Indijoje nuslinkus trims nuošliaužoms žuvo 36, dingo dar dešimtys žmonių

Indijos vakaruose dėl musoninių liūčių nuslinkus trims nuošliaužoms žuvo 36 žmonės, o dar dešimtys gali būti likę po žemėmis, penktadienį pranešė vienas vietos pareigūnas.

Nuošliaužos ketvirtadienį nuslinko Raigarho rajone.

„Vis dar įstrigę mažiausiai 35–40 žmonių; bandome juos išgelbėti“, – naujienų agentūrai AFP sakė pareigūnas.

Visoje Maharaštros valstijoje, kur įsikūręs Indijos finansų centras Mumbajus, nepaliaujamos liūtys ir potvyniai nuo išorinio pasaulio atkirto tūkstančius gyventojų.

Prie gelbėjimo operacijų prisidėjo šalies karinis jūrų laivynas ir oro pajėgos.

Gelbėtojams trukdo tai, kad nuošliaužos užpylė kelių, taip pat ir pagrindinį kelią, jungiantį Mumbajų su Goa.

Vis dar įstrigę mažiausiai 35–40 žmonių; bandome juos išgelbėti.

Kai kuriose Čiplūno miesto, esančio 250 km nuo Mumbajaus, dalyse po 24 val. trukusios liūties vanduo pakilo 3,5 metro. Patvinusi Vašištės upė užliejo gatves ir namus.

Indijos karinis jūrų laivynas į paveiktus rajonus nusiuntė septynias gelbėtojų komandas, aprūpintas guminėmis valtimis, gelbėjimo liemenėmis ir gelbėjimo plūdėmis, taip pat sraigtasparnį įstrigusiems žmonėms gelbėti. Kiekvieną komandą lydi narai.

Indijos meteorologijos departamentas paskelbė „raudonus“ perspėjimus keliems Maharaštros regionams ir nurodė, kad liūtys tęsis dar kelias dienas.

Dažnas pavojus

Lietus taip pat užpylė vandens valymo kompleksą ir sutrikdė tiekimą daugumoje 20 mln. gyventojų turinčio Mumbajaus dalių, pranešė pareigūnai.

Potvyniai ir žemės nuošliaužos yra dažni musonų sezonu, kuris Indijoje tęsiasi nuo birželio iki rugsėjo. Per sezonines liūtis taip pat sugriūva prastai pastatytų namų ir sienų.

Praėjusį savaitgalį Mumbajuje griuvus vienai sienai ir nuslinkus nuošliaužai žuvo mažiausiai 34 žmonės.

Praėjusį mėnesį 12 žmonių žuvo sugriuvus pastatui viename Mumbajaus lūšnyne.

Pernai rugsėjį 39 žmonės žuvo Bhivandyje netoli Mumbajaus sugriuvus trijų aukštų daugiabučiui.

Dėl klimato kaitos musonai Indijoje stiprėja, rodo balandį paskelbta Potsdamo klimato poveikio tyrimų instituto (PIK) ataskaita.

Joje perspėjama dėl potencialiai sunkių pasekmių apsirūpinimui maistu, žemės ūkiui ir ekonomikai, galinčių paveikti kone penktadalį pasaulio gyventojų.

„Kadangi Indijos visuomenę musonai bendrai labai smarkiai veikia, didesnis nepastovumas kelia problemų žemės ūkiui ir, taip pat, visuomenės gyvenimo organizavimui“, – sakė Andersas Levermannas (Andersas Levermanas), dirbantis PIK ir Kolumbijos universitete.

Pernai penki iš didžiausią žalą pasaulyje padariusių ekstremalių meteorologinių reiškinių buvo susiję su neįprastai lietingu Azijos musonų sezonu, rodo labdaros organizacijos „Christian Aid“ duomenys.

2013 metais maždaug 6 tūkst. žmonių žuvo staigiems potvyniams ir nuošliaužoms nušlavus kaimų Indijos Utarakhando valstijoje. Regiono upės buvo patvinusios nuo musoninių liūčių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Astronomas hidrologas 41-jų tremtinys Romualdas Zubinas

Astronomas hidrologas 41-jų tremtinys Romualdas Zubinas portretas
NE TIKTAI INDIJAI, BET IR VISO ŠIAURINIO ŽEMĖS PUSRUTULIO GYVENTOJAMS BŪTINA ŽINOTI, KAD IKI ŠIO TŪKSTANTMEČIO PABAIGOS, SAULĖ BUS VIS KAITRESNĖ! O TAI REIŠKIAŠ KAD IKI ŠIO TŪKSTANTMEČIO, NUO ŠIAURINIŲ KALNŲ ŠLAITŲ, NUSLINKS VISI SNIEGYNAI IR LEDYNAI! TUO PAT METU, DĖL SAULĖS, VANDENS LYGIS ŽEMĖJE PAKILS PER 20 metrų nuo dabartinio lygio! MOKSLININKAMS BŪTINA ŽINOTI, kad prieš 3000 metų, visiškai analogiškomis aplinkybėmis, nuo ŽEMĖS PAVIRŠIAUS, buvo nušluota MOHENDŽO DARO VISA CIVILIZACIJA!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių