Nukentėjusiųjų paramos grupės ir tradicionalistai išreiškė pasipiktinimą dėl Dominique Spinos (Dominiko Spinos), kuris 2006 metais buvo pripažintas kaltu dėl šešiolikmečio išžaginimo ir nuteistas penkerius metus kalėti.
Tulūzos arkivyskupas Guy de Kerimelis (Gi de Kerimelis) birželį priėmė kontraversišką sprendimą paskirti D. Spiną vyskupijos kancleriu ir pavedė jam vadovauti archyvams.
Kanonų kodekse nustatyta, kad kancleris turi būti „sąžiningos reputacijos ir nekelti jokių įtarimų“.
G de. Kerimelis teigė, kad skirdamas kunigą jis veikė iš „gailestingumo“ ir kad „neturėjo dėl ko priekaištauti“ kunigui, atliekančiam „administracines pareigas“.
Ketvirtadienį išplatintame pareiškime, kuris buvo paskelbtas augant protestams, G. de Kerimelis pripažino katalikų „nesupratimą ir klausimus“, tačiau dar kartą pakartojo, kad be „gailestingumo“ D. Spinai gresia „socialinė mirtis“.
„Tai jokiu būdu nėra nusikaltimo sumenkinimas“, o auka turi būti „pripažinta ir jai turi būti padedama“, tvirtino jis.
Dėl šios temos jautrumo katalikų vadovai nenorėjo viešai kalbėti, tačiau vienas vyskupas, pageidavęs anonimiškumo, naujienų agentūrai AFP sakė, kad šis paskyrimas yra didelė gėda Bažnyčiai.
„Kunigas, nuteistas už sunkius lytinius nusikaltimus, negali vėl užimti atsakingų pareigų. Turėtume galėti tai pasakyti“, – pridūrė vyskupas.
Gailestingumas nėra nuteistojo reabilitavimas į kanonines pareigas.
Bendrame pareiškime kelios nukentėjusiųjų nuo seksualinės prievartos katalikiškose mokyklose grupės išreiškė gilų pasipiktinimą ir pyktį dėl šio paskyrimo.
Katalikiška žiniasklaida taip pat pasmerkė šį sprendimą.
Katalikiškas dienraštis „La Croix“ teigė, kad „gailestingumo principas negali būti naudojamas kaip skubotas pateisinimas“.
Tradicionalistų tinklalapis „Riposte Catholique“ paskyrimą pavadino nepateisinamu ir teigė, kad turėtų įsikišti Vatikanas.
„Gailestingumas nėra nuteistojo reabilitavimas į kanonines pareigas“, – komentavo konservatyvia linija garsėjanti krikščioniška interneto svetainė „Tribune Chretienne“.
Prancūzijos Katalikų Bažnyčią krečia keli seksualiniai skandalai jos valdomose mokyklose ir kaltinimai ilgus metus besitęsusiu seksualiniu išnaudojimu, mesti abatui Pierre'ui (Pjerui), kadaise vargšų gynimo ikona laikytam dvasininkui, kuris mirė 2007 metais.
Bažnyčia įsteigė dvi komisijas dėl pripažinimo ir kompensacijų už plačiai paplitusius išnaudojimo atvejus, kuriuos atskleidė 2021 metais paskelbtas nepriklausomas tyrimas.
(be temos)
(be temos)
(be temos)