglikonų bendruomenės motininės bažnyčios, galva.

Tačiau po jos mirties taip pat bus keliami klausimai, ar dar nepraėjo Britanijos monarchijos aukso amžius, kaip tokia senoviška institucija gali išlikti gyvybinga šiuolaikiniais laikais ir ar Charlesas sulauks tokios pat pagarbos, ar valdys savo motinos šešėlyje.

Oficialus gedulas

Televizijos ir radijo stotys nutraukė įprastas programas, kad paskelbtų šią žinią, o jos ilgam gyvenimui ir valdymui atminti buvo sudaryti specialios programos.

Pranešus žinią apie monarchės mirtį, skambėjo nacionalinis himnas „God Save the Queen“. Vėliavos buvo nuleistos iki pusės stiebo, o bažnyčių varpai skambėjo atminti moteriai, kadaise vadintai „paskutine pasaulio monarche“.

Nacionalinis gedulas baigsis paskutiniu viešu atsisveikinimu su karaliene Vestminsterio abatijoje Londono centre.

Charleso karūnavimas – sudėtingas, tradicijomis ir istorija persmelktas ritualas – vyks toje pačioje istorinėje aplinkoje, kaip ir prieš daugelį šimtmečių. Karūnavimo data dar nepaskelbta.

Ilgaamžiškumas

Elizabeth Alexandra Mary Windsor (Elizabet Aleksandra Meri Vindzor) daugumai jos pavaldinių buvo vienintelis monarchas, kurį jie kada nors pažinojo – nekintanti figūra ant pašto ženklų, banknotų ir monetų.

Populiariosios kultūros ikona netrukusi tapti nedidelio ūgio karalienė buvo akimirksniu atpažįstama dėl savo ryškiaspalvių kostiumėlių ir prie jų priderintų skrybėlaičių, perlų vėrinio, pirštinaičių ir rankinių.

Jai valdant karališkosios šeimos atstovai iš sustabarėjusių, nuošalių figūrų tapo bulvarinių laikraščių taikiniais, o vėliau juos iš naujo išpopuliarino serialai, tokie kaip „Karūna“ (The Crown), mėgstami dešimčių milijonų žiūrovų visame pasaulyje.

Jos laikotarpis soste apėmė nepaprastų pokyčių epochą – nuo Šaltojo karo iki Rugsėjo 11-osios išpuolių, nuo klimato kaitos iki koronaviruso, nuo popierinių laiškų ir garlaivių iki elektroninio pašto ir kosmoso tyrinėjimų.

Ji tapo pokario Didžiosios Britanijos įsikūnijimu ir jungtimi tarp moderniosios epochos ir praėjusio amžiaus.

Būdama vienos garsiausių pasaulio šeimų motina, ji visą laiką sulaukė didžiulio visuomenės palaikymo ir net pergyveno neigiamą reakciją po Charleso pirmosios žmonos Dianos mirties 1997 metais.

Neseniai karališkąją šeimą sukrėtė princo Harry ir jo žmonos Meghan (Meghan) teiginiai apie rasizmą karališkojoje šeimoje.

Buvęs britų armijos kapitonas Harry ir televizijos aktorė, maišytos rasės amerikietė Meghan po savo vestuvių 2018 metais buvo vadinami moderniu monarchijos veidu.

Tačiau po mažiau nei dvejų mietų jie pasitraukė iš karališkosios šeimos gyvenimo ir persikraustė į JAV, pažerdami virtinę kaltinimų, taip pat ir rasizmu.

Elizabeth II taip pat išgyveno skandalą, susijusį su jos antruoju sūnumi princu Andrew, kurio draugystė su už lytinius nusikaltimus nuteistais velioniu Jeffrey Epsteinu (Džefriu Epsteinu) bei Ghislaine Maxwell (Gislen Maksvel) visuomenėje kėlė pasipiktinimą ir lėmė, kad JAV jam buvo iškelta civilinė byla dėl seksualinės prievartos. Galiausiai ji buvo nutraukta.



NAUJAUSI KOMENTARAI

2 netikras

2 netikras portretas
Eik tu zinai kur, fizdunas. Skamba taip Apie mirusios arba gerai arba tiesa... Tad eik savo svarus i naujus su Charlzu iskeisk, atsirado mar cia anglofilas...

Netikras

Netikras portretas
Komentatoriai ( kai kurie pvz.siaurine lape ir pan. )nekiškit savo snargliotu nosių .Jeigu nesugebate parasyti normalu kom.tai gal prisiminkite patarle “ apie mirusi arba gerai arba nieko “

Kosmaras

Kosmaras portretas
Svarbu zmonele salia… :)))
VISI KOMENTARAI 28

Galerijos

Daugiau straipsnių