Mianmare nepaisant chuntos įspėjimo tęsiasi didžiuliai protestai prieš perversmą

Mianmare pirmadienį dešimtys tūkstančių žmonių vėl susirinko protestuoti prieš perversmą, nepaisydami atviro chuntos grasinimo, kad ji pasirengusi panaudoti mirtiną jėgą „anarchijai“ pažaboti.  

Šį spėjimą chunta paskelbė po savaitgalį vykusių demonstracijų, per kurias buvo nušauti trys žmonės, taip pat po sekmadienį įvykusių jaunos moters, pašautos per ankstesnį mitingą, laidotuvių. 

Didžiulės demonstracijos Mianmarą purto nuo vasario 1 dienos, kai kariuomenė įvykdė perversmą ir sulaikė civilinę šalies lyderę Aung San Suu Kyi (Aung San Su Či), nutraukdama dešimtmetį trukusį šalies demokratijos eksperimentą.

Pilietinio nepaklusnumo kampanijai paralyžiavus daugelį vyriausybės operacijų, taip pat verslą ir bankų veiklą, sekmadienį vakare chunta pasiuntė nerimą keliantį signalą, kad jos kantrybė baigia išsekti.

„Dabar protestuotojai kursto žmones, ypač emocingus paauglius ir jaunuolius, pasirinkti konfrontacijos kelią, kur jų laukia mirtis“, – nurodė chunta pareiškime, perskaitytame per valstybinę televiziją MRTV. 

Pareiškime mjanmų kalba, kurio angliškas tekstas buvo rodomas televizijos ekrane, protestuotojai įspėjami nekurstyti „riaušių ir anarchijos“.

Visgi šis įspėjimas neįbaugino demonstrantų – pirmadienį didžiausiame šalies mieste Jangone į protestus vėl susirinko dešimtys tūkstančių žmonių.

„Atėjome šiandien prisijungti prie protesto, kovoti iki pergalės“, – sakė 23 metų universiteto studentas Kyaw Kyaw (Čio Čio).

„Mums neramu dėl griežtų priemonių, tačiau judėsime pirmyn. Esame labai pikti“, – kalbėjo jis.

Jangone pirmadienį buvo sutelktos gausesnės saugumo pajėgos. Keliuose buvo matyti policijos ir karinių sunkvežimių, o ambasadų rajonas buvo užtvertas barikadomis. 

Kitas naujienų agentūros AFP kalbintas protestuotojas taip pat demonstravo ryžtą.

„Kariuomenė nepagrįstai perėmė valdžią iš išrinktos civilinės vyriausybės“, – sakė 29 metų protestuotojas, pageidavęs neviešinti savo vardo.

„Kovosime, kol susigrąžinsime laisvę, demokratiją ir teisingumą“, – pridūrė jis.

Tūkstančiai žmonių taip pat susirinko į protestus Neipide – šalies sostinėje ir kariuomenės bastione. Dalis protestuotojų suko ratus motociklais ir spaudė garso signalus. 

Didžiuliai protestai vyko ir Mjitčinos bei Davėjaus miestuose.

Jangone ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose pirmadienį neveikė daugelis įmonių, aidint raginimams skelbti visuotinį streiką, kad būtų suteiktas dar didesnis impulsas pilietinio nepaklusnumo judėjimui.   NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių