Archie motina Hollie Dance (Holi Dans) sakė, kad išjungus dirbtinio plaučių vėdinimo aparatą jos sūnus mirė tik praėjus daugiau kaip dviem valandoms.
„Toks gražus mažas berniukas. Jis kovojo iki pat galo“, – mama kūkčiodama sakė žurnalistams prie Londono karališkosios ligoninės.
„Esu išdidžiausia mama pasaulyje“, – pridūrė H. Dance, kartu su kitais giminaičiais praleidusi naktį prie Archie lovos.
Balandžio 7 dieną Archie mama rado sūnų namuose be sąmonės. Ant jo kaklo matėsi veržimo žymių. Berniuko tėvai mano, kad jis veikiausiai bandė atlikti kažkokį internetinį iššūkį, kuris baigėsi tragiškai.
Prie ligoninės Londono rytuose įėjimo žmonės dėjo gėles ir atvirukus su užuojautos pareiškimais, taip pat uždegė A raidės pavidalu išdėliotas žvakeles.
Birželį Jungtinės Karalystės teismas nusprendė, kad Archie gyvybę palaikančio gydymo nutraukimas atitinka jo interesus, nes gydytojai mano, kad jo smegenys mirusios. Vis dėlto šeima kovojo, kad šį sprendimą pakeistų.
Argumentuodami, kad Archie galėtų padėti gydymas Italijoje arba Japonijoje, tėvai nuėjo iki pat Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) Strasbūre, bet šis praeitą savaitę atsisakė svarstyti jų skundą.
Tėvai taip pat pralaimėjo bandymą pasiekti, kad paskutinėmis savo gyvenimo valandomis Archie būtų perkeltas į hospisą.
„Visi teisiniai būdai buvo išeikvoti“, – penktadienį sakė aktyvistų grupės „Christian Concern“, rėmusios Archie šeimos pastangas, atstovas.
Šeima sugniuždyta ir leidžia brangų laiką su Archie.
„Šeima sugniuždyta ir leidžia brangų laiką su Archie“, – pridūrė jis.
Charlie įstatymas
Šis atvejis buvo tik vienas iš virtinės, kai nevilties apimti tėvai nesėkmingai bandė kovoti Britanijos teismuose dėl jų vaikų gyvybės palaikymo.
Tokių grupių kaip „Christian Concern“ vaidmuo sulaukdavo kritikos, kad visų susijusių asmenų kančios be reikalo pailginamos.
Tokios grupės dažnai veikia siekdamos savų tikslų, sakė Oksfordo universitete dirbantis medicinos etikos profesorius Dominicas Wilkinsonas (Dominikas Vilkinsonas).
„Jų politinės ar kitos pažiūros gali būti įvairios, ir jos turi priežastį būti linkusios sakyti tėvams dalykus, kurie galbūt nėra tikslūs“, – ekspertas sakė televizijai „Sky“.
2018 metų balandį 23 mėnesių Alfie Evansas (Alfis Evansas) mirė Liverpulio gydytojams išjungus gyvybės palaikymo sistemas po didelio atgarsio sulaukusios teisinė kovos tarp ligoninės ir vaiko tėvų.
Jo tėvai sulaukė popiežiaus Pranciškaus paramos, bandydami išvežti sūnų į vieną kliniką Romoje, bet jų apeliacija buvo atmesta paskutinės instancijos teismo.
2016 metais gimęs Charlie Gardas (Čarlis Gardas), dėl retos įgimtos mitochondrijų ydos kentėjęs nuo progresuojančios raumenų atrofijos, mirė likus savaitei iki jo pirmojo gimtadienio, kai gydytojai išjungė jo gyvybę palaikiusius aparatus.
Jo tėvai penkis mėnesius kovojo teismuose, kad Charlie galėtų būti išgabentas į Jungtines Valstijas eksperimentiniam gydymui. Berniuko šeimą parėmė tuometis JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ir evangelikų grupės.
Tėvai reikalavo, kad JK vyriausybė priimtų pasiūlytą „Charlie įstatymą“, sustiprinantį tėvų teises iškilus ginčų dėl jų vaikų gydymo.
„Visa sistema buvo nukreipta prieš mus“, – penktadienį sakė Archie motina H. Dance. Tačiau daugelis socialiniuose tinkluose taip pat kėlė klausimą dėl mamos veiksmų ir šeimos organizuotos lėšų rinkimo akcijos.
„Reforma dabar turi ateiti per Charlie įstatymą, kad nebeturėtų praeiti nė vienas iš tėvų“, – kalbėjo H. Dance.
Naujausi komentarai