Italijoje – viaduko katastrofos aukų laidotuvės, rasta daugiau žuvusiųjų

 • Teksto dydis:

Genujoje sugriuvusio tilto nuolaužas ardantys ugniagesiai viename sutraiškytame automobilyje aptiko žuvusiųjų palaikų, šeštadienį naujienų agentūrai AFP pranešė specialiosios tarnybos, Italijai ruošiantis laidoti tragedijos aukas per valstybinių laidotuvių ceremoniją.

Civilinės saugos agentūra neįvardijo žuvusiųjų skaičiaus, bet Italijos žiniasklaida informavo, kad buvo rasti trys vienos šeimos nariai, įskaitant mažą mergaitę.

Šiuo metu oficialus tragedijos aukų skaičius yra 38.

„Galime pasakyti tik tiek, kad priešgaisrinė tarnyba šįryt rado automobilį su žmonių palaikais“, – naujienų agentūrai AFP sakė Civilinės saugos agentūros vienas atstovas.

„Negalime nurodyti skaičiaus, nes nežinome, kiek kūnų yra viduje – tai labai sudėtinga operacija“, – pridūrė jis.

Po 8 val. (9 val. Lietuvos laiku) Italijos priešgaisrinė tarnyba paskelbė aptikusi vieno iš automobilių, „remiantis pranešimais, važiavusio viaduku griūties metu“, „sunaikintas nuolaužas“.

Italų žiniasklaida skelbia, kad iš 45 m aukščio nukritęs automobilis buvo sutraiškytas milžiniško betono luito.

Valstybinės laidotuvės turi prasidėti Genujoje 11 val. 30 min. (12 val. 30 min. Lietuvos laiku).

Tvyro artimųjų pasipiktinimas

Italija šeštadienį ruošiasi oficialiai pagerbti žuvusiuosius per viaduko griūtį Genujoje, bet kai kurie pasipiktinę artimieji sako boikotuosiantys šias ceremonijas.

Populistų vyriausybė atsakomybę už antradienį įvykusią tragedija priskyrė viaduko operatorei bei pagrasino nutraukti sutartis su šia bendrove.

Vietos valdžia paskelbė gedulą ir planuoja surengti Genujos merijoje valstybinių laidotuvių ceremoniją.

Prie merijos pastato penktadienį susirinkę artimieji laikė apkabinę karstus ir prie jų meldėsi. Daugelis jų atsinešė gėlių ir žuvusiųjų nuotraukų.

Tačiau, kaip pranešė laikraštis „La Stampa“, 17 aukų šeimos nariai atsisakė dalyvauti ceremonijoje, o dar septyni artimieji tebesprendžia, ar prisijungs prie boikoto.

„Už tai atsakingi valdininkai; tegul jie nerodo savo veidų – šis politikų paradas yra gėdingas“, – citavo spauda vieno iš keturių žuvusių Neapolio gyventojų motiną.

Valstybinėms laidotuvėms ketina vadovauti prezidentas Sergio Mattarella (Serdžas Matarela) ir ministras pirmininkas Giuseppe Conte (Džuzepė Kontė).

Tuo tarpu dar vienos aukos iš Neapolio tėvas socialiniuose tinkluose išreiškė savo pasipiktiną rengiama ceremonija.

„Mano sūnus netaps tiesiog skaičiumi žuvusiųjų dėl Italijos nesėkmių sąraše“, – sakė gedintis tėvas Roberto (Robertas).

„Norime ne šio laidotuvių farso, o privačios ceremonijos“, – pridūrė jis.

Vyriausybė kaltina infrastruktūros milžinę „Autostrade per L'Italia“ per mažai investavus į sugriuvusio tilto priežiūrą ir grasina nutraukti su šia bendrove pasirašytas pelningas sutartis.

Vidaus reikalų ministras Matteo Salvini (Matėjas Salvinis) savo ruožtu pareikalavo, kad kompanija išmokėtų iki 500 mln. eurų – ši suma, pasako jo, būtų skirta kompensacijoms šeimoms ir padėtų vietos valdžiai likviduoti tragedijos pasekmes.

Nepaprastoji padėtis

Dėl 7-ame dešimtmetyje pastatyto Morandi (Morandžio) viaduko konstrukcijos jau seniai kildavo įvairių problemų. Statinio techninė priežiūra buvo labai brangi, o inžinerijos ekspertai ne kartą kritikavo projektą.

Tilto griūtis išprovokavo nuogąstavimus dėl pasenusios infrastruktūros visame pasaulyje.

Italija paskelbė regione vienerius metus galiosiančią nepaprastąjį padėtį.

Beveik pusę Italijos greitkelių prižiūrinčios „Autostrade“ skaičiavimais, viadukui atstatyti prireiks penkių mėnesių.

Įmonė neigia, kad taupė lėšas greitkelio priežiūrai ir pareiškė nuo 2012-ųjų kasmet investavusi į „tinklo saugumą, priežiūrą ir stiprinimą“ per milijardą eurų.

Tuo tarpu „Atlantia“ – „Autostrade“ kontroliuojanti holdingo bendrovė, kurios 30 proc. akcijų priklauso mados imperijai „Benetton“ – perspėjo vyriausybę, kad jai tektų atlyginti mažiausiai iki 2038-ųjų galiojančios sutarties vertę.

Premjeras G. Conte savo ruožtu pareiškė, kad „Autostrade“ privalo užtikrinti šio viaduko priežiūrą ir garantuoti visų juo keliaujančių saugumą“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Cia ne tragedijos aukos

Cia ne tragedijos aukos portretas
O valdzios aplaidumo aukos. Kokia buvo viaduko technine bukle,kad tai i vyko? Cia juk ne zemes drebejimas,o aplaidumas
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių