Kalbėdama pirmadienį įvykusiame posėdyje ji sakė, kad karių dislokavimas yra „sudėtingiausias ir mažiausiai veiksmingas“ būdas užtikrinti taiką Ukrainoje, teigiama žiniasklaidoje pasirodžiusiuose straipsniuose, kuriuose skelbiamą informaciją naujienų agentūrai AFP patvirtino minėtasis šaltinis.
G. Meloni taip pat pabrėžė, kaip svarbu, kad diskusijose dėl Ukrainos ir Europos saugumo dalyvautų Jungtinės Valstijos, sakydama, kad vadovų susitikimas neturėtų tapti iniciatyva „prieš Trumpą“.
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį sušaukė neeilinį Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Lenkijos, Ispanijos, Nyderlandų, Danijos, ES ir NATO vadovų susitikimą, kad aptartų pasikeitusią Vašingtono politiką Ukrainos atžvilgiu.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas praėjusią savaitę paliko Kyjivą ir jo rėmėjus stovėti nuošalėje, kai pats paskambino savo kolegai Rusijoje Vladimirui Putinui, kad susitartų dėl derybų užbaigti konfliktą.
Pranešama, kad nacionalistinių pažiūrų G. Meloni, kurios bendražygiai ją įsivaizduoja galima jungiamąja grandimi tarp ES ir Vašingtono, nebuvo tikra, ar dalyvaus viršūnių susitikime, mat jai labiau patiktų formalios ES diskusijos.
Kraštutinės dešinės „Italijos brolių“ partijos vadovė galiausiai pasirodė susitikime, tačiau iš jo išvyko, nieko viešai nekomentuodama.
Ji jau beveik tris savaites nebendrauja su žurnalistais, vengdama komentuoti didžiąją dalį D. Trumpo pasisakymų.
Nepaisant ilgamečių santykių su Rusija, 2022 m. vasarį prasidėjus Ukrainos invazijai, Italija tvirtai rėmė Ukrainą, nusiųsdama Kyjivui ginklų ir pagalbos, kad padėtų jam apsiginti.