Malaizija atmeta pranešimus apie dingusio lėktuvo užsitęsusį skrydį
Malaizija ketvirtadienį paneigė pranešimą, jog dingęs oro bendrovės „Malaysian Airlines“ lėktuvas skrido dar keturias valandas po to, kai dingo iš radarų ekranų, taip pat pareiškė, kad Kinijos palydovinėse nuotraukose, kurios pakurstė viltis pagaliau surasti prieš šešias dienas pražuvusį lainerį, nesimato jokių nuolaužų.
„Tie pranešimai netikslūs“, – Malaizijos susisiekimo ministras Hishammuddinas Husseinas (Hišamudinas Huseinas) sakė žurnalistams.
Jis pridūrė, kad Kinija informavo Malaiziją, jog minėtos palydovinės nuotraukos buvo paskelbtos „per klaidą ir kad jose nesimato jokių nuolaužų“.
Kur ieškoti dingusio lainerio?
JAV tyrėjai įtaria, kad oro bendrovės „Malaysia Airlines“ MH370 reiso lėktuvas skrido dar kelias valandas po to, kai pasiekė paskutinę patvirtintą jo buvimo vietą, pranešė dienraštis „The Wall Street Journal“, cituodamas du informuotus šaltinius.
Šis pranešimas buvo paskelbtas tuo metu, kai atsakingi pareigūnai atrodo nesantys įsitikinę, kuriame vandenyne ieškoti lainerio, dingusio šeštadienį paryčiais po to, kai jis išskrido iš Kvala Lumpūro.
Pasak JAV tyrėjų, tikėtina, kad lėktuvas, kuriame buvo 239 žmonės, galėjo nuskristi šimtus kilometrų nuo vietos, kur paskutinį kartą buvo stebėtas, tačiau to incidento aplinkybės išlieka neaiškios, pridūrė laikraštis.
Civilinės aviacijos radarai paskutinį kartą patikimai užfiksavo tą lainerį šeštadienį prieš 1 val. 30 min. vietos laiku – praėjus mažiau nei valandai po pakilimo iš Kvala Lumpūro, kai lėktuvas skrido į šiaurės rytus per Tailando įlanką Pekino link.
Aviacijos tyrėjų ir nacionalinio saugumo pareigūnų nuomone, tas lėktuvas skrido iš viso penkias valandas, sprendžiant iš duomenų, kuriuos automatiškai išsiuntė „Boeing 777“ varikliai, atliekant įprastą priežiūros ir stebėsenos programą, nurodė „The Wall Street Journal“.
Nuolaužų nepavyko rasti
Dviem Vietnamo lėktuvams, kurie buvo pasiųsti patikrinti informacijos, gautos iš Kinijos palydovų, nepavyko aptikti jūroje plūduriuojančių objektų, kurie, kaip manyta, gali būti dingusio Malaizijos orlaivio nuolaužos.
Tai ketvirtadienį pranešė agentūros „Reuters“ žurnalistas, buvęs viename iš paieškose dalyvavusių lėktuvų.
Lėktuvas apsuko kelis ratus virš nurodyto rajono Pietų Kinijos jūroje, tačiau neaptiko jokių objektų, sakė žurnalistas, kuris buvo krovininiame lėktuve „Antonov An-26“, dalyvavusiame tris valandas trukusioje operacijoje.
Vietnamo civilinės aviacijos administracijos vadovo pavaduotojas agentūrai AFP patvirtino, kad lėktuvai neaptiko jokių nuolaužų.
"Šįryt pasiuntėme du lėktuvus AN-26 patikrinti rajonų netoli Kondao salos, kur Kinijos palydovas užfiksavo tris įtartinus objektus. Abu lėktuvai jau grįžo, kol kas nieko neradome", - sakė pareigūnas šeštąją dingusio orlaivio paieškų dieną.
Vietnamo ir Malaizijos lėktuvai buvo pasiųsti į rajoną Pietų Kinijos jūroje, kuriame, kaip buvo pranešta Kinijos vyriausybinės agentūros tinklalapyje, palydovas sekmadienį nufotografavo tris „įtartinus plūduriuojančius objektus“.
Šis rajonas yra netoli tos vietos, kur nutrūko ryšis su Malaizijos lėktuvu.
Žada tęsti paieškas
Reisu MH370 skridęs „Malaysia Airlines“ lėktuvas su 239 žmonėmis dingo anksti šeštadienį, pakeliui iš Kvala Lumpūro į Pekiną.
Kinija tęs dingusio Malaizijos oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvo paieškas, „kol bus nors lašas vilties“, ketvirtadienį pareiškė premjeras Li Keqiangas (Li Kečiangas).
Reisu MH370 skridusiame lėktuve buvo 239 žmonės, tarp jų 153 Kinijos piliečiai.
„Tų žmonių artimuosius ir draugus graužia nerimas“, - sakė Kinijos vyriausybės vadovas kartą per metus rengiamoje spaudos konferencijoje.
„Kinijos vyriausybė ir Kinijos žmonės smarkiai nerimauja dėl jų saugumo“, - pridūrė jis.
Naujausi komentarai