Savivaldybės pareigūnas naujienų agentūrai AFP sakė, kad gyventojai paraginti evakuotis į „mokyklos sporto aikštelę Akuseki saloje“. Tai – viena iš Tokaros salų grandinės, esančios piečiau Kiūšiū regiono, kurį nuo birželio 21 d. supurtė 1031 žemės drebėjimas, salų.
Apie didelę žalą nepranešta.
Ketvirtadienį netoli Akuseki salos įvyko 5,5 balo žemės drebėjimas. Ankstesnę dieną irgi užregistruotas tokio paties stiprumo požeminis smūgis. Septynios iš 12 atokių Tokaros salų yra gyvenamos, turi maždaug 700 gyventojų.
Pasak Japonijos meteorologijos agentūros (JMA) žemės drebėjimų ir cunamių stebėjimo skyriaus direktoriaus Ayatakos Ebitos, ketvirtadienio žemės drebėjimas cunamio pavojaus nekėlė. Jis tik perspėjo, kad vietovėse, kuriose žemės drebėjimai buvo stiprūs, padidėjo nuošliaužų pavojus, gali sugriūti namai, tikėtina, kad stiprių požeminių smūgių bus ir daugiau.
Panašus intensyvaus seisminio aktyvumo laikotarpis Tokaros rajone buvo 2023 m. rugsėjį, kai buvo užregistruoti 346 žemės drebėjimai.
Japonija yra viena seismiškai aktyviausių pasaulio šalių, ji yra ant keturių pagrindinių tektoninių plokščių Ramiojo vandenyno vadinamojo ugnies žiedo vakariniame pakraštyje. Kasmet salyne, kuriame gyvena maždaug 125 mln. žmonių, įvyksta maždaug 1500 požeminių smūgių ir tai sudaro apie 18 proc. visų žemės drebėjimų pasaulyje.
Žemės drebėjimus itin sunku numatyti, tačiau sausio mėnesį vyriausybės komisija padidino didelio smūgio Nankai įduboje prie Japonijos krantų per ateinančius 30 metų tikimybę iki 75–82 procentų. Kovo mėnesį, vyriausybė paskelbė naują vertinimą, kuriame sakoma, kad toks „didžiulis žemės drebėjimas“ ir jo sukeltas cunamis galėtų pražudyti net 298 tūkst. žmonių ir padaryti iki 2 trln. dolerių žalos.
Kai kurie užsienio turistai susilaiko nuo kelionių į Japoniją dėl nepagrįstos baimės, kurstomos socialinėje žiniasklaidoje, kad didelis žemės drebėjimas neišvengiamas. Viename pranešime buvo sakoma, kad tokia katastrofa įvyks 2025 m. liepos 5 dieną. JMA tokius pranešimus vadina melagingais ir teigia, kad net ir pasitelkiant šiuolaikinį mokslą bei technologijas, žemės drebėjimų numatyti neįmanoma.
Naujausi komentarai