Maskvoje vilnija A. Navalno šalininkų protestai: tarp sulaikytųjų – Kremliaus kritiko žmona

Rusijoje daugiau kaip 1,6 tūkst. protestuotojų šeštadienį buvo sulaikyti per dešimtyse miestų surengtas masines akcijas, skirtas pademonstruoti solidarumą su suimtu iškiliu Kremliaus kritiku Aleksejumi Navalnu, o Maskvoje prasidėjo riaušių milicijos susirėmimai su demonstrantais.

Tinklalapio „OVD-Info“, renkančio informaciją apie areštus per politinius protestus Rusijoje, duomenimis, šalies miestuose vykstančių protestų metu buvo sulaikyta mažiausiai 1 614 žmonės, įskaitant daugiau kaip 500 – Maskvoje.

Sostinėje esantys naujienų agentūros AFP žurnalistai sakė, kad policija vaikė demonstrantus guminėmis lazdomis, o dalis protestuotojų susirėmė su pareigūnais.

A. Navalnas, laikomas garsiausiu ilgamečiu prezidento Vladimiro Putino priešininku, buvo sulaikytas sausio 17 dieną, kai grįžo į Maskvą iš Vokietijos, kur kelis mėnesius buvo gydomas po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Opozicionierius pareiškė, kad pasikėsinimą į jo gyvybę organizavo Kremlius.

Tuo tarpu Rusijos teisėsaugos institucijos tvirtina, esą būdamas Vokietijoje A. Navalnas pažeidė lygtinės bausmės, skirtos baudžiamojoje byloje, kuri, pasak politiko, buvo neteisėta, sąlygas.

Vasario pradžioje turėtų įvykti teismas, kuris nuspręs, ar A. Navalnas turės atlikti trejų su puse metų laisvės atėmimo bausmę.

Anksčiau šeštadienį tūkstančiai žmonių susirinko Tolimųjų Rytų, Sibiro ir Uralo regionų miestuose, nepaisydami policijos perspėjimų panaudoti jėgą ir kai kur spaudusio didelio speigo.

AFP žurnalistai Maskvoje matė keletą protestuotojų, sunkiai sužeistų per susirėmimus su milicija. Kaip pranešama, šios demonstracijos prieš vyriausybę yra didžiausios sostinėje per pastaruosius dvejus metus.

Tarp sostinėje sulaikytų protestuotojų buvo A. Navalno žmona Julija Navalnaja, bet vėliau portalas „MBCh Media“ pranešė, kad jis buvo paleista iš areštinės.

Apie 10 tūkst. žmonių išėjo į gatves antrame pagal dydį šalies mieste Sankt Peterburge. Demonstrantai protestavo prieš prezidentą Vladimirą Putiną ir reikalavo paleisti A. Navalną, sakė vienas AFP reporteris.

Protestai Maskvoje laikomi didžiausiai nuo 2019 metų, kai A. Navalno šalininkai buvo išėję į gatves reikalauti laisvų vietos valdžios rinkimų.

A. Navalno žmona Julija Navalnaja per „Instagram“ pranešė, kad ją taip pat sulaikė policija.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @yulia_navalnaya

„Atleiskite už blogą kokybę. [Milicijos furgone] labai blogas apšvietimas“, – žinutėje prie savo asmenukės tamsiame fone, kuriame taip pat matyti dalis grotuoto lango, rašė J. Navalnaja.

Atleiskite už blogą kokybę. [Milicijos furgone] labai blogas apšvietimas.

Socialiniuose tinkluose taip pat buvo skelbiama daug nuotraukų ir vaizdo įrašų, kuriuose matomos tūkstančių protestuotojų minios, užpildžiusios ištisas gatves Maskvoje, Sankt Peterburge ir kai kuriuose kituose miestuose. Žmonės skandavo „Putinas – vagis“, „Laisvę Navalnui“, „Šalin carą“ ir kitus šūkius.

Maskvos milicija ketvirtadienį sulaikė tris pagrindinius A. Navalno bendražygius, dviem iš kurių skirtas devynių ir dešimties parų areštas.

Ruošiantis demonstracijoms A. Navalno komanda per „YouTube“ paskelbė reportažą, kuriame apžvelgiamas tyrimas dėl esą V. Putinui priklausančio prabangaus komplekso Juodosios jūros pakrantėje ir paragino opozicijos šalininkus išeiti į gatves.

Reportaže apie „Putino rūmus“ teigiama, kad Rusijos prezidentui priklauso 17 691 kvadratinio metro ploto valda – 39 kartus didesnis už Monako Kunigaikštystę.

Beveik dviejų valandų trukmės vaizdo reportažas nuo antradienio buvo peržiūrėtas daugiau nei 65 milijonus kartų ir tapo žiūrimiausiu Kremliaus kritiko tyrimo filmu „YouTube“ platformoje.

Kremlius paneigė, kad valda priklauso V. Putinui.

Valdžia pažadėjo griežtai kovoti ir pasitelkti policiją sakydama, kad nesankcionuoti viešieji renginiai bus „nedelsiant numalšinti“.NAUJAUSI KOMENTARAI

TU NEGAZDINK

TU NEGAZDINK portretas
MAGADANU PIDARE JOBANAS .PRAPUTINISTAS .GERAI TAU LETUVOI GIVENASI GAISINA.PUTISKA.

Išvada

Išvada portretas
Gaus bananų nususę piemenys ir apsiramins. O jei bus mažai -Sevvostlago barakai Magadane dar ne visai supuvę, paremontuos ir bus užpildyti kaip senais gerais laikais.

ciapajevas

ciapajevas portretas
navicioko ten jiems visiems
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių