Estijoje griežtinami dėl COVID-19 įvesti suvaržymai

Estijos vyriausybė trečiadienį pranešė nusprendusi išplėsti dėl COVID-19 įvestus suvaržymus ir nurodė, kad naujos taisyklės įsigalios kovo 6 dieną.

„Priimdami sprendimą dėl papildomų suvaržymų įvedimo atsižvelgėme į aplinkybę, kad ypač dažnai užsikrečiama socialiai aktyvaus amžiaus grupėse – tarp darbingo amžiaus žmonių ir jaunimo. Medicininės pagalbos prieinamumas Estijoje jau sumažėjo, o ligoninių apkrova artėja prie kritinės ribos. Susiklosčiusioje situacijoje mūsų tikslas – užtikrinti Estijos sveikatos apsaugos sistemos galimybes dirbti“, – sakė premjerė Kaja Kallas (Kaja Kalas).

Viešojo maitinimo įstaigoms ir parduotuvių centrams galios taisyklė, kad patalpos gali būti užpildytos ne daugiau kaip 25 procentais. Išeiginėmis dienomis prekybos ir viešojo maitinimo įmonės turi būti uždarytos. Darbo dienomis viešojo maitinimo įstaigos privalo užsidaryti 18 val., o vėliau gali pardavinėti maistą tik išsinešti.

Medicininės pagalbos prieinamumas Estijoje jau sumažėjo, o ligoninių apkrova artėja prie kritinės ribos.

Ilgiau dirbti gali maisto ir pirmo būtinumo prekių parduotuvės, įskaitant vaistines ir optikas, taip pat parduotuvės, kuriose galima apsipirkti neišlipant iš automobilio. Prekybos vietoms po atviru dangumi įsigalios reikalavimas užtikrinti atstumą tarp pirkėjų.

Nuo kovo 15 dienos moksleiviai, šiemet laikysiantys baigiamuosius ar valstybinius egzaminus, bus leista mokytis kontaktiniu būdu dvi dienas per savaitę.

Sporto varžybos leidžiamos tik profesionaliems sportininkams. Aktyvaus gyvenimo būdo propagavimo renginiai leidžiami tik profesionaliems sportininkams ir ypatingų poreikių turintiems žmonėms.

Estijos vyriausybė pažadėjo šią savaitę nuspręsti dėl papildomų paramos priemonių nuo krizės nukentėjusiems sektoriams.

Nuo pandemijos pradžios 1,3 mln. gyventojų turinčioje Estijoje išaiškinti 67 739 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Per praėjusią savaitę šalyje užregistruoti trys sergamumo antirekordai, o per parą nustatomų naujų užsikrėtimo atvejų skaičius pastarosiomis savaitėmis viršija tūkstantį.

Kaip praėjusią savaitę pranešė Sveikatos apsaugos departamento vadovas Ullaras Lanno (Ilaras Lanas), Estijoje labai trūksta vakcinų nuo COVID-19, ligoninėse greit gali nebelikti COVID-19 pacientams skirtų vietų. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių